Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku na rok 2023/2024

 

Jeżeli chcesz rozpocząć studiowanie pedagogiki na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, powinieneś odwiedzić stronę z zasadami rekrutacji na WSB w Gdańsku. Wszelkie zmiany w sposobie prowadzenia postępowania rekrutacyjnego są tam wprowadzane w pierwszej kolejności.

Rekrutacja na ten kierunek studiów realizowana jest w oparciu o wyniki świadectwa maturalnego.

nauczycielkausmiech
studenci WSB
 
 

Studia na kierunku pedagogika na WSB w Gdańsku

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: I i II stopnia 

Czas trwania: 3 lata (studia I stopnia) i  i 2 lata (studia II stopnia)

W procesie rekrutacji punktowane są  język polski język obcy oraz dwa przedmioty dodatkowe do wyboru (matematyka, biologia, wiedza o społeczeństwie, chemia, fizyka, geografia i historia). 

budynekwsb
wykladwsb
 
 

Opinie o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Pod linkiem Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa – opinie dostępne są oceny uczelni od samych studentów. Wielu absolwentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze studiami.

Opinie w wielu przypadkach odnoszą się również do kierunku pedagogika. Dzięki temu osoby kandydujące na studia mogą zdobyć wiele informacji na temat uczelni, by zaznajomić się z atmosferą i programem nauczania. Każdy z kandydatów powinien dokładnie zapoznać się z opiniami na temat uczelni jeszcze przed złożeniem wszystkich dokumentów.

Opis studiów na kierunku pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Studia na kierunku pedagogika pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu dydaktyki, socjologii oraz psychologii. Studenci zdobywają wiedzę na temat pracy z dziećmi i osobami w okresie dojrzewania. Potrafią prowadzić działania opiekuńcze, terapeutyczne, a nawet resocjalizacyjne. Interdyscyplinarny charakter kierunku sprawia, że możliwe jest znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów w wielu miejscach.

pomocnauczyciel
nauczycielka2
 

Program studiów/Czego się nauczysz?

Absolwenci pedagogiki na Wyższe Szkole Bezpieczeństwa są osobami kompetentnymi do pracy z dziećmi, młodzieżą, ale i z osobam dorosłymi. Są odpowiedzialni za tworzenie planów wspomagających prawidłowy rozwój, szczególnie w rozpoznaniu zaburzeń funkcjonowania (co też leży w zakresie ich kompetencji), strategii resocjalizacyjnych i  za prowadzenie działań terapeutycznych. 

Odwiedź również :

Program studiów na kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku
Informacje o kierunku Pedagogika na 8 uczelniach w Gdańsku


Data publikacji: 23.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Pedagogika w Gdańsku

Inne uczelnie z kierunkiem Pedagogika w innych miastach