Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Kierunki humanistyczno-społeczne w Lublinie

Kierunki humanistyczno-społeczne w Lublinie1. Filozofia

 

Program studiów filozoficznych pozwala na udoskonalenie umiejętności interpretowania i analizy fenomenów świata kultury.

Dotyczy także aspektów polityki oraz nowych technologii.

Są to studia przeznaczone dla osób, których nie satysfakcjonują proste i łatwe odpowiedzi, a które są dociekliwe i szukają głębszego sensu.

Absolwent zyska wiedzę z zakresu historii i klasycznych problemów filozoficznych

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Filozofia oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Filozofia.

 

2. Dziennikarstwo

 

To kierunek, który umożliwia podjęcie się kariery dziennikarza bądź pracownika mediów w szerokim zakresie.

Są to studia, które idealnie nadają się dla osób, które interesują się tworzeniem contentu i materiałów audio-wizualnych.

Dzięki temu kierunkowi odkryjesz tajniki komunikacji międzyludzkiej, a także zrozumiesz jak stworzyć efektywną reklamę i kampanię promocyjną

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

 

3. Komunikacja społeczna

 

Przygotuje Cię do realizacji w zawodzie dziennikarza oraz zawodach, które są związane z mediami.

Skupia się na szeroko pojmowanej komunikacji społecznej.

Natomiast poza wiedzą związaną stricte z mediami podczas studiów uzyskasz niezbędną wiedzę ogólną, która umożliwi podjęcie pracy w mediach.

Szeroki zakres specjalizacji pozwoli na ukierunkowanie kariery jeszcze na etapie studiów.

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

 

4. Historia

 

Są to wszechstronne studia, które łączą w sobie szeroką ofertę specjalizacji.

W czasie ich trwania poznasz szeroki zakres wiedzy ogólno-historycznej, a także specjalistyczne ścieżki międzyprzedmiotowe.

Absolwent uzyska wszechstronną wiedzę w zakresie historii Polski i historii powszechnej.

Ponadto uzyska umiejętność samodzielnego myślenia i analizy oraz rozwiązywania problemów badawczych.

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Historia oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Historia.

 

5. Psychologia

 

Studia na kierunku psychologii z reguły są jednolite i trwają okres pięciu lat.

Kierunek ten jest przeznaczony dla osób, które interesują się zagadnieniami związanymi z psychiką i zachowaniem człowieka w różnych aspektach życia.

Psychologia kształci specjalistów, którzy rozumiejąc wyżej wskazane elementy będą w stanie pomóc drugiemu człowiekowi, a także rozpoznać podłoże różnorodnych zachowań ludzkich.

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 3 uczelniach publicznych: UMCS - Psychologia, Katolicki Uniwersytet Lubelski - Psychologia oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Psychologia.

 

6. Prawo

 

To niezwykle złożony kierunek. Wybierając go należy być przygotowanym na zgłębianie szerokiej dawki wiedzy.

Absolwent będzie mógł podjąć się pracy w różnorodnych działach prawnych korporacji, w prokuraturze, sądach, administracji publicznej, a nawet założyć własną kancelarie.

Na kierunku prawo wybiera się konkretną specjalizacje, która Was interesuje m.in. specjalizacją może być prawo karne bądź prawo finansowe

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Prawo oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Prawo.

 

7. Socjologia

 

Socjologia skupia się na badaniu tego czym jest społeczeństwo w sensie ogólnym oraz uwarunkowaniach, które powodują, że działa tak, a nie inaczej.

Poprzez przyglądanie się różnym społeczeństwom poszukuje sposobów, według których można je przekształcać.

Można wybierać spośród różnych specjalizacji jak choćby socjologia

stosunków politycznych wobec czego kierunek ten nie zamyka się w jednej, ściśle ukierunkowanej ramie.

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Socjologia oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Socjologia.

 

8. Pedagogika

 

Pedagogika jest nauką skupioną wokół rozwoju, wychowaniu i kształceniu człowieka przez cały okres jego życia.

Kierunek ten oferuje możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy, która pozwoli na pracę z wychowankiem.

Powszechnie kojarzony jest z zawodem nauczyciela, ale absolwent może przygotować się do wielu zawodów związanych z człowiekiem i środowisku jego życia. 

Ten kierunek możesz studiować w Lublinie na 2 uczelniach publicznych: UMCS - Pedagogika oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski - Pedagogika.


Data publikacji: 23.06.2023
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Lublin