Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Galeria podkarpackie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Miłosz
  Chemia

  Zdecydowanie najlepsza uczelnia w Rzeszowie (tutaj nie ma konkurencji), ale też jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju. Zajęcia na poziomie, ale co ważne jest dużo możliwości rozwijania się poza zajęciami. Infrastruktura uczelni jest rewelacyjna, czyli akademiki, budynki dydaktyczne, laboratoria, hale sportowe, klub muzyczny... wszystko w jednym miejscu, czyli tak jak powinno być na każdej uczelni, a poza PRz na żadnej tak nie jest na podkarpaciu i prawie na żadnej w Polsce. Dla mnie strzał w dziesiątkę.

  16-02-2024
 • Bartek J.
  Inżynieria kosmiczna

  Od zawsze pasjonowałem się lotnictwem, dlatego zdecydowałem się na studia na tym kierunku. Chętnych było bardzo dużo. Obecnie jestem na czwartym roku. Na pierwszym i drugim bardzo dużo nauki teoretycznej, z każdym semestrem było jej coraz mniej. Jest sporo przedmiotów przesiewowych, niestety trzeba się do ich zaliczenia przyłożyć. Atmosfera średnia, na początku wyścig szczurów. Szczególnie przed rekrutacją na pilotaż. Mimo, że pojawiały się różne sytuacje, poznałem tutaj świetne osoby, z którymi cały czas się przyjaźnię. Kierunek jest prestiżowy, studenci mają wiele możliwości, dlatego warto przyłożyć się do nauki. Rzeszów jest ok. Dobra komunikacja, miasto przyjazne studentom.

  11-05-2023
 • Radek
  Mechanika i budowa maszyn

  Studiuję mechanikę i budowę maszyn. Jak wybierałem studia po maturze, trochę się obawiałem, bo to w końcu politechnika, kojarząca się przede wszystkim z ogromną nauką i wysiłkiem. I owszem, już na pierwszym semestrze pojawiły się przedmioty, których zaliczenie graniczyło z cudem. Mechanika i inne przedmioty kierunkowe potrafią naprawdę przeczołgać człowieka. Są też wykładowcy, którzy mają ogromną wiedzę, ale kiepskie nastawienie do studentów. Czasem trzeba kilka poprawek, żeby zaliczyć jakiś przedmiot. Nie jest łatwo, ale każde kolejne zaliczenie czy zdanie egzaminu sprawia, że człowiek czuje się silniejszy. Jeśli ktoś myśli o polibudzie i mechanice i budowie maszyn, nie trzeba bać się na zapas. Wszystkie, nawet takie trudne studia są dla ludzi. Niektórzy się w nich dobrze odnajdą, inni zapewne zrezygnują po którymś niepowodzeniu. Ja bardzo się cieszę, że nie zrezygnowałem i najtrudniejsze semestry przetrwałem. Nie wiem, czy będę pracował w zawodzie, ale czas studiów to najlepsza przetrwania i przygotowanie do życia.

  23-09-2021
 • Elwira
  Architektura

  Studia są dość wymagające. Nauki jest sporo. Jak robisz jakieś większe projekty i chcesz się wyrobić w terminie to musisz się liczyc z nieprzespanymi nocami. Nie są to jakieś specjalnie łatwe studia dlatego zdarza się, że trochę studentów rezygnuje na początku, bo trochę brakuje im determinacji. Wykładowcy sa rózni. Niektórzy zupełnie betonowi. nie idą z duchem czasu. Oceny wykładowców są często nie obiektywne i bardziej wrażeniowe. Zależą od tego na jakiej jakości materiałów prace przynieść. Musisz się przygotować, że aby przygotować lepszej jakości wydruki, będziesz musiał sam zainwestować w materiały. Jeśli chodzi o perspektywę pracy to na pewno jest, ale też będziesz musiał mieć świadomość, że na początku własnej pracowni nie otworzysz, tylko będziesz musiał zdobywać doświadczenie.

  09-04-2021
 • Martusiaa
  Budownictwo

  Ogólnie podoba mi się na politechnice, wiadomo niektóre przedmioty jak i prowadzący wymagają przyłożenia się, ale to też zależy od kierunku. Atmosfera jest raczej przyjemna, dużo pozytywnych fajnych ludzi Na moim wydziale akurat budynek jest nowy fajnie wyposażony Cóż akademik podobnie, nawet fajne warunki, akurat mieszkam w akapicie który przeszedł remont więc ma troszkę nowsze meble i łazienki

  02-03-2020
 • Natki:DD
  Zarządzanie

  Jak dla mnie Politechnika jest na prawdę spoko, sale są fajnie wyposażone (oprócz niewygodnych siedzeń w niektórych salach :p) dla zaocznych jest cala masa miejsc parkingowych, co jest potrzebne jak się zjedzie pełno ludzi :) Jeśli chodzi o nauczanie to wiadomo są super wykładowcy, wyrozumiali, fajnie i zrozumiale tłumaczą materiał i nie oczekują cudów w zamian, ale jak wszędzie są też tacy którzy Cię uwala dla zasady, mimo tego że na wykładzie wydawali się spoko :) Jak chcesz się czegoś nauczyć i nie jechać na samych 3 to musisz coś z siebie dać nic samo nie przyjdzie :) są fajne programy pomocy finansowej dla studentów, czy to socjalka czy rektorka Panie w dziekanacie są bardzo miłe i zawsze starają się pomóc :) dużo też zależy od starosty, jak się ułoży z wykładowcami tak potem ma cały rok :) Tak ogólnie to ja drugi raz wybralabym politechnike jakbym miała iść znowu na studia :) jak dasz coś z siebie to będziesz mieć dobre oceny, wiedzę i super wspomnienia ;) tylko też to wszystko zależy od tego czy idziesz studiować bo chcesz robić coś konkretnego w życiu i takie wykształcenie się przyda czy idziesz studiować żeby studiować Bo jak to drugie to zawsze i wszędzie będzie dla Ciebie kijowo :) Opisałam moje wrażenia ze studiowania zaocznego na dziennych może być inaczej :p Np mój rocznik wszyscy wykładowcy uwielbiają można rzec, a dziennych, równoległych do nas, wręcz nie znoszą i uwalaja dla zasady :p

  18-09-2018
 • Mariola
  Informatyka

  Ogólnie ja Politechnike jak najbardziej polecam, bardzo mi się podoba tam studiować:) super ludzi poznałam<3 Wydział jest co prawda oddalony trochę od głównego kampusu. Wiadomo nauki jest dość dużo, ale prowadzący są bardzo spoko. Tzn. jeśli Ci zależy i nie olewasz to nie masz problemów. Warto tutaj studiować, chyba najlepsza uczelnia w Rzeszowie, moim zdaniem oczywiście:)

  14-09-2018
 • Paulaulaulalla
  Budownictwo

  Hej, ogółem uczelnia fajna, zależy na jaki kierunek się wybierasz po prostu, bo na jednym będziesz imprezowac i jakoś zdasz, a na jednym będziesz nie wychodzić z mieszkania przez miesiąc przed sesją i ledwo ciągnąć koniec z końcem Ale ogółem polecam Dodam, że ja studiuje budownictwo i należę do tej drugiej grupy studentów, ale mimo wszystko jestem zadowolona z swoich studiów Dużo fajnych ludzi się poznaje, super atmosfera na uczelni, a wykładowcy jak to wykładowcy, raczej na każdej innej uczelni jest to samo

  13-09-2018
 • Krystian
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Skończyłem tam bezpieczeństwo wewnętrzne licencjat w czerwcu. Uczelnia jak najbardziej spoko, ogarnięci wykładowcy. Większość z nich rozumie różne sytuacje które utrudniają życie. Wiele znajomych studiuje kierunki techniczne. Wszyscy mówią że jest ciężko ale napewno warto

  22-01-2018
 • Magda
  Mechatronika

  Studiuję mechatronikę, ogólnie kierunek spoko, ale z z perspektywy czasu wybrałabym coś co ma nieco mniej informatyki i elektroniki np budowę maszyn. generalnie to czy kierunek jest warty polecenia zależy głównie od prowadzących, a różnie możesz trafić .poziom jest całkiem spoko, ale uważam że mógłby być wyższy z niektórych przedmiotów .Smutne jest to że jest bardzo mało praktyki - prawie wgl, ale tak jest już chyba na większości uczelni..Polecam

  19-01-2018
 • Dawid
  Inżynieria materiałowa

  Skończyłem studia na kierunku Inżynieria Materiałowa wydziału budowy maszyn i lotnictwa. Co do uczelni jest jedną z popularniejszych. Poziom nauczania przyzwoity, zwłaszcza kierunków technicznych. Najbardziej rozpoznawalny jest kierunek lotniczy. Studia szybko mi zleciały bez żadnych większych problemów. Prowadzący w miarę fajni, chociaż jest kilka wyjątków. Minusem na pewno jest fakt, że poziom nauczania języków obcych jest na bardzo niskim poziomie. Rzeszów jest bardzo ładnym i spokojnym miejscem do studiowania. Mili ludzie.

  18-01-2018
 • Daniel
  Zarządzanie i marketing

  Studiowałem już jakiś czas temu, ale polecam. Dużo wyniosłem z zajęć, które się odbywały.Wiadomo, że trzeba było się uczyć, bo bez jakiejkolwiek wiedzy to nic nie zdziałasz zwłaszcza na kierunkach technicznych. Nawiązałem wiele kontaktów co później zaplusowało.

  18-01-2018
 • Sebastian
  Grafika projektowa

  Mi się bardzo podoba, szczególnie że brałem kierunek który mnie interesuje i łączy się z moimi hobby więc połączenie idealne. Ja jestem na projektowaniu graficznym i jest fajno, wszystkiego uczymy się powoli, w idealnym tempie że każdy nawet nowy w np photoshopie daje radę, wykładowcy mają czas dla każdego by poświęcić mu chwilę lub pomóc, jest serio super.

  18-01-2018

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Aktualności

Lecimy dalej!!! – wołają z radością dwaj studenci Politechniki Rzeszowskiej, Adrian Chudy i Paweł Dyrda (na zdjęciu poniżej). Tak cieszy ich fakt, że zakwalifikowali się do II etapu międzynarodowego konkursu wielkiego konsorcjum lotniczego Airbus pod nazwą "Pomysły z polotem." Studenci stanowią jedną z trzech polskich drużyn, którym udało się przejść do kolejnego etapu konkursu.Do konkursu [..]

Zobacz więcej