Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

ikonka studia

Studia Wrocław Kierunek Kosmetologia - 2 uczelnie

Wyższa Szkoła Fizjoterapii (WSF)

Wrocław

ul. T. Kościuszki 4

ikonka telefon do uczelni
tel.:

71 342-50-02

fax.:

71 342-50-02

ikonka email do uczelni

www.wsf.wroc.pl

email:

www.wsf.wroc.pl

Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) we Wrocławiu

51-617 Wrocław

ul. Banacha 11

ikonka telefon do uczelni
tel.:

71 348-30-72 w 122

fax.:

71 347-90-54

ikonka email do uczelni

www.awf.wroc.pl

email:

www.awf.wroc.pl

Zobacz także

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT

54-239 Wrocław

ul. ks. Marcina Lutra 4 (dawna Wejherowska 28)

ikonka telefon do uczelni
tel.:

71 799 19 37 wew.22, 71 788 94 25 wew.23

fax.:

71 799-19-37 wew. 23

Wydział Biotechnologii (BIOTECH) Uniwersytetu Wrocławskiego

Studia I i II stopnia

Wydział Biotechnologii (BIOTECH) Uniwersytetu Wrocławskiego

50-383 Wrocław

ul. Fryderyka Joliot-Curie 14a

ikonka telefon do uczelni
tel.:

71 375 29 95, 71 375 63 68

fax.:

Dolnośląska Szkoła Wyższa (DSW)

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

Dolnośląska Szkoła Wyższa (DSW)

53-609 Wrocław

ul. Wagonowa 9

ikonka telefon do uczelni
tel.:

71 358 27 00 (ogólny),
tel.: 71 356 15 31 (rekrutacja)

fax.:

71 358 27 14 (rektorat)

Opinie studentów o kierunku Kosmetologia w Wrocławiu

 • Studiuje mi się dobrze, jestem na drugim roku ale ważna jest samodzielność na tej uczelni, szczególnie na trybie zaocznym Trzeba bardzo pilnować obecności bo jesteśmy z nich rozliczani Musicie się zgrać grupa żeby ktoś robił zdjęcia slajdów na wykładach Trzeba się ogarniać z notatkami Tez nie na wszystkich wykładach można robić zdjęcia, zależy od wykładowcy No tak jak mówię, przede wszystkim samodzielność A reszta to już kwestia indywidualna

  Natalia
  Kosmetologia
  15-11-2018
  Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)
 • Jeżeli chodzi o naukę i poziom jaki jest na uczelni jestem zadowolona. Są to studia trudne, dla osoby, która faktycznie lubi to robić. Jest to kierunek medyczny w związku z tym trzeba liczyć się z nawałem nauki i ciężkiej pracy. Jestem stypendystką wiec z doświadczenia mogę powiedzieć, ze trzeba uczyć się na bieżąco zeby sobie poradzić. Ciezko na pewno jest z rektorem, który jest profesorem chemii i chemii kosmetycznej :) Trudnym przedmiotem jest tez fizjologia z patogizjologią, tam trzeba być naprawdę na bieżąco Pozostałe przedmioty myśle ze spokojnie można przeżyć :D Minusem jest wieczny brak produktów potrzebnych do pracy na zajęciach praktycznych Brak higieny i nauki o niej na przedmiocie który jest teoretycznie najważniejszy Zależy tez od nauczyciela na jakiego się trafi, natomiast moja grupa niestety praktykę ma znikomą pod względem zdobywanej wiedzy XD Dobrze zrobić sobie dodatkowo porządne studium kosmetyczne aby zdobyć praktykę, ponieważ tutaj jest przede wszystkim wiedza teoretyczna Przedmioty medyczne Anatomia dermatologia Ja tak zrobiłam- najpierw studium, teraz studia i mam już podstawowa wiedzę wiec nie zaczynam od zera i jest dużo łatwiej dzięki temu Plus mam praktykę co jest ważne bo na studiach tak jak mówiłam głównie zdobywa się teoretyczna wiedzę i to bardzo szczegółowo Ogólnie polecam jeśli naprawdę chce się wykonywać ten zawod XD

  Natalia
  Kosmetologia
  15-11-2018
  Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)
 • Polecam gorąco studia na tej uczelni. Skończyłam tam kilka lat temu kosmetologię w trybie dziennym i później podologię - studia podyplomowe w systemie zaocznym i z obu jestem bardzo zadowolona. Co więcej - prowadzę swój gabinet i przyjmuję i praktykantki i pracownice i te po NWSM są zdecydowanie najlepiej przygotowane do pracy. Plusem Uczelni, poza naciskiem na praktykę, jest też atmosfera jaka tam panuje - uczelnia jest niewielka, więc właściwie wszyscy się znają. Bardzo miło wspominam wspólne imprezy ze studentami Ratownictwa, czy wymianę plotek o nauczycielach na ławkach na dziedzińcu i zimą w pomieszczeniach przy szatni.

  absolwentka
  Kosmetologia
  17-07-2018
  Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)
 • jestem dopiero na pierwszym roku kosmetologii na nwsm musisz się uczyć to wiadomo, ale jak ktoś się nie uczy tez przejdzie bo są te płatne warunki.. no i podchodzić to tego samego egzaminu kilka razy tez nie git, lepiej się raz nauczyć i mieć z głowy Atmosfera fajna jeżeli trafi się na fajne laski z roku tak jak ja:-***** <3 Szkoła inna bo mała nie jakaś typowa jak Polibuda czy Uniwerek Nauczyciele ogólnie spoko Także polecam;)

  Alexa*
  Kosmetologia
  15-02-2018
  Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)

Uczelnie z kierunkiem kosmetologia we Wrocławiu

Marzy Ci się praca związana z upiększaniem i dbałością o ludzkie zdrowie i ciało? W takim razie studia z zakresu kosmetologii to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Sprawdź, jakie korzyści przynoszą studia kosmetologiczne, jak przebiega proces rekrutacji na kosmetologię we wrocławskich uczelniach, a także jakich przedmiotów będziesz się na nich uczyć, by zostać cenionym kosmetologiem.

Kosmetologia to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym uczy się profilaktyki zaburzeń funkcji skóry, a także jej chorób czy starzenia się oraz dbałości o ciało i poprawę jego wyglądu. Na tych studiach nauczysz się więc wielu zasad zdrowego stylu życia, a także tego, jak sprawić, by poprawiać jakość życia swojego i innych.

Posłużą Ci do tego rozmaite narzędzia – środki fizykalne, fizjoterapia oraz preparaty kosmetyczne. Dowiesz się również, jak przestawiają się zasady prawidłowego odżywiania, higieny osobistej i psychicznej, jak i tego, jaki wpływ na ludzki organizm w różnym wieku ma aktywność fizyczna.

Jak widać, studia te są niebywale praktyczne i pozwolą Ci nie tylko zdobyć wymarzony zawód, ale także dadzą Ci narzędzia do własnego rozwoju. Celem tych studiów jest przygotowanie studentów do wykonywania praktycznych zabiegów z zakresu szeroko rozumianych usług kosmetycznych.

Uczelnie we Wrocławiu, na których można studiować kosmetologię

We Wrocławiu kosmetologię możesz studiować na państwowej uczelni, jaką jest Akademia Wychowania Fizycznego, a także na uczelni prywatnej, czyli w Wyższej Szkole Fizjoterapii.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prowadzi studia z zakresu kosmetologii w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym. Są to studia – I stopnia (6 semestrów) oraz II stopnia (4 semestry). W przypadku studiów II stopnia możliwe jest zrobienie specjalności z podologii lub wizażu i stylizacji.

Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu oferuje studia na kierunku kosmetologia w trybie stacjonarnym. Są to studia I stopnia (licencjackie) oraz II stopnia (magisterskie).

Zasady rekrutacji na studia z kosmetologii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Aby dostać się na studia I stopnia z kosmetologii na AWF we Wrocławiu, trzeba zająć odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej, którą sporządza się biorąc pod uwagę:

zdjecie
Źródło: http://awf.wroc.pl/pl/article/1391/6525/Rekrutacja_2017_2018/

Wybrane przedmioty na kierunku kosmetologia:

Na kosmetologii możemy się spotkać z takimi przedmiotami, jak między innymi:
• anatomia,
• histologia,
• dermatologia,
• technologia form kosmetyków,
• immunologia,
• sensoryka i środki zapachowe,
• dietetyka,
• zajęcia praktyczne z kosmetyki, makijażu, masażu
i wiele innych.

Są to, jak widać, przedmioty z zakresu nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej oraz nauk farmaceutycznych. To oczywiście kierunek bardzo praktyczny, kładący nacisk głównie na wprowadzanie w życie informacji zdobytych na wykładach i ćwiczeniach.

Autor: Joanna Litwin