Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Wrocław Kierunek Kosmetologia - 3 uczelnie

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia - prowadzone również w trybie NSC*

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 3300zł od 3520zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Kosmetologia w Wrocławiu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

od 3300 zł /Semestr Dowiedz się więcej
Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM) 3 650 zł / semestr

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO DOLNOśLąSKIE

Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz

Cena za semestr od 1700zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Studia Kosmetologia w Wrocławiu - pytania i odpowiedzi

 • Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

  Kierunek kosmetologia to studia z obszaru nauk medycznych, które realizowane są w formie studiów I stopnia oraz II stopnia. Podział sprawia, że studia mogą trwać 3 lub 5 lat i kończyć się uzyskaniem tytułu licencjata lub magistra. Wybrana ścieżka edukacji zależy od potrzeb studenta.
   
  Studia I stopnia trwają 3 lata i kończą się uzyskanie tytułu licencjata. Są kierowane bezpośrednio do absolwentów szkół wyższych posiadających świadectwo maturalne.
   
  Studia II stopnia trwają 2 lata i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Są kierowane do osób, które ukończyły studia I stopnia na kierunku fizjoterapia lub pokrewnym.
 • Jakie są koszty studiów na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

  Studia na kierunku kosmetologia mogą być w niektórych przypadkach płatne. Dotyczy to studiów w formie niestacjonarnej oraz studiów na uczelniach niepublicznych.
   
  Sama wysokość opłat związanych ze studiowaniem zależna jest od prestiżu uczelni i wybranej formy studiowania. Przy wyborze najlepszej uczelni warto kierować się opiniami na jej temat i programem studiów.
   
  Przykładowe ceny studiów na kierunku kosmetologia we Wrocławiu prezentują się następująco:
   
  • Akademia Wychowania Fizycznego – 2900 zł/semestr (studia niestacjonarne),
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna – 3650 zł/semestr (studia niestacjonarne).
 • Na których uczelniach mogę studiować kosmetologię stacjonarnie we Wrocławiu?

  Studia stacjonarne to nadal bardzo popularny wybór, jeżeli chodzi o zdobycie wykształcenia wyższego. Nauka w formie stacjonarnej daje możliwość zdobycia bardzo szerokiego zakresu kompetencji i świetnego przygotowania się do pracy w zawodzie.
   
  Dodatkowo na uczelniach publicznych taka forma studiów nie jest związana z koniecznością ponoszenia opłat, co jest niezwykle dużym plusem wybrania tej ścieżki edukacji.
   
  Uczelnie, na których możliwe jest studiowanie stacjonarne we Wrocławiu to:
   
  • Wyższa Szkoła Fizjoterapii (uczelnia niepubliczna)
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (uczelnia niepubliczna)
  • Akademia Wychowania Fizycznego (uczelnia publiczna)

   

  Jeżeli chcesz szerzej zapoznać się z pełną ofertą danej uczelni, zobacz Kosmetologia we Wrocławiu - 3 uczelnie.

   
   
 • Na których uczelniach mogę studiować kosmetologię niestacjonarnie we Wrocławiu?

  Łączenie studiów i pracy zdobywa coraz większe uznanie i coraz więcej osób decyduje się na taką formę edukacji. Studia niestacjonarne to bardzo interesujący wybór i dla wielu osób doskonała forma na zdobycie dodatkowych kompetencji lub sposób na przebranżowienie się i znalezienie pracy w innym zawodzie.
   
  Kosmetologia to jeden z tych kierunków, które można studiować w formie niestacjonarnej. Należy jednak pamiętać, że ta forma studiowania zawsze związane jest z koniecznością ponoszenia opłat. Ich wysokość zależy od renomy uczelni.
   
  Uczelnie, które oferują studia w formie niestacjonarnej na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to:
   
  • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna,
  • Wyższa Szkoła Fizjoterapii.
 • Jakie są specjalizacje na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

  Specjalizacje oferowane w trakcie studiów dają niepowtarzalną możliwość zdobycia specjalistycznych umiejętności z konkretnego obszaru. Na kierunku kosmetologia we Wrocławiu można wybierać spośród wielu specjalności.
   
  Warto zdecydować się na taką, która będzie odpowiadała potrzebom i pozwoli na doskonalenie się w konkretnym kierunku i zdobycie przydatnych umiejętności. Już podczas wybierania uczelni warto zdecydować się na taką, która w ofercie posiada interesujące specjalności.
   
  Przykładowe specjalizacje, które są oferowane na wrocławskich uczelniach to:
   
  • Kosmetologia lecznicza,
  • Modelowanie sylwetki z elementami dietetyki,
  • Ekokosmetyka,
  • Odnowa biologiczna i wellness.
 • Jaką wiedzę zdobędę na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

  Rozległa wiedza zdobywana podczas studiów na kierunku kosmetologia sprawia, że absolwenci mogą o wiele łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. Program studiów porusza kwestie nauk medycznych, chemicznych czy biologicznych. Studenci zdobywają wiedzę z obszaru wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających oraz regeneracyjnych.
   
  Poznają także skład kosmetyków i działanie poszczególnych substancji na skórę. Wszystko to realizowane jest w formie zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Dzięki temu możliwe jest zdobycie szerokiego zakresu kompetencji, które pozwalają na solidne wykonywanie zawodu kosmetologa.
   
  Więcej na temat nauki na tym kierunku przeczytasz na stronie Czego nauczysz się na Kosmetologii.
 • Czy łatwo znajdę pracę po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

  Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Można jednak stwierdzić, że kosmetologia to dziedzina, która w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług tego rodzaju specjalistów i zabiegów.
   
  Sprawia to, że absolwenci mają ułatwione zadanie w kwestii znalezienia pracy od razu po skończeniu studiów. Wszystko zależne jest jednak od samego podejścia do edukacji.
   
  Dla zwiększenia szans na rynku pracy warto już w trakcie studiów postawić na realizowanie wielu praktyk i zdobywanie praktycznych kompetencji. Dzięki temu w przyszłości pracodawcy zdecydowanie przychylniej spojrzą na takiego absolwenta.
   
  Więcej informacji na temat pracy w Kosmetologii znajdziesz na stronie Praca w Kosmetologii.
 • Jakie są plusy i minusy pracy na stanowisku kosmetologa we Wrocławiu?

  Praca jako kosmetolog może dostarczać bardzo dużej satysfakcji i radości z samego wykonywania zawodu. Dla wielu osób taka praca może być spełnieniem marzeń i sposobem na realizację swoich potrzeb. W samej pracy można bardzo miło spędzić czas i bardzo chętnie wykonywać swój zawód. Należy jednak pamiętać, że tak jak w każdym innym zawodzie również tutaj można wyróżnić pewne plusy i minusy takiej formy zatrudnienia.
   
  Do plusów zalicza się:
   
  • Wysokie zarobki,
  • Kontakt z innymi osobami,
  • Możliwość otworzenia własnego gabinetu.
   
  Minusy to natomiast:
   
  • Duża odpowiedzialność za pacjenta,
  • Konieczność ciągłego doskonalenia kompetencji.
   
  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Zalety i wady pracy kosmetologów.
 • Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

  Podczas rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia niezbędne jest legitymowanie się świadectwem dojrzałości. Wynik uzyskany z poszczególnych przedmiotów przeliczany jest następnie na punkty, które są brane pod uwagę przy rekrutacji.

  Każda uczelnia zdecydowanie lepiej punktuje przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym. Warto tym samym jak największą liczbę przedmiotów zdawać w tej formie, aby móc następnie cieszyć się przyjęciem na uczelnie. Najczęściej uwzględniane w procesie rekrutacji przedmioty maturalne to:

  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • matematyka.

   

  Najlepiej jednak dokładną listę przedmiotów sprawdzić na stronie konkretnej uczelni. Tam można również znaleźć informacje na temat sposobu obliczania punktów, które są brane pod uwagę przy przyjmowaniu na kierunek.

   

  Więcej informacji o wymaganiach maturalnych znajdziesz na stronie Najważniejsze informacje dla maturzystów.

Studia na kierunku Kosmetologia w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem kosmetologia we Wrocławiu

Kosmetologia to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym uczy się profilaktyki zaburzeń funkcji skóry, a także jej chorób czy starzenia się oraz dbałości o ciało i poprawę jego wyglądu. Na tych studiach nauczysz się więc wielu zasad zdrowego stylu życia, a także tego, jak sprawić, by poprawiać jakość życia swojego i innych. Posłużą Ci do tego rozmaite narzędzia – środki fizykalne, fizjoterapia oraz preparaty kosmetyczne. Dowiesz się również, jak przestawiają się zasady prawidłowego odżywiania, higieny osobistej i psychicznej, jak i tego, jaki wpływ na ludzki organizm w różnym wieku ma aktywność fizyczna. Jak widać, studia te są niebywale praktyczne i pozwolą Ci nie tylko zdobyć wymarzony zawód, ale także dadzą Ci narzędzia do własnego rozwoju. Celem tych studiów jest przygotowanie studentów do wykonywania praktycznych zabiegów z zakresu szeroko rozumianych usług kosmetycznych. Uczelnie we Wrocławiu, na których można studiować kosmetologię We Wrocławiu kosmetologię możesz studiować na państwowej uczelni, jaką jest Akademia Wychowania Fizycznego, a także na uczelni prywatnej, czyli w Wyższej Szkole Fizjoterapii. → Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prowadzi studia z zakresu kosmetologii w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym. Są to studia – I stopnia (6 semestrów) oraz II stopnia (4 semestry). W przypadku studiów II stopnia możliwe jest zrobienie specjalności z podologii lub wizażu i stylizacji. → Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu oferuje studia na kierunku kosmetologia w trybie stacjonarnym. Są to studia I stopnia (licencjackie) oraz II stopnia (magisterskie). Zasady rekrutacji na studia z kosmetologii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Aby dostać się na studia I stopnia z kosmetologii na AWF we Wrocławiu, trzeba zająć odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej, którą sporządza się biorąc pod uwagę: zdjecie Źródło: http://awf.wroc.pl/pl/article/1391/6525/Rekrutacja_2017_2018/ Wybrane przedmioty na kierunku kosmetologia: Na kosmetologii możemy się spotkać z takimi przedmiotami, jak między innymi: • anatomia, • histologia, • dermatologia, • technologia form kosmetyków, • immunologia, • sensoryka i środki zapachowe, • dietetyka, • zajęcia praktyczne z kosmetyki, makijażu, masażu i wiele innych. Są to, jak widać, przedmioty z zakresu nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej oraz nauk farmaceutycznych. To oczywiście kierunek bardzo praktyczny, kładący nacisk głównie na wprowadzanie w życie informacji zdobytych na wykładach i ćwiczeniach. Autor: Joanna Litwin


Studia w Wrocławiu na kierunku Kosmetologia - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje