Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim na rok 2023/2024

Jeżeli chcesz zdobyć dokładne informacje na temat warunków przystąpienia do studiów to sprawdź zasady rekrutacji na kierunek pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim.

Uniwersytet Gdański systematycznie zmienia zasady związane z naborem i dlatego też każdy z kandydatów powinien regularnie odwiedzać stronę uczelni w celu poznania dokładnych kwestii naboru na ten kierunek studiów.

Podstawą dostania się na pedagogikę jest konkurs świadectw.
 

Budynek UKW
UKW Bydgoszcz


Studia I i II stopnia


Rekrutacja na studia I stopnia realizowana jest w oparciu o świadectwo maturalne. Przedmioty, które są brane pod uwagę to: chemia, fizyka, biologia, filozofia, geografia, fizyka i astronomia, historia, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, język polski, język obcy.

Wysokie zainteresowanie kierunkiem sprawia, że warto przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym. Podstawą rekrutacji na studia II stopnia jest średnia ocen uzyskana na studiach I stopnia.


Opinie o Uniwersytecie Gdańskim


W serwisie Uniwersytet Gdański – opinie dostępne są rzetelne oceny uczelni wystawione przez jej studentów i absolwentów. Dokładne opisy wszystkich najważniejszych aspektów uczelni z pierwszej ręki pozwalają jeszcze lepiej poznać Uniwersytet Gdański.

Jako kandydat na studia zdobędziesz szeroką wiedzę na temat uczelni i będziesz świetnie przygotowany do podjęcia się edukacji.

Zasady rekrutacji na studia na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim na rok 2023/2024
Zasady rekrutacji na studia na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim na rok 2023/2024


Opis studiów na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim


Pedagogika to kierunek studiów cieszący się sporą popularnością i chętnie wybierany przez absolwentów szkół średnich. Na Uniwersytecie Gdańskim możliwe jest zdobycie szerokich kompetencji niezbędnych do wykonywania pracy pedagoga.

Przede wszystkim przekazywana jest wiele z obszaru pracy dydaktycznej, opiekuńczej, wychowawczej, terapeutycznej oraz resocjalizacyjnej. Tym samym kierunek w kompleksowy sposób przygotowuje do pracy w zawodzie.

pedagog
szkoła


Czego się nauczysz na Pedagogice?


Absolwenci kierunku posiadają wiedzę z zakresu:

  • Analizy rzeczywistości społecznej,
  • Metody zajęć wychowania seksualnego,
  • Rozwiązywania konfliktów,
  • Nadzorowania procesu rozwoju kompetencji u najmłodszych,
  • Opracowywania programów resocjalizacyjnych,
  • Aktywizacji osób starszych.

Więcej o kierunku: Program studiów na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Więcej kierunków w Gdańsku lub Gdyni:


Data publikacji: 04.07.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Pedagogika w Gdańsku

Inne uczelnie z kierunkiem Pedagogika w innych miastach