Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Wrocław Kierunek Filologia angielska - 3 uczelnie

Uniwersytet Wrocławski (UWR) ( zobacz więcej )

50-137 Wrocław

pl. Uniwersytecki 1

tel.:

71 375-22-37

ikonka email do uczelni

bepo@adm.uni.wroc.pl

Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) we Wrocławiu ( zobacz więcej )

53-609 Wrocław

ul. Fabryczna 29 - 31

tel.:

71 356 16 36, 71 359 46 46

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja (WSZ) ( zobacz więcej )

50-425 Wrocław

ul. Krakowska 56-62

tel.:

71 377-21-16

ikonka email do uczelni

rekrutacja@edukacja.wroc.pl

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Filologia angielska w Wrocławiu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Uniwersytet Wrocławski (UWR) od 4 700 zł / rok

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO DOLNOśLąSKIE


Uczelnie - Filologia Angielska Wrocław

Opis kierunku

Filologia Angielska to kierunek wszechstronnie traktujący wiedzę o języku, literaturę, kulturę i historię Wysp Brytyjskich. Podczas studiów zwiększyć można swoje kompetencje językowe, co także wiąże się z nabywaniem szeroko pojętej świadomości i aktywności związanej z wykorzystaniem znajomości języka. Studenci, będą pewnie się czuli na arenie międzynarodowej, posiadając tak rozległą wiedzę. W zależności od wybranej specjalizacji mogą nabyć kompetencje niezbędne na rynku tłumaczeniowym czy handlowym.

Liczba uczelni

W stolicy Dolnego Śląska podjąć studia na kierunku Filologia Angielska można na Uniwersytecie Wrocławskim. To jedna z najstarszych uczelni w regionie z wieloma tradycjami na polu edukacyjnym. Oferta szkół niepublicznych jest dość bogata. W swojej ofercie anglistykę oferują: Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Filologiczna czy Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacją.


zasady rekrutacji uwr


Tryby Studiowania

Najstarszy uniwersytet w regionie oferuje możliwość podjęcia studiów w trybie stacjonarnym, gdzie zajęcia odbywają się w trakcie tygodnia, w godzinach porannych oraz w formie zaocznej. Osoby, które podejmą naukę w trybie dziennym, nie będą ponosić opłat za studia. Studenci, którzy wybiorą studia zaoczne, będą musieli dostosować tryb pracy do weekendowych zjazdów na uczelni.

Ceny

Studia zaoczne na UWr to koszt 2 250 złotych za semestr. Nie jest to wygórowana kwota, gdyż podobne opłaty obowiązują na uczelniach niepublicznych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Uniwersytet Wrocławski wymaga od przyszłych studentów wyników z następujących przedmiotów na maturze: język polski oraz angielski w formie pisemnej, oraz inny dowolny przedmiot. Warto pamiętać, że egzaminy z języków muszą zostać napisane przez kandydata w formie rozszerzonej.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski

zasady rekrutacji uwr


Predyspozycje do studiowania na kierunku filologia angielska

Filologia angielska jest zdecydowanie najbardziej popularnym kierunkiem spośród wszystkich studiów filologicznych. Kierunek można studiować na wielu uczelniach publicznych oraz w prywatnych wyższych szkołach. Studia dają sporo możliwości, są więc chętnie wybierane przez kandydatów na wyższe uczelnie. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy ma predyspozycje do studiowania tego kierunku i nie każdy będzie dobrym filologiem. Aby studiować filologię trzeba mieć predyspozycje do nauki języków, umiejętność szybkiego zapamiętywania i przyswajania w krótkim czasie dużych partii informacji. Ważne jest też zainteresowanie anglojęzycznymi krajami, ich historią, kulturą czy polityką. Studenci filologii angielskiej muszą być przygotowani na wiele przedmiotów teoretycznych, których trzeba wyuczyć się na pamięć.

W trakcie studiów studenci wybierają również poszczególne specjalności. Także one powinny być wybrane z dużą rozwagą. Specjalność tłumaczeniowa to propozycja dla osób, które lubią samodzielną pracę, są dobrze zorganizowane, precyzyjne i skrupulatne. Specjalność nauczycielska to natomiast studia dla osób, które są otwarte, widzą siebie w pracy pedagogicznej, nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi, a także z przekazywaniem wiedzy. Bardzo często na filologii angielskiej znaleźć można różne specjalizacje biznesowe, które są skierowane do osób widzących siebie w przyszłości w różnych sektorach gospodarki.


zasady rekrutacji uwr


Perspektywy zatrudnienia we Wrocławiu po studiach na kierunku filologia angielska

Absolwenci filologii angielskiej znajdą we Wrocławiu zatrudnienie w wielu firmach, instytucjach oraz jednostkach edukacyjnych. Konkretne możliwości zawodowe są w dużym stopniu uzależnione od tego, jaką specjalizację wybrali w trakcie studiów. Osoby po specjalizacji nauczycielskiej mogą uczyć w szkołach różnego stopnia, znajda zatrudnienie w szkołach językowych. Mogą też otwierać własne placówki organizujące szkolenia językowe, kursy przygotowawcze do egzaminów czy korepetycje. Osoby po specjalizacji tłumaczeniowej mogą prowadzić biura ogłoszeń, zajmować się tłumaczeniami na żywo, pracować w wydawnictwach czy firmach reklamowych.

Po studiach na filologii angielskiej można również pracować w wielu firmach z różnych sektorów gospodarki, szczególnie w przedsiębiorstwach, które prowadzą działalność na międzynarodową skalę i pracują w anglojęzycznym środowisku. Absolwenci filologii powinni też mieć świadomość, że same studia nie zawsze wystarczą. Znajomość języka angielskiego, nawet na poziomie biegłym, jest w dzisiejszych czasach dosyć powszechna. Warto więc inwestować w dodatkowe kursy, szkolenia czy studia podyplomowe, dzięki którym można pogłębić swoją specjalizację czy zdobyć nowe umiejętności zawodowe. Osoby z takimi dodatkowymi kompetencjami są o wiele lepiej widziane przez potencjalnych pracodawców niż absolwenci uczelni wyższych, które mają do zaoferowania wyłącznie dyplom ukończenia studiów i nie mają żadnych więcej kwalifikacji.

Sprawdź szeroką ofertę uczelni, które posiadają: studia filologia angielska Kraków