Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim – zasady rekrutacji – 2022/2023 rok

Informatyka na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim – zasady rekrutacji – 2022/2023 rokZasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na AJP na rok 2022/2023

Studiowanie informatyki możliwe jest również w Gorzowie Wielkopolskim. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dostać się na studia to odwiedź stronę zasady rekrutacji AJP.

Na oficjalnej stronie internetowej uczelni można znaleźć wiele rzetelnych informacji, które odnoszą się do procesu rekrutacji. Można dokładnie poznać wymagania stawiane przed kandydatami i dowiedzieć się o wszystkich terminach składania dokumentów.

Uczelnia wymaga od kandydatów posiadania świadectwa maturalnego.

Studia I stopnia

Uczelnia nie wprowadza progów rekrutacyjnych. Z tego też powodu w celu dostania się na studia wystarczy okazać świadectwo dojrzałości oraz złożyć wszystkie wymagane dokumenty w odpowiednich terminach.

Opinie o Akademii im. Jakuba z Paradyża

Pod linkiem Akademia Jakuba z Paradyża – opinie można znaleźć wiele ocen uczelni. Studenci oraz absolwenci opisują atmosferę panującą na uczelni czy przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej. Wiele z ocen publikowanych na stronie również w bezpośredni sposób odnosi się do kierunku informatyka. Dla kandydatów serwis jest zatem prawdziwą skarbnicą wiedzy i pozwala na zdobycie wielu informacji na temat samej uczelni.

Opis studiów na kierunku informatyka na Akademii im. Jakuba z Paradyża

Informatyka to kierunek studiów, który daje możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z różnych dziedzin i pozwala na poznanie zagadnień technicznych. Studenci w trakcie edukacji zdobywają praktyczne kompetencje z obszaru użytkowania i konserwacji sprzętu komputerowego. Poznają również zagadnienia z obszaru programowania czy administrowania sieciami teleinformatycznymi. AJP stawia w głównej mierze na przekazywanie praktycznych kompetencji. Świadczy o tym m.in. konieczność odbycia 6-miesięcznych praktyk zawodowych. Dodatkowo studenci mogą wybrać jeden z trzech modułów uzupełniających: tworzenie aplikacji internetowych, projektowanie i eksploatacja sieci komputerowych lub automatyka i mechatronika.

Program studiów/czego się nauczysz?

W trakcie studiów realizowany jest szeroki program nauczania. Absolwenci dzięki temu posiadają kompetencje z wielu obszarów i są w stanie znakomicie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami na rynku pracy. Posiadają wiedzę z obszaru:

  • Zarządzania sieciami teleinformatycznymi
  • Tworzenia aplikacji internetowych
  • Programowania
  • Napraw sprzętu komputerowego
  • Obsługi systemów sterowania
  • Analiz biznesowych

Program studiów na kierunku informatyka na Akademii im. Jakuba z Paradyża

Zobacz również:
- 7 uczelni z kierunkiem informatyka w Szczecinie
- 3 uczelnie z kierunkiem grafika w Szczecinie
- Pozostałe kierunki na Akademii im. Jakuba z Paradyża


Data publikacji: 10.03.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Szczecinie

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach