Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – UKSW – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – UKSW – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKSW na rok 2023/2024


Jeżeli jesteś absolwentem szkoły średniej i chcesz aplikować na kierunek dziennikarstwo to powinieneś odwiedzić stronę zasady rekrutacji na kierunku dziennikarstwo UKSW.

Systematycznie zachodzące w programie nauczania zmiany sprawiają, że kandydaci na studia powinni odwiedzać stronę uczelni. Można na niej znaleźć aktualne informacje na temat zasad naboru i terminy dostarczania wszystkich dokumentów.

Podstawowym warunkiem przyjęcia na kierunek studiów jest zdobycie odpowiedniej ilości punktów na maturze.

rekrutacja UKSW
Budynek UKSW


Studia I stopnia


Rekrutacja odbywa się na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej oraz wyników maturalnych. Przedmioty brane pod uwagę to: język polski, język obcy i jeden przedmiot, którym może być: informatyka, filozofia, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język łaciński i kultura antyczna.

Przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym są wyżej punktowane w procesie rekrutacyjnym.


Opis studiów na kierunku Dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego


Dziennikarstwo to niezwykle przyszłościowy kierunek studiów, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych technologii. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego koncentruje się na nauce obsługi nowoczesnych mediów, które pozwalają na przekazywanie informacji.

Dodatkowo kompleksowo przygotowuje do pracy w mediach i pozwala na znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Wszystkie młode osoby chcące rozpocząć pracę w prasie, radiu czy telewizji powinny rozważyć studiowanie dziennikarstwa.

Dziennikarz
Dziennikarstwo


Program studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna


Na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKSW studenci są zapoznawani z wieloma zagadnieniami dotyczącymi pracy w mediach. Niektóre z nich to: podstawy prawa dla dziennikarzy, historia mediów, gatunki dziennikarskie, kultura języka, systemy polityczne czy historia Polski.

Każdy z przedmiotów pozwala na zdobycie kompetencji, które następnie można będzie wykorzystać w pracy w charakterze dziennikarza. Przekazywana w trakcie studiów wiedza może wpływać na szansę powodzenia na rynku pracy i pozwala na zdobycie wielu wartościowych umiejętności.
 

Więcej o kierunku: Program studiów na kierunku dziennikarstwo na UKSW.


Opinie o Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego


Każdy z kandydatów jeszcze przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego na uczelni powinien odwiedzić stronę UKSW – opinie. Serwis umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy na temat oferowanego przez uczelnię kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

Opinie publikowane przez absolwentów uczelni oraz jej aktualnych studentów to znakomite źródło informacji z pierwszej ręki, które umożliwiają dokładne zapoznanie się z oferowanym programem edukacyjnym. Jako kandydat dowiesz się zatem czego spodziewać się po uczelni.

opinie o uczelni
aula w UKSW

 

Zobacz również:
- 10 uczelni z kierunkiem Dziennikarstwo w Warszawie
- 10 uczelni z kierunkiem Komunikacja społeczna w Warszawie

 


Data publikacji: 11.07.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Warszawie - Dziennikarstwo

Zobacz opinie o innych miastach w Warszawie
ikonka kierunki studiów

Opinie o innych uczelniach w Warszawie

ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Dziennikarstwo w Warszawie

Inne uczelnie z kierunkiem Dziennikarstwo w innych miastach