Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu - zasady rekrutacji na 2023/2024

Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu - zasady rekrutacji na 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunek Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu na rok 2023/2024

 

Kosmetologia to coraz częściej wybierany kierunek studiów przez osoby kończące szkoły średnie. Powodem jest coraz większa popularyzacja zabiegów kosmetycznych wśród ogółu społeczeństwa. Na takie zabiegi decydują się nie tylko kobiety lecz także mężczyźni wobec czego gama klientów nieustannie się zwiększa. A sama kosmetologia to dziedzina nieustannie się rozwijająca, dająca nowe możliwości i oferująca szerokie horyzonty rozwoju.

Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim
DSW


Na swojej stronie zasady rekrutacji - Uniwersytet Dolnośląski regularnie wstawia ogłoszenia i cenne informacje dotyczące nie tylko rekrutacji lecz także samego kierunku wobec czego warto tą stronę odwiedzać i weryfikować nowe doniesienia. 

Nabór nie jest realizowany na podstawie konkursu świadectw, gdyż jest to uczelnia prywatna.

 

Studia na kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu

 

Na Uniwersytecie Dolnośląskim Kosmetologia realizowana jest jedynie na I stopniu studiów czyli studiach licencjackich. Studia te trwają 6 semestrów, czyli 3 lata. Realizowane są w wariancie stacjonarnym (od poniedziałku do piątku) oraz niestacjonarnym (w weekendy) co stanowi odpowiedni wariant dla osób pracujących oraz hybrydowo poprzez wykorzystanie możliwości prowadzenia zajęć online. 

Choć kandydat nie musi rywalizować na podstawie wyników maturalnych to warto zwrócić uwagę na takie przedmioty jak chemia, fizyka, biologia oraz matematyka, bowiem będą one stanowiły nierozłączny element dalszej edukacji na tym kierunku. 

 

Opinie o DSW Wrocław

 

Jak powszechnie wiadomo bezcenne okazują się informacje, których udzielają starsi koledzy, czyli obecni studenci danej uczelni bądź jej absolwenci. Przekazują oni informacje, których nie odnajdziemy na stronie uczelni, a jak się okazuje są one niezwykle cenne przy wyborze właśnie uczelni na której chcecie studiować.

Wszelkie opinie dostępne są na stronie Uniwersytet Dolnośląski - opinie.

Opinie DSW
Studenci DSW

 

Harmonogram rekrutacji na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu

 

Rekrutacja na kierunek Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim realizowana jest poprzez kontakt telefoniczny bądź wypełnienie odpowiedniego formularza on-line. Warto przeglądać regularnie ofertę bowiem często dostępne są specjalne zniżki dla przyszłych studentów co pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zniżki te pojawiają się z reguły w okresie od czerwca do lipca, gdy prowadzony jest pierwszy nabór. Wszelkie informacje rekrutacyjne dostępne są na stronie Rekrutacja na Uniwersytet Dolnośląski DSW.

 

Opis studiów na kierunku Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim we Wrocławiu

 

Kosmetologia to kierunek studiów przekazujący szerokie spektrum wiedzy z zakresu planowania i organizowania, a także przeprowadzania wszelkiej maści zabiegów kosmetycznych. Studenci uczą się o różnorodnych chorobach skóry i zmianach skórnych, z którymi przychodzić do nich będą pacjenci.

Kosmetologia
Zabieg kosmetyczny


Często więc muszą współpracować z dermatologami, którzy takowe choroby będą diagnozować i sugerować odpowiednie metody leczenia. Kosmetolodzy także studiują wiedze z zakresu marketingu wizerunkowego. 

Program studiów na kieurnku: Kosmetologia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

 

Czego się nauczysz na kierunku Kosmetologia na DSW Wrocław?

 

Studenci DSW, którzy ukończą kierunek Kosmetologia, zyskują wiedzę z zakresu:

  • profilaktyki chorób skóry;
  • marketingu wizerunkowego;
  • planowanie i realizowanie zabiegu kosmetycznego;
  • prawidłowej pielęgnacji skóry, jej upiększania oraz diagnozowania wszelkich nieprawidłowości;
  • wiedzę praktyczną poprzez edukację w laboratoriach (kosmetycznych, fizjoterapii, masażu, wizażu, stylizacji).

 

Zobacz również:

Kosmetologia we Wrocławiu - 4 uczelnie

Dietetyka we Wrocławiu - 5 uczelni


Data publikacji: 30.06.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach we Wrocławiu - Kosmetologia

Zobacz opinie o innych miastach w Wrocławiu
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Wrocławiu

Inne uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w innych miastach