Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ)(Niepublliczna)

palceholder

35-225 Rzeszów

ul. Sucharskiego 2

tel.:

+48 17 866 11 88,
+48 17 866 11 99

Opinie o uczelni (9)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studentka
  Informatyka - profil praktyczny

  Dzień dobry. Jestem studentką WSIiZ, pierwszy rok, informatyka, niestascjonarnie. W tym momencie już mogę ocenić tę uczelnię. Mi się podoba. W pierwszym semestrze miałam tylko niezbędne przedmioty(programowanie, sieci komputerowe, matematyka, informatyka). Studenci mają dostęp do programów CISCO, Azure Cloud i innych. Wykładowcy fajne, pomagające, lubią kiedy interesujesz się przedmiotem. Jest dużo do samodzielnego przerobienia, co jest podstawą uczenia się. Na pierwszym roku studiujemy języków programowania JavaScript, Python, jest HTML i CSS, symulatorzy administrowania sieci koputerowych.

  23-03-2023
 • Ewelina
  Informatyka

  Na co dzień pracuję jako marketingowiec, a w weekendy studiuję na kierunku Informatyka. Bałam się tych studiów, nie byłam pewna czy sobie poradę, lecz nie jest to żaden problem. Prowadzący są naprawdę ok. Zajęcia są prowadzone w sposób interesujący. Dużo nauki jest związanej z sieciami informatycznymi i programowaniem. Na zaliczenie jest wiele projektów, lecz z wszystkim idzie się uporać, nawet gdy w tygodniu jest czas wyłącznie na pracę. Nie polecam programu School of Leaders. Mało praktyki, niezbyt ambitne podejście do studenta. Może dla kogoś bez doświadczenia zawodowego ok, ale dla mnie strata czasu.

  23-03-2023
 • Paweł
  Informatyka

  Uczelnia ma bardzo dobrą bazę sprzętową. Jeśli chodzi o wykładowców to do wielu mam bardzo duży szacunek. Dużo kompetentnych ludzi którzy wiedza jak przekazać wiedzę. Mam jednak spory niedosyt jeśli chodzi o mój kierunek. Uważam, że jest na nim zdecydowanie za dużo wypełniaczy, które nie są specjalnie związane z kierunkiem. Z Jednej strony rozumiem idee, że warto sobie poszerzyć horyzont. Z drugiej jednak strony jak ktoś wybiera uczelnie techniczną to chce dostać jak najwięcej wiedzy która przydarzy mu się póżniej w pracy. W ramach samej informatyki nieżle można sobie poszerzać horyzont. To tak na temat plusów i minusów studiowania informatyki tutaj.

  06-04-2021
 • Dora
  Dietetyka

  Ja studiowałam dietetykę na WSIiZ w Rzeszowie. Powiem w ten sposób, kadra jest bardzo zróżnicowana. Odnosiłam wrażenie że niektórzy szczególnie starsi wykładowcy lekarze są trochę zblazowani i lubią kogoś uziemić na egzaminie.  Młodsza kadra jest jakaś bardziej normalna, bardziej sympatyczna i widać, że są dobrymi specjalistami w swojej dziedzinie. Trochę wiedzy jest niepotrzebnej i widzę że jeśli ktoś chce być naprawdę dobry to musi się nastawić na to żeby się samemu douczyć. Jeśli chodzi p perspektywę pracy, to osobiście nie pracuję w zawodzie tylko w administracji publicznej. Mówi się, że zawód dietetyka jest perspektywiczny i rynek cały czas się rozwija. Na pewno tak jest, ale rozwój tego rynku zależy od grubości portfela. Na pewno inaczej sytuacja wygląda w Warszawie a inaczej w Rzeszowie. Ja myślę, że aby dobrze życ z tego typu usług prowadzą własną firmę konsultingową to jeszcze jest kwestia czasu. Jestem też przekonana, że w Europie zachodniej to świetnie funkcjonuje, bo tam ludzie nie tylko przywiązują większą wagę do zdrowia, ale dysponują również większym budżetem.  

  17-02-2021
 • Asenata
  Dziennikarstwo

  Jak się studiowało na WSIiZ? Ja bardzo dobrze wspominam te uczelnię. Jeśli się komuś chce uczyć i coś ciekawego robić w wykładowcach można znaleźć oparcie. Moje ulubione przedmioty wszystkie te, które prowadziła obecna dr Martens - Źródła wyszukiwania informacji i jeszcze jakiś na pierwszym roku, ale teraz nie potrafię sobie przypomnieć nazwy, zajęcia prowadzone przez dr Leonowicz-Bukałę - Retoryka, warsztat prasowy prowadzony przez dr Barana i dr Kuce, Pragmatyka prowadzona przez dr Przywarę, warsztat radiowy prowadzony przez mgr Wisza, stosunki międzynarodowe prowadzone przez dr Sawicka, korespondencja wojenna prowadzona przez Michała Futyrę... Wiele było ciekawych zajęć. Dobry dostęp do programów komputerowych darmowych dla studentów, dobry dostęp do książek, nieprzepełnione sale i świetnie ułożony harmonogram... Poza tym na zaocznych na studia przychodzą bardziej dojrzali ludzie, którzy wiedzą czego chcą. Do dziś utrzymuje znajomosci z moja „paczką”, to był naprawdę piękny czas..:)

  20-12-2017
 • Aniaa
  Filologia angielska

  Fajna szkoła, polecam. Najbardziej lubiałam gramatykę opisową i tłumaczenia (w różnych odmianach), też literaturę. Trochę jest "wypełniaczy", jak BHP czy inne tego typu na zaliczenie. Dużo obcokrajowców i łatwy dostep do zajec pozalekcyjnych, konkursy itd. Łatwo dostać stypendium. Z wykładowców trafiła mi się tylko jedna nie mila kobieta, reszta fajni otwarci ludzie z pasją albo przynajmniej zrozumieniem studenta. Łatwo się poruszać po budynkach uczelni w obu kampusach.

  28-11-2017
 • irena007
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  skończyłam tą uczelnię rok temu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jestem bardzo zadowolona ze studiów, wybitna kadra w szczególności profesor Gawroński, który jest najlepszym wykładowcą!! potrafił tak opowiadać o marketingu jak nikt inny! Ogólnie to na studiach jest bardzo dużo praktyki, dzięki czemu po zakończeniu uczelni w CV było co napisać! - dużo konferencji, kół naukowych które naprawdę są bardzo pomocnicze i uzupełniające. jedynym minusem na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest to, że jako specjalność wszyscy wybierają PR co jakby nie jest to samo co dziennikarstwo, a w końcu dostajemy dyplom z kierunkiem dziennikarstwa.

  22-11-2017
 • Moniaa
  Grafika komputerowa

  Jestem bardzo zadowolona z WSIiZ. Zajecia na wysokim poziomie. Generalnie kazdy przedmiot prowadzony z wielka pasją. Wiadomo, nie wymagają jakoś sporo jak na publicznych uczelniach, ale to akurat ok bo ma sie czas na uczenie "bez spiny". Ogolnie polecam!

  22-11-2017
 • Andrii
  Informatyka

  Ogólnie mam dobre wrażenie po studiach, lecz miałem bardzo wąski zakres wiedzy. Głównie to był .NET, a chciałoby się zobaczyć np. Python, Ruby, JS. Możliwe więcej o robotyce i innych dziedzinach informatyki Co do znalezienia pracy po studiach to zależy od kandydata i jego umiejętności. Ja osobiście nie miałem żadnych problemów

  16-11-2017