Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Leona Koźmińskiego (ALK). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ja z osobistego doswiadczenia i nauki moge bardzo polecic Akademię Leona Koźminskiego. Studiowałam tam na Wydziale Prawa jest on moim zdaniem na naprawdę wysokim poziomie, który napewno nikogo nie rozczaruje .Powiem wiecej ,polecałabym ta uczelnie nawet tym ,ktorzy maja mozliwosc studiowania darmowo na wydzialach prawa uczelni publicznych.Serio tutaj mamy tyle możłiwości o których inni mogą pomarzyć. Oczywiscie liczę się z tym, że osoby nastawione na tradycję uznają to za wymysły, ale myslę ze na dzien dzisiejszy naprawde warto zastanowic sie nad ofertami najlepszych szkol niepublicznych. Na ALK jest wiele kierunków i specjalności oraz możlwiość uzyskania dyplomów zarowno polskiej jak i zagranicznej uczelni. Raczej na UW można o tym pomażyć! Doskonale wyposażone pracownie, nowowczesny sprzęt ciągłe inwestycje w sprzę, kadrę czy wyglą budynku i pomoce naukowe podnosi rangę uczleni, z resztą nie bez kozery szkoła jest nazywana Akademią, bo gwarantuje wysokie wykształcenie.

  Rafaella
  Prawo w biznesie
  11-01-2021


 • koźmin to chyba najlepsza szkoła na jaką mogłem trafić tak szczerze. Wykładowcy są mega, fajnie są prowadzone zajęcia - idzie wszystko zrozumieć. Studiuje finanse i rachunkowość i bardziej podobają mi się finanse, szczególnie w II semestrze z panem dr. Cegłowskim, który był mega ********* i mnie troche zaraził finansami, dr. Struciński był spoko z rachunkowości, i dr. Wymysłowski , serdecznie polecam studia na koźminie, nie tylko wyniesiesz wiedzę stamtąd ale i mnóstwo znajomych

  P
  Finanse i rachunkowość
  14-12-2020

 • Na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie studiowało mi się bardzo dobrze. Uczelnia ma wiele atutów, które są unikalne na tle pozostałych uczelni biznesowych w Polsce - takich jak networking, nauka w środowisku międzynarodowym oraz oparcie zajęć o case'y.Dobrą praktyką jest angażowanie się w organizacje studenckie, branie udziału w praktykach czy stażach, co na pewno ułatwia znalezienie pracy, w której dana osoba chce się realizować.

  Aleksander
  Zarządzanie
  16-11-2020
 • Uczelni nie mogłem sobie wymarzyć lepszej. Trafiłem na super ludzi z którymi się przyjaźnię, osoby które prowadzą zajęcia zawsze są pomocni i chcą dla studenta jak najlepiej. Jestem bardzo zadowolony z wyboru uczelni i nie wyobrażam sobie że mógłbym zmienić na jakąś inna. Jedynym minusem studiów to to że trwają tak krótko, bo te dwa lata zleciały mi nawet nie wiem kiedy :O

  Szymon
  Przedsiębiorczość i biznes
  12-10-2020
 • Mogliby obniżyć trochę czesne, wtedy byłoby idealnie :D poziom kształcenia, organizacja studiów, wszystko super. Fajnie, bo zawsze jest kiedy zjeść lunch - na niektórych uczelniach, gdzie studiują moi znajomi również zaocznie często jest tak, że siedzą po 9h i nie ma ani jednej długiej przerwy, a ciężko jechać cały dzień na kawie i kanapkach. A tak bardziej merytorycznie to moim zdaniem zbędne są niektóre przedmioty ogólne typu etyka, za to bardzo fajnie, że przedmioty kierunkowe są prowadzone przez praktyków, metody badawcze mi nie podeszły, a ulubiony przedmiot to chyba analiza ekonomiczna. Jest miło i sympatycznie, czasem trzeba napisać jakąś pracę, pouczyć się do egzaminu, są zadania grupowe i jeśli się jeszcze zastanawiacie i moja opinia może być tą kluczową to polecam z czystym sumieniem.

  Ala
  Ekonomia
  13-01-2020
 • Wybrałam ALK po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na jej temat. Zaskoczeniem są dla mnie stosunkowo niskie wymagania, tzn są prace zaliczeniowe, eseje, egzaminy itd ale spodziewałam się, że będzie trudniej. Licencjat obroniłam bez problemu, na obronie była bardzo dobra atmosfera, komisja dbała o to, żeby nie zjadł nas stres. Zostałam na magisterce, teraz jest jeszcze lepiej, bo znam już większość wykładowców i wiem, na czym powinnam się skupić. Szczególnie cenię sobie praktyczne podejście niektórych wykładowców, szczególnie miło wspominam przedmiot wycena i zarządzanie wartością przedsiębiorstwa, najgorzej było na statystyce. Uczelnia jest bardzo otwarta i sprzyja studentom, nie robią problemów, wszystko załatwia się szybko i sprawnie, więc polecam :)

  Eliza
  Finanse i rachunkowość
  10-01-2020
 • Studiuję w Koźmińskim finanse i rachunkowość i od samego początku było naprawdę w porządku. Obecnie jestem już na trzecim roku i nie miałam problemu z żadnymi egzaminami i zaliczeniami. Oczywiście, trzeba było się uczyć, bo nikt tu nie daje zaliczeń na piękne oczy czy tylko dlatego, że za naukę sporo płacimy. Jeśli ktoś sobie wyobraża, że wystarczy opłacić czesne i można się bez problemu prześlizgiwać z semestru na semestr, to jest w sporym błędzie. Owszem, jest jakaś część osób, które studiują wyłącznie dla papierka i nie są zainteresowane zdobywaniem wiedzy, ale jest to dosyć niewielki odsetek. Wiele z tych osób także odpada w trakcie nauki. Wykładowcy są surowi i nie pobłażają tylko dlatego, że ktoś ma kasę i jest w stanie opłacić sobie studia. Niezdane egzaminy trzeba powtarzać, za nieobecności można nawet wylecieć z uczelni i na własne oczy widywałam takie przypadki. Jeśli chodzi o zajęcia i wykładowców, to wiadomo, że trafiają się super przedmioty i wspaniali wykładowcy, a także zajęcia, które trzeba zaliczyć i po prostu zapomnieć. Poziom kształcenia jest wysoki, uczelnia ma swoją renomę, dorobek i sukcesy. Między innymi dlatego zdecydowałam się na studia tutaj – ukończenie Koźmińskiego na dyplomie wygląda naprawdę świetnie i daje wiele możliwości.

  Elka
  Finanse i rachunkowość
  02-12-2019
 • Studiuję prawo (co prawda dopiero początek bo jestem na I roku) na Koźmińskim. Nie wiem, jak jest na innych uczelniach chwalonych za ten kierunkek jak Łazarski czy UW. ZA to wiem, że Koźmiński jest na 1 miejscu wśród niepublicznych uczelni i osobiście sprawdziłam, że niebez powodu. Studiuje się komfortowo,  dobre warunki lokalowe, dobrzy studenci są doceniani nie tylko finasowo, kadra jest bardzio dobra wiele praktyków w swoich dzidzinach. Nowoczesne sale do badania miejsca zbrodni, google VR i wiele innuch. ALe jak a każdej uczelni, to i tutaj też znajdą się lanserzy, ale wysoki poziom nauczania przyciąga tez całą masę (nazwijmy ich)normalnych osób. Nie moge narzekać 

  Zouzanna
  Prawo
  20-01-2019
 • Poszłam tutaj nie dlatego, że nie dostałam się na publiczne uczlenie typu UW czy SGH, ale dlatego, że ta uczlenia ma renomę w środkowisku finansowym i ogólnie w kręgach biznesowych. Po tym kierunku na Koźmińskim łtawo o prace. Podczas studiów mascie możliwość zdobycia dośiwadczenia na prktykach, stażach, różnych programach współtworzonych przez uczlelnię i partenrów. Dobre stypendia, więc także mniej zamozni mogą sobie pozwolić na studia tutaj

  Neta
  Finanse i inwestycje
  16-01-2019
 • Za się zastanawiłam pomiędzy SGGW a Koźmińskim właśnie i wybrałam Kożmińskiego, gdyż nie jest to uczelnia nieznana, bez tradycji czy jakości kształcenia. Od lat zarządzanie jest na najwyższym poziomie. Wykładają tam wybitni "praktycy"czyli ludzie, którzy znają zarządzanie od podszewki, gdyż kierują najważniejszymi firmami w kraju. Chyba nie muszę tłumaczyć kim jest G.Kołodko . Jest wiele kółek zainteresowań, organizowane są różne konferencje w których czynny udział biorą studenci. Głównym argumentem na korzyść koźmińskiego jest fakt,że mają dużo większą ofertę specjalizacji niż na SGGW. Praktyki też są w znanych firmach a nie w "biurze u cioci";-) Super kampus i możliwośći rozwoju poprzez kółka zainteresowań czy udział w konferencjach. 

  Kasia
  Zarządzanie
  07-01-2019
 • Wybrałem szkołe prywatną Koźmińskiego i jestem z tego bardzo zadwolony. I wacle nie mniej się trzeba uczyć niż na państwowych. Miałem współlokatorów min na koleżanke z uczelni państwowej (zaoczna pedagogika). Uczyła się na 3 dni przed egzamami z zeszytu format a 4 książki nie widziałem w jej łapce nigdy. Egzamin z resocjalizacji zdany na 4,5. Jako Student dobrej uczelni prywatnej rywalizuję z powodzeniem z kolegami z publicznych szkół. Swiadczą o tym wyniki konkursów, próbnych aplikacji czy prawdziwych egzaminów aplikacyjnych. Nasza Akademia prowadzi studia doktoranckie na których studiują też absolwenci UW. Rynek zweryfikuje naszą wiedze i znajomość języków. Jakoś się tej konfrontacji nie boje. Mamy tyle zajęć językowych i pkakttycznych, o których inni mogą tylko pomarzyć. 

  Daniel
  Prawo i finanse
  03-01-2019
 • Bardzo fajna uczelnia, największym plusem jest fakt, że wielu wykładowców to praktycy korzystający ze swojej wiedzy i doświadczenia a nie z tego co jest napisane w książce z 1991 roku ;D Oprócz kadry, oczywiście ludzie i w moim przypadku lokalizacja - mieszkałem na Jagiellońskiej :P na prawdę, uczelnia moim zdaniem przewyższa większość uczelni, nawet publicznych.

  Piotrek
  Zarządzanie
  29-10-2018
 • Jestem na III roku studiów prawniczych, mam sporo znajomych na zarządzaniu i finansach zarówno po polsku jak i po angielsku. Muszę przyznać, że poziom kształcenia jest naprawdę wysoki. Mamy bardzo dobrą kadrę tzn świetnych profesorów z bardzo renomowanych uniwersytetów i innych instytucji. Przede wszystkim bardzo dobra jest tu administracja tj praca dziekanatu, całego kolegium prawa czy innego wydziału. Bardzo sprawnie można wszystko załatwić, nie ma czegoś takiego o czym się słyszy na publicznych uczelniach, że stoisz pol dnia w kolejce do dziekanatu a i tak nic nie załatwisz, bo pani ma zły humor. Tutaj wszyscy się bardzo szanujemy, każdy czuje się swobodnie i to jest to co najbardziej cenie na tej uczelni. Wszystkie drzwi są dla Ciebie otwarte, możesz śmiało zadzwonić, zapytać, napisać maila czy po prostu pójść do dziekanatu czy wykładowcy i naprawdę się dogadać. Dogadać w tym sensie, że uzyskać radę, pomoc. Poza administracją i świetnymi wykładowcami jest jeszcze kwestia komfortu i standardów. Uczelnia zapewnia świetne warunki do nauki ale i nie tylko. Mamy tzw chill roomy z pufami i telewizorami, świetną strefę gastronomiczną, super wyposażoną bibliotekę, parkingi i inne udogodnienia. Na uczelni spędzasz naprawdę dużo czasu, nie tylko przychodzisz na zajęcia ale spotykasz się ze znajomymi, idziecie na kawę, później posiedzieć, zrobić jakiś projekt, potem jecie obiad itd dlatego ważne są takie rzeczy żeby dobrze się tam czuć. Co więcej uczelnia kładzie nacisk na taki rozwój poza studiowanym przez nas kierunkiem, bardzo wychodzi poza schemat i poszerza nasze horyzonty przez organizowanie różnych targów, konferencji, spotkań z pracodawcami czy warsztatów. Atmosfera jest bardzo luźna, wszyscy są otwarci na nowe inicjatywy i znajomosci. Ogólnie jest bardzo wysoki poziom, polecam Koźmińskiego jak najbardziej

  M.Z<3
  Prawo
  29-01-2018
 • Uczelnia sama w sobie jest super, dość wymagająca, ale wiele daje od siebie. Wykładowcy zdarzają się różni, głównie Ci otwarci i sympatyczni. Jeżeli chodzi o pierwszy rok prawa, to mogę powiedzieć to co wszyscy największym zagrożeniem jest Wstęp do prawoznawstwa. Reszta, przy w miarę sumiennej nauce idzie jak po maśle. (Mam nadzieję) Plan jest świetnie ułożony. Nie mamy większych przerw, przez które tracilibysmy czas. Póki co - polecam

  martynaa
  Prawo
  17-01-2018
 • Na Kozminskim dobrze mi się studiuje. To zależy jaka specjalizacja , ja jestem na ZZL. I to tez zależy co dokładnie w specjalizacji. Wykładowy są raczej ugodowi, ale wymagający i dużo jest projektów do zrobienia na zaliczenia, Non stop coś do zrobienia jest w grupach.

  Maja
  Zarządzanie zasobami ludzkimi
  15-01-2018
 • jak najbardziej polecam tą uczelnię:) Nie ma rzeczy do których idzie się przyczepić. Pełen profesjonalizm. Cena proporcjonalna do jakości.

  michał
  Prawo
  15-01-2018
 • Studiuje się mega, ja sam trafilem do Kozmina „przypadkiem” ale nie zaluje. Tymbardziej ze mieszkam w Lodzi i co weekend dojezdzam tam na studia. Wielu wykladowcow, mam kilku faworytow - z kategorii tych lajtowych jak i tych ktorzy sporo wymagaja, ale odplacaja to swietnym nauczaniem. Mysle, ze lepszej uczelni nie znajdziesz w naszym kraju

  Filip
  Business management
  10-01-2018
 • ALK polecam z całego serca, ja byłam na Master in Management, więc po angielsku. jeśli chodzi o pracę to wszyscy moi znajomi dostają bez problemu pracę. ja sama dostałam pracę 10 min po obronie, także nie ma co się o to martwić

  karolina
  International management
  09-01-2018
 • uczelnia bardzo mi się podoba, jest całkiem inaczej jak na UW np. studiuje się super bo wszystko jest pod studentów a ni nauczycieli, super restauracje itp przedmiotów jest dużo takich dokładnych jak np prawo jest zarządzanie marketing i masz to nawet jak nie studiujesz tych kierunków generalnie uczą cię dużo z wielu dziedzin

  Piotr
  Prawo
  09-01-2018
 • Sama uczelnia jeśli chodzi o bazę budynki i wyposażenie jest moim zdaniem genialna. Wszytko jest nowe i bardzo nowoczesne, dojazd też jest całkiem dobry. Pod uczelnią znajduje się przystanek tramwajowy z którego łatwo dotrzesz na Dw Wileński a z tamtąd już wszędzie. Ludzie na ogół są spoko, jeśli chodzi o sprawy papierkowe dziekanaty i takie tam z reguły nie ma problemów ( płacisz za studia wiec jesteś można powiedzieć traktowany jako klient ) Wykładowcy ( przynajmniej na moim wydziale ) są wysokiej klasy. Zazwyczaj są to ludzie z wieloletnim doświadczeniem np. Prawa konstytucyjnego uczy mnie człowiek który był jednym z twórców polskiej konstytucji. Nie jest tak że skoro są to studia płatne to łatwo wszytko pozaliczasz i każdy będzie cię przepychał. Uczelnia kładzie nacisk na jakość kształcenia, półprostą musisz się uczyć. Generalnie mogę polecić uczelnie, ma ona swoją renomę i miejsce w rankingach choć dobranych nie należy

  Dominik
  Prawo
  08-01-2018
 • Studiuję na tej uczelnie dopiero kilka miesięcy, ale od razu widać poziom uczelni, organizacja super! Bardzo się podoba aplikacja mobilna, można tam znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Co do kadry dydaktycznej, to dużo wykładowców praktyków, które mają z czym się podzielić z studentami, oczywiście są i tacy na zajęciach których się zamykają oczy po kilka minutach wykładu. Ale ogólnie kadra jest super, opowiadają o swoim międzynarodowym doświadczeniu, naprawdę chcę się tego słuchać i wracać na tą uczelnię! Dziekanat jest pomocny co dla mnie było zaskoczeniem, bo studiowałam wcześniej na innej uczelni i organizacja była średnia. Co do zaliczeń to jeszcze nie wiem jak będzie wyglądać sytuacja, bo do tego momentu miałam tylko 3 egzaminy i jest OK.

  Irena
  Zarządzanie
  08-01-2018
 • Studiowało mi się w porządku. Jeśli chodzi o ALK to dla mnie jest to za duża ilość zaliczeń przedmiotów poprzez prezentacje przed grupa , ale naturalnie to bardzo pomogło mi w przyszłości. Na pewno ma duży plus dziekanat i sama administracja. Perspektywy po zakończeniu pracy oceniam na pozytywne , nie odczułem żadnego problemu ze znalezieniem pracy wręcz miałem kilka ofert z których mogłem wybierać i nawet dzisiaj dostałem ofertę pracy.

  Adam
  Ekonomia
  16-11-2017
 • Moja opinia o ALK jest dobra, zarówno w zakresie samych studiów, jak i perspektyw po studiach odnośnie znalezienia pracy. Niemniej wszystko zależy od chęci i zaangażowania. Pracuję w zawodzie, w którym nie mógłbym pracować, gdyby nie skończony kierunek studiów. Z przedmiotów oferowanych w ramach mojego kierunku najlepiej wspominam prawo cywilne.

  Paweł
  Prawo
  26-10-2017
 • Jako student studiujący równolegle dwa kierunki (prawo i ekonomia) mogę krótko podzielić się wrażeniami z ostatnich trzech lat. Zacząć trzeba od możliwości, które udostępnia ALK swoim studentom, po równi stacjonarnym i niestacjonarnym trybom. Z uwagi na wciąż znikomą ilość studentów w porównaniu do potężnych uczelni publicznych takich jak UW/SGH, możliwość dostania się na wypatrzoną uczelnię, np. w Szanghaju czy Lizbonie nie jest poza zasięgiem dla normalnego studenta. Za to właśnie lubię Koźminskiego. Natomiast co do poziomu zajęć i wykładowców. Tutaj następuje spora dywersyfikacja, jest to zależne od wielu czynników, gdzie najważniejszym jest tryb w jakim studenci studiują. Stacjonarni wykładowcy wymagają znacznie więcej od studentów (uważam, że w niektórych przypadkach jest to przepaść). Co do wykładowców.. uważam, że katedra Prawa nie ma sobie nic do zarzucenia

  Piotr
  Prawo
  18-10-2017
 • Poziom nauczania: wysoki, jakość zajęć: wysoka, wykładowy: kompetentni, organizacja: nieporównywalna z żadną inną - max

  Radosław
  Zarządzanie
  18-10-2017
 • Perspektywy znalezienie pracy są chyba nie najgorsze. Dostałem ofertę pracy po pierwszej rozmowie, większość znajomych z roku też nie miała problemów ze znalezieniem pracy. Co do samego studiowania, cenię sobie zwłaszcza pomocny dziekanat.

  Michał
  Prawo
  03-10-2017
 • Myślę, że Akademia Leona Koźmińskiego jest uczelnią jak najbardziej godną polecania. Spędziłam w jej murach ładnych kilka lat, które do dziś miło wspominam. Wykładowcy bardzo rzeczowo podchodzi do materiału, ale mieli też spore wymagania na sesjach. Do nauki trzeba było się przyłożyć, ale osoby systematyczne nie powinny mieć problemów ze zdobyciem dyplomu ALK. To co najbardziej utkwiło mi w pamięci to duża liczba wydarzeń i imprez na uczelni. Nie sposób było się nudzić :)

  Anna
  Ekonomia
  22-09-2017
 • Studia na Akademii Leona Koźmińskiego ukończyłam dwa lata temu. Z perspektywy czasu śmiało mogę stwierdzić, że wybór tej uczelni był strzałem w dziesiątkę. ALK doskonale uczy zawodu, kładzie duży nacisk na praktyczne podejście do zagadnień, a cały proces nauki jest niezwykle efektywny i odbywa się w przyjemnej atmosferze. Wykładowcy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, a prowadzone przez nich wykłady są zrozumiałe i ciekawe. Moim zdaniem uczelnia jak najbardziej godna polecenia.

  Klaudia
  Finanse i rachunkowość
  22-09-2017
 • Cóż mogę rzecz na temat Akademii Leona Koźmińskiego? Wspaniale spędzone lata. Wiedza wyniesiona stamtąd bardzo pomogła mi w życiu zawodowym. Wykładowców wspominam równie ciepło jak przyjaciół z roku. Polecam Serdecznie wszystkim przyszłym studentom.

  Izabela
  Zarządzanie
  18-09-2017
 • Jestem zachwycony studiowaniem na Akademii Leona Koźmińskiego! Międzynarodowe środowisko, świetna organizacja pracy i roku, bardzo dobrzy wykładowcy, którzy w większości charakteryzowali się dużą więdzą oraz co rzadkie potrafili zainteresować nią studentów. Uczelnia jest bardzo fajna i godna polecenia! :)

  Michał
  Zarządzanie
  04-09-2017

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) - Aktualności

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na otwarte zajęcia dla kandydatów na studia podyplomowe „Praktyczne zastosowanie SAP ERP”. Będzie na nich można poznać praktyczny charakter proponowanych przez Akademię studiów podyplomowych dotyczących tego systemu oraz porozmawiać o ich programie i kwestiach organizacyjnych.ERP, czyli Enterprise Resource Planning to systemu oprogramowania służący do str [..]

Zobacz więcej

Prezydent Akademii Leona Koźmińskiego prof. Andrzej K. Koźmiński otrzymał tytuł doktora honoris causa najstarszej na świecie uczelni biznesowej ESCP Europe. Szkoła ta powstała w 1819 roku we Francji z inicjatywy przedsiębiorców i ekonomistów. Jej absolwentami byli handlowcy i przemysłowcy z całego świata. Obecnie uczelnia posiada kampusy w Paryżu, Berlinie, Londynie, Turynie, Madrycie i Wars [..]

Zobacz więcej

„Financial Times” od lat przeprowadza ranking najlepszych europejskich szkół biznesu. Również w tym roku porównane zostały ze sobą ”świątynie nauki”. Znalazło się tam aż 96 uczelni wyższych, z których dużą część stanowiły uczelnie francuskie – 26, a także brytyjskie – 22. Tradycją jest już fakt, że prym wiedzie London Business School, HEC Paris, IE Business School z Hiszpanii, szwajcarski Uni [..]

Zobacz więcej