Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najdroższe kierunki studiów w Bydgoszczy w roku akademickim 2021/2022

Najdroższe kierunki studiów w Bydgoszczy w roku akademickim 2021/2022
Najdroższe kierunki studiów w Bydgoszczy w roku akademickim 2021/2022

Dla osób, które planują kontynuację nauki na uczelni wyższej, nie tylko wybór odpowiedniego kierunku, ale również uczelni, w dużej mierze determinuje ich dalszą przyszłość. To właśnie studia są etapem, na którym człowiek przyswaja specjalistyczną wiedzę, która będzie jego narzędziem pracy w przyszłości. Również to, w jaki sposób funkcjonuje uczelnia, między innymi, czy prowadzi Biuro Karier, czy współpracuje z podmiotami firmowymi stanowi dodatkowy, ważny dla studenta element. Ponieważ istnieje szansa, iż w trakcie studiów będzie mógł zdobywać faktyczne doświadczenie zawodowe, zarówno w formie praktyk, jak też staży, czy innej formy zatrudnienia. Bydgoszcz jest jednym z popularniejszych, studenckich miast. I nie chodzi tutaj o samo życie studencie, ale przede wszystkim to, co najważniejsze, czyli wykształcenie. Bogate, nowoczesne kierunki studiów, które wpisują się w potrzeby rynku pracy są doskonałym sposobem na uzyskanie rzetelnego, wartościowego wykształcenia, które wzbudza szacunek wśród pracodawców. W wielu przypadkach, chociażby uczelni prywatnych, czy studiów w trybie zaocznym, edukacja wiąże się z opłatami czesnego. Dlatego u osób, które chcą wybrać właśnie tą ścieżkę edukacji, rodzi się pytanie: czy opłaty za studia są adekwatne do jakości wykształcenia, a przede wszystkim, czy uzyskany w toku nauczania tytuł będzie stanowić furtkę do atrakcyjnych zarobków. Zatem, jakie są najdroższe kierunki studiów w Bydgoszczy oraz co mogą zaoferować potencjalnym studentom?

 

1. Kierunek Biotechnologia 3200 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy


 Kierunek Biotechnologia

Biotechnologia to kierunek studiów licencjackich, nauka trwa 3 lata i realizowana jest zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym) jak i w trybie niestacjonarnym (wieczorowym – zaocznym). Interdyscyplinarny kierunek studiów, podczas których zgłębiana jest wiedza z nauk ochrony środowiska, chemii i biologii molekularnej. Studenci poznają również podstawy inżynierii genetycznej stosowanej w przemyśle rolnym i biotechnologiczne metody wykorzystywane w przemyśle żywieniowym, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy wykorzystanie bioinformatyki. Studenci mogą wybrać moduły specjalizacyjne, które poszerzają ich wiedzę z metod analitycznych w biotechnologii, genetyce sądowej, nanotechnologiach czy technikach mikrobiologicznych. Absolwenci kierunku są poszukiwanymi w wielu gałęziach przemysłu specjalistami, najczęściej znajdują zatrudnienie w przemyśle rolniczym i spożywczym, zakładach weterynaryjnych, firmach produkujących wyroby farmaceutyczne, laboratoriach badawczych czy stacjach epidemiologicznych.

Program studiów na kierunku Biotechnologia - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

2. Kierunek Filologia angielska 2800 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Filologia angielska, to popularny kierunek studiów licencjackich I-ego stopnia, prowadzony w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych w formie płatnej). Studia na kierunku, to doskonała okazja do intensywnej nauki języka angielskiego, które pozwolą wzbogacić słownictwo, poprawić fonetykę, poszerzyć znajomość gramatyki, poznać zasady poprawnego tłumaczenia tekstów literackich i specjalistycznych. W trakcie nauki, przekazywana jest wiedza na temat krajów, sztuki czy zjawisk społeczno-kulturalnych charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych. Intensywna nauka pozwala w doskonałym stopniu opanować język w mowie i piśmie, również techniczny, przygotowywać i opracowywać w języku obcym pisma urzędowe i korespondencję z użyciem języka branżowego. Absolwenci kierunku mogą liczyć na szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia jako lektorzy prowadzący kursy językowe, w szkołach dwujęzycznych, jako obsługa międzynarodowych korporacji, wycieczek zagranicznych, biur podróży czy w biurach tłumaczeń i korepetytorzy języka obcego.

Program studiów Filologia Angielska - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

3. Kierunek Matematyka 2 750 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I stwierdzenie to jest tym bardziej aktualne w czasach współczesnych, których cechą charakterystyczną jest silny rozwój różnego rodzaju sektorów, które dotyczą nowoczesnej technologii. Także istotnym elementem, który pozwala przedsiębiorstwom na efektywną działalność, jest posiadanie w swoim zespole specjalisty lub grona specjalistów, którzy odpowiadają za analizę danych statycznych, czy przetwarzanie danych. Jest to jedna z możliwości, jeśli chodzi o studia matematyczne. Dla osób, które czują, że ich powołaniem jest przekazywanie wiedzy, studia matematyczne mogą wiązać się z nabyciem nie tylko samej wiedzy w tej dziedzinie, ale również z zakresu pedagogiki, co jest podstawą ku temu, by móc ubiegać się o pracę w szkołach i innego typu placówkach edukacyjnych. Możliwości związane z wyborem optymalnego sektora zawodowego po kierunku matematycznym są bardzo szerokie. Jednak, aby zdobyć jak najbardziej specjalistyczną wiedzę, kluczową dla danej branży, uczniowie wybierają konkretną specjalizację po 1. semestrze.

Program studiów na kierunku Matematyka - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w  Bydgoszczy

 

4. Kierunek Informatyka 2450 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia I-ego stopnia inżynierskie, prowadzone w trybie stacjonarnym, gdzie nauka trwa 7 semestrów – 3,5 roku oraz w trybie niestacjonarnym z 4-letnią nauką (8 semestrów), studia kończą się uzyskaniem dyplomu i tytułu zawodowego inżyniera. Praktyczny kierunek studiów, pozwala zgłębić tajniki programowania w kilku najpopularniejszych językach, między innymi Java czy C/C++, zapoznać się z zadaniami administratora sieci, graficznego przetwarzania multimediów z wykorzystaniem programów graficznych, instalacji i obsługi programów biurowych i zarządzających przedsiębiorstwem, a dzięki udziałowi uczelni w systemie Akademia CISCO, studenci mają darmowy dostęp do wiodących, komercyjnych programów. Rozwijająca się branża informatyczna obecna jest we wszystkich dziedzinach współczesnego życia, dlatego absolwenci mają bardzo szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia. Na absolwentów kierunku czekają firmy IT, urzędy i instytucje poszukujące informatyków i administratorów sieci, szkoły i uczelnie wyższe, branża reklamowa, wydawnictwa czy social media.

Program studiów na kierunku Informatyka - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

Pełny ranking najdroższych kierunków studiów w Bydgoszczy


Data publikacji: 10.01.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Bydgoszczy

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Bydgoszcz