Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Ekonomia na Akademii Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim - zasady rekrutacji - 2023/2024

Ekonomia na Akademii Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim - zasady rekrutacji - 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim na rok 2023/2024


Mając na uwadze fakt, że każda uczelnia może stosować własne, różniące się między sobą reguły postępowania rekrutacyjnego, można wybrać najbardziej odpowiadające kandydatowi podczas wyboru kierunku.

Na stronie - zasady rekrutacji – Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim, można zapoznać się z obowiązującymi w bieżącym roku akademickim, zasadami przyjęć nowych studentów.

Kierunek Ekonomia, dostępny na APT w Piotrkowie Trybunalskim, prowadzi nabór kandydatów na studia wyższe według przyjętego regulaminu, dostosowanego do oczekiwań absolwentów szkół średnich.

budynek
wydział ekonomiczny

 


Studia I stopnia


Tegoroczni maturzyści i osoby ubiegające się o przyjęcie na kierunek Ekonomia na APT, przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, obejmującej punktacje przydzielaną za wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów: język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, język rosyjski, język włoski, matematyka.

Punktacja może się różnić dla osób zdających starą/nową maturę.

 

Opinie o Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim


Osoby niezdecydowane w kwestii ostatecznego wyboru przyszłej uczelni, często korzystają z opinii wystawianych przez aktualnie uczących się i byłych studentów, które można przeczytać na stronie – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim – opinie

Często realne opisy, szczere uwagi i własne przemyślenia, mogą być bardzo przydatne i pomóc w ostatecznym wyborze szkoły wyższej.

studentki APT
absolwenci APT

 

Opis studiów na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim


Wybierając kierunek Ekonomia, można zdobyć specjalistyczną wiedzę i szerokie kompetencje z dziedzin nauk ekonomicznych, rachunkowości czy podstaw zarządzania, które pozwolą podjąć przyszłą pracę w instytucjach i korporacjach biznesowych, firmach konsultingowych i doradczych lub przedsiębiorstwach szkoleniowych.

Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim na rok 2023/2024
Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim na rok 2023/2024

 

Czego się nauczysz na kierunku ekonomicznym na AP?


Nauka na kierunku Ekonomia na AP w Piotrkowie Trybunalskim, umożliwia w toku studiów wybór specjalizacji w dziedzinach: Gospodarki samorządów terytorialnych, Innowacji w gospodarce i Ekonomiki przedsiębiorstwa, co pozwala poszerzyć swoją wiedzę z zakresu metod i narzędzi stosowanych w analizie zjawisk ekonomiczno-gospodarczych, metod diagnozowania i przeciwdziałania problemom operacyjnym czy podstaw zarządzania i budowy struktur decyzyjnych w gospodarce.

Przykładowe przedmioty na kierunku Ekonomia:

 • geografia ekonomiczna,
 • historia gospodarcza,
 • matematyka,
 • mikroekonomia,
 • finanse przedsiębiorstw,
 • zarządzanie,
 • międzynarodowe stosunki gospodarcze,
 • makroekonomia,
 • rachunkowość,
 • ubezpieczenia majątkowo- osobowe,
 • finanse publiczne,
 • przedsiębiorczość,
 • polityka gospodarcza i społeczna

Więcej o kierunku przeczytasz na stronie: Program studiów na kierunek Ekonomia na Akademii Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim.


Zobacz również:

Informacje o kierunku Ekonomia na 4 uczelniach w Łodzi

Informacje o kierunku Biznes na 49 uczelniach w Łodzi


Data publikacji: 20.07.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Ekonomia w Łodzi

Inne uczelnie z kierunkiem Ekonomia w innych miastach