Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Festiwal Nauki w ALK


Zapraszamy na wykłady online w naszej Akademii, które odbędą się w ramach XXIV Festiwalu Nauki. Jak każdego roku, przygotowaliśmy wykłady o premierowej tematyce. XXIV Festiwal Nauki w Akademii Leona Koźmińskiego trwać będzie od 21 do 23 września 2020.

Nauka to nie tylko wybuchy wydobywające się z laboratoriów fizycznych czy dymy i zapachy chemicznych eksperymentów. To także prawo, ekonomia, psychologia i zarządzanie – nauki może mniej efektowne podczas pokazów, za to wymiernie przekładające się na życie każdego z nas.

Harmonogram:
21.09 (poniedziałek), godz. 9:00
„Tańczący z wściekłymi psami: wprowadzenie do prawa karnego” – dr Mateusz Woiński


Razem spróbujemy dokonać rzeczy niemożliwej: w godzinę przeanalizować definicję przestępstwa (co trwa zwykle cały rok akademicki) posługując się przykładami z kanonu popkultury. Lojalnie uprzedzam: świat nie będzie już taki sam; tropienie śladów prawa karnego jest zaraźliwe.

22.09 (wtorek), godz. 10:00
„On Plain Language – o prostym języku” – dr Aleksandra Łuczak


Ten wykład będzie o prostym języku angielskim (tzw. plain English). W trakcie spotkania dowiesz się, jak pisać po angielsku, aby Twoi odbiorcy rozumieli, co chcesz im przekazać po pierwszym przeczytaniu Twojego tekstu. Zobaczysz, jak budować zdania, jakiego słownictwa unikać, jak edytować tekst, aby był on jasny, przejrzysty i przystępny dla jego adresatów. Wiele firm, również w Polsce, wybiera ten sposób komunikacji ze swoimi klientami, gdyż prosty język buduje dobre relacje i czyni je przyjaznym.

23.09 (środa), godz. 10:00
„Jak wystartować z własnym biznesem? Analiza progu rentowności” – dr Marcin Ocieszak


Chcesz założyć swoją firmę lub start-up? Ustalenie właściwych poziomów cen oraz – co za tym idzie – marż potrafi zawrócić w głowie. Wykład pomoże Ci zgłębić tajniki wykorzystania progu rentowności w procesie oceny przedsięwzięć. Na zajęcia przygotuj arkusz kalkulacyjny Excel lub kartkę papieru, długopis i kalkulator!

Więcej informacji: http://bit.ly/alk_festiwal_nauki_2020

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/Festiwal_Nauki_ALK_FB_2020

Zapraszamy serdecznie!

Data publikacji: 18.09.2020