Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

„ZDAJ ANGIELSKI Z KOŹMIŃSKIM NA 100%”- Rusza cykl warsztatów dla maturzystów online

„ZDAJ ANGIELSKI Z KOŹMIŃSKIM NA 100%”- Rusza cykl warsztatów dla maturzystów online



W najbliższą środę Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich na warsztaty online, które pomogą tegorocznym maturzystom dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego. Tegoroczny cykl składa się z 6 spotkań, które poprowadzi profesjonalna lektorka specjalizująca się w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów z języka angielskiego oraz matury - mgr Monika Romaniec. Warsztaty będą się odbywały regularnie, w każdą środę o godzinie 16.00, od 01 marca do 05 kwietnia 2023. Czas trwania każdego spotkania to ok. 60 min. Obowiązuje rejestracja.

 

ZAJĘCIA NR 1:  LET’S LEARN ABOUT LEARNING – 01.03.2023 godz. 16:00

 

Uczniowie poznają rodzaje szkół i czasowniki opisujące proces uczenia się,  a także ciekawe idiomy.  

Wspólnie zastanowią się, jak radzić sobie na egzaminie  z dłuższymi i złożonymi tekstami (reading comprehension).

LINK REJESTRACJI: https://bit.ly/Zdaj_Angielskina100

 

TERMINY i TEMATY KOLEJNYCH ZAJĘĆ

 

ZAJĘCIA NR 2: LET’S GET DOWN TO WORK – 08.03.2023 godz. 16:00

Porozmawiamy o rynku pracy i najbardziej pożądanych zawodach przyszłości. Prześledzimy etapy typowego procesu rekrutacyjnego. Nauczysz się, jak najlepiej zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poprawisz swoje umiejętności rozumienia ze słuchu (listening comprehension) i dowiesz, na co uważać przy nich na egzaminie.

ZAJĘCIA NR 3: IT’S TIME TO REST – 15.03.2023 godz. 16:00

Jak w sposób ciekawy i niebanalny przedstawić swoje hobby i zainteresowania, jak opisać ulubione formy spędzania wakacji? Podczas tego warsztatu wzbogacimy przydatne do tych celów słownictwo, w tym zasób żywych idiomów – również tych z filmów i seriali. Weźmiemy również pod lupę test wielokrotnego wyboru (multiple choice) – jak poruszać się w gąszczu możliwości.

ZAJĘCIA NR 4: ME, MYSELF AND…. THE SOCIETY – 22.03.2023 godz. 16:00

Jak mówić o własnych emocjach? Jak taktownie wyrażać uczucia negatywne, nie raniąc innych? Jak opisywać złożone relacje społeczne? Poszerzymy zasób słownictwa związany z tym tematem, a także, na przykładzie testu luk (gap fill), zastanowimy się, jak skutecznie panować nad tekstem.

ZAJĘCIA NR 5: AN APPLE A DAY KEEPS A DOCTOR AWAY – 29.03.2023 godz. 16:00

Co oznacza dla Ciebie zdrowy styl życia i  work-life balance? Przed jakimi wyzwaniami zdrowotnymi dziś stajemy? Jak opisać  lekarzowi swoje dolegliwości? Utrwalimy słownictwo, które już znacie i wzbogacimy je o przydatne kolokacje. Poćwiczymy również słowotwórstwo (word formation).

ZAJĘCIA NR 6: ARTIFICIAL INTELLIGENCE – A BLESSING OR A CURSE? – 05.04.2023 godz. 16:00

Czy wiesz, co oznacza  the Internet of Things albo test bed? Poszerzymy słownictwo o najnowsze zwroty  opisujące innowacyjne zmiany. Na konkretnych przykładach podyskutujemy and szansami i wyzwaniami związanymi z najnowszą technologią. Przyjrzymy się głównym zasadom klarownego wyrażania myśli na piśmie (opinion essay / for or against) – jak napisać super wypracowanie. 

 

ZAPISY odbywają się poprzez stronę www oraz wydarzenia w profilu na Facebooku ALK. Wymagana jest rejestracja na warsztaty! Link do spotkania na platformie MS Teams uczestnicy otrzymają mailem.

KONTAKT: Anna Piwko, Specjalista ds. promocji studiów w j. polskim, apiwko@kozminski.edu.pl

LINK do REJSTRACJI: https://bit.ly/Zdaj_Angielskina100


Data publikacji: 27.02.2023
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Warszawa