Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Socjologia na Uniwersytecie Łódzkim - zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Socjologia na Uniwersytecie Łódzkim - zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Socjologia na UŁ na rok 2023/2024

 

Popularny kierunek studiów socjologia prowadzony na Uniwersytecie Łódzkim daje możliwość zdobycia szerokiej wiedzy. Warunki naboru można poznać na stronie zasady rekrutacji na kierunku socjologia UŁ.

Socjologia na UŁ
UŁ budynek


Zmiany w terminach rekrutacji i wymaganych dokumentach publikowane są na oficjalnej stronie Uniwersytetu Łódzkiego. Kandydaci aplikujący na studia powinni tym samym systematycznie odwiedzać stronę uczelni w celu zdobycia aktualnej wiedzy.

Nabór zawsze realizowany jest w oparciu o konkurs świadectw.

 

Studia I i II stopnia - Socjologia na UŁ

 

Poziom studiów: studia I i II stopnia

Czas trwania: 3 lata (studia I stopnia) i 2 lata (studia II stopnia)

Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne

Uniwersytet Łódzki punkty rekrutacyjne przyznaje na podstawie wyników na maturze z takich przedmiotów jak: historia, język obcy, wiedza o społeczeństwie, język polski.

 

Opinie o Uniwersytecie Łódzkim

 

Uniwersytet Łódzki z uwagi na wysoką popularność uczelni posiada wiele opinii wystawionych bezpośrednio przez absolwentów uczelni. Oceny gromadzona są na stronie Uniwersytet Łódzki – opinie. W serwisie można znaleźć wiele rzetelnych ocen, które pozwolą lepiej poznać kierunek socjologia oraz samą uczelnię.

Opinie o UŁ
Studenci UŁ


Osoby szukające wartościowych informacji na temat uczelni powinni tym samym jak najbardziej zainteresować się serwisem, który pozwoli na zdobycie bardzo rozległej wiedzy. Kandydaci na podstawie opinii mogą ułatwić sobie wybór odpowiedniej dla siebie uczelni.

 

Opis studiów na kierunku Socjologia na Uniwersytecie Łódzkim

 

Socjologia to interdyscyplinarny kierunek studiów, który swoim zakresem obejmuje wiele przedmiotów. Studenci w trakcie nauki zdobywają wiedzę z obszaru psychologii, ekonomii, zarządzania czy polityki społecznej. Zdobycie na uczelni szerokiego zakresu kompetencji pozwala na szerokie perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Uniwersytet Łódzki to również wykwalifikowana kadra wykładowców, którzy prowadzą zajęcia w interesujący sposób i koncentrują się na przekazywaniu maksymalnie praktycznej wiedzy. Uczelnia może tym samym stanowić znakomity wybór dla wszystkich osób, które pragną rozwijać się w kierunku socjologii.

Program studiów na kierunku: Socjologia na Uniwersytecie Łódzkim.

Socjologia
Ludzie

 

Czego się nauczysz na Socjologii na UŁ?

 

Wiedza absolwentów studiów na kierunku socjologia na Uniwersytecie Łódzkim obejmuje:

  • Umiejętność analizy społeczeństwa,
  • Znajomość metod badań jakościowych,
  • Zmian w społeczeństwie polskim,
  • Mechanizmów życia społecznego,
  • Realizację badań sondażowych,
  • Organizowanie pracy grupowej.

 

Zobacz również:

Socjologia w Łodzi - 3 uczelnie

Psychologia w Łodzi - 9 uczelni


Data publikacji: 28.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Socjologia w Łodzi

Inne uczelnie z kierunkiem Socjologia w innych miastach