Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Pomysł z polotem. Studenci Politechniki Rzeszowskiej w II etapie konkursu Airbusa

Pomysł z polotem. Studenci Politechniki Rzeszowskiej w II etapie konkursu AirbusaLecimy dalej!!! – wołają z radością dwaj studenci Politechniki Rzeszowskiej, Adrian Chudy i Paweł Dyrda (na zdjęciu poniżej). Tak cieszy ich fakt, że zakwalifikowali się do II etapu międzynarodowego konkursu wielkiego konsorcjum lotniczego Airbus pod nazwą "Pomysły z polotem." Studenci stanowią jedną z trzech polskich drużyn, którym udało się przejść do kolejnego etapu konkursu.

Do konkursu „Pomysł z polotem” zgłosiło się ponad 2 tysiące studentów z 90 krajów. Po zapoznaniu się i dokładnym przeanalizowaniu ponad 500 pomysłów, które zgłoszono do konkursu, jury złożone z ponad 50 ekspertów i innowatorów oraz przedstawiciele Airbusa wybrali w sumie 100 zespołów, które przeszły do II rundy konkursu. Tegoroczne rozgrywki stanowią już czwartą edycję konkursu, organizowanego pod patronatem UNESCO.
zdjecie
Najważniejszy był oczywiście dobry i ciekawy pomysł związany z branżą lotniczą, który usprawni funkcjonowanie przemysłu lotniczego bądź też znacząco zmniejszy koszty związane z przewozem. Co wymyślili studenci z Polski? - Nasza idea zrodziła się podczas rozmów z mgr. Piotrem Grzybowskim. Pomysł dotyczy kosztów ponoszonych przez przewoźników lotniczych wynikających z postoju statków powietrznych na ziemi. Chodzi o przyspieszenie czasu załadunku pasażerów co zmniejszy te koszty. Jest to jedyna możliwa operacja, która realnie wpływa na skrócenie tego czasu, a względem której możemy podjąć praktyczne działania - opowiada Paweł - Boarding i disembarking samolotu jest również niezwykle irytujący dla pasażerów i modyfikując jego przebieg chcemy spowodować wzrost zadowolenia podróżnych - uzupełnia drugi ze studentów, Adrian. Finałowa rozgrywka konkursu odbędzie się już w maju 2015 roku w zakładach Airbusa. Wystartuje tam zaledwie pięć zakwalifikowanych drużyn. Zwycięski zespół w nagrodę otrzyma 30 tysięcy euro! Postępy studentów z Politechniki Rzeszowskiej można śledzić na bieżąco na stronie internetowej: http://www.airbus-fyi.com/ Więcej informacji dotyczących zasad i przebiegu konkursu „Pomysł z polotem” znaleźć można na stronie internetowej: http://dlapilota.pl/wiadomosci/airbus/trzy-zespoly-z-polski-w-drugiej-rundzie-konkursu-airbusa-pomysly-z-polotem-fly-you.Serdeczne gratulacje dla zdolnych studentów Politechniki Rzeszowskiej!

Data publikacji: 05.02.2015
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Rzeszów