Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Filologia angielska na Uniwersytecie Łódzkim - rekrutacja na rok 2023/24

Filologia angielska na Uniwersytecie Łódzkim - rekrutacja na rok 2023/24Zasady rekrutacji na studia na kierunku filologia angielska na UŁ na rok 2023/2024
 

Informacje w kwestii przyjmowania na studia na kierunku filologia angielska są dostępne na stronie:  zasady rekrutacji UŁ.

Oficjalna witryna uczelni to podstawowa skarbnica wiedzy na jej temat, która umozliwia dokładne zapoznania się z aktualnymi terminami składania poszczególnych dokumentów. Kandydaci na uczelnię powinni tym samym systematycznie ją odwiedzać.

Rekrutacja odbywa się na podstawie uzyskanych wyników egzaminu maturalnego.

 

flagaUK
galaabsolwentow
 

Studia na kierunku Filologia angielska na UŁ
 

Forma studiów: stacjonarne 

Poziom studiów: studia I i II stopnia

Czas trwania: 3 lata i 2 lata

W trakcie naboru na studia I stopnia brane pod uwagę są następujące przedmioty maturalne: język angielski, język polski i (opcjonalnie) drugi język obcy.

 

Opinie o Uniwersytecie Łódzkim
 

Witryna Uniwersytet Łódzki – opinie umożliwia zapoznanie się z programem studiów i samymi ocenami odnoszącymi się do uczelni. Przyszli studenci mogą dzięki temu dokładnie poznać poziom kształcenia oferowany przez Uniwersytet Łódzki. W zestawieniu z opiniami na temat innych uczelni,  kandydat ma możliwość wybrania najodpowiedniejszej dla niego uczelni, która będzie odpowiadała wszystkim potrzebom. Wiele z ocen dostępnych na stronie dotyczy bezpośrednio kierunku filologia angielska.

 

budynekul
salawykladowaul
 

Opis studiów na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Łódzkim
 

Filologia angielska to często wybierany kierunek studiów przez młode osoby. Studia filologiczne gwarantują świetne przygotowanie językowe dla przyszłych tłumaczy, dziennikarzy, nauczycieli, a także dla całej gamy innych, nieoczywistych zawodów, w których znajomość języka jest na wagę złota.

Studia wyróżniają się na tle typowego kursu językowego tym, że student zanurza się podczas nich również w całej kulturze obszaru językowego, w tym w językoznawstwie i literaturoznawstwie. Jego świadomość językowa jest więc zasadniczo pogłębiona, a on sam staje się niejako pomostem między dwiema kulturami.

Poza nauką języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, kierunek oferuje wymiany studenckie, które pozwalają studentom na jeszcze większą immersję w obcej kulturze, jak i na szlifowanie w praktyce zdobytej podczas studiów wiedzy. 

Strona UŁ - kierunek Filologia angielska

 

amerykaniezflaga
ksiazkidoang
 

Program studiów - czego się nauczysz?
 

Studenci kończąc uczelnię posiadają wszechstronną wiedzę na temat studiowanego obszaru językowego. Zapoznani są biegle z literaturą, historią i kulturą krajów anglojęzycznych. Ponadto zdobywają umiejętności w zakresie emisji głosu, retoryki, a także pedagogiki lub translatoryki w zależności od wybranej ścieżki kształcenia.

Absolwent kierunku filologicznego jest niezwykle pożądany na rynku pracy dzięki swojej zaawansowanej wiedzy na temat kultury innych państw, co jest niezbędne chociażby w biznesie czy dyplomacji. Jednakże jego elastyczność i wachlarz zdobytych kompetencji miękkich pozwalają mu znaleźć zatrudnienie nie tylko w tych sektorach. 

 

Zobacz więcej:

Inne uczelnie w Łodzi oferujące: kierunek Filologia angielska - 4 uczelnie

Informacje o kierunku: Filologia germańska na 3 uczelniach w Łodzi


Data publikacji: 28.03.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Filologia angielska w Łodzi

Inne uczelnie z kierunkiem Filologia angielska w innych miastach