Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najdroższe kierunki studiów w Bydgoszczy w roku akademickim 2021/2022


zdjecie


1. Kierunek Biotechnologia 3200 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Biotechnologia to kierunek studiów licencjackich, nauka trwa 3 lata i realizowana jest zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym) jak i w trybie niestacjonarnym (wieczorowym – zaocznym). Interdyscyplinarny kierunek studiów, podczas których zgłębiana jest wiedza z nauk ochrony środowiska, chemii i biologii molekularnej. Studenci poznają również podstawy inżynierii genetycznej stosowanej w przemyśle rolnym i biotechnologiczne metody wykorzystywane w przemyśle żywieniowym, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy wykorzystanie bioinformatyki. Studenci mogą wybrać moduły specjalizacyjne, które poszerzają ich wiedzę z metod analitycznych w biotechnologii, genetyce sądowej, nanotechnologiach czy technikach mikrobiologicznych. Absolwenci kierunku są poszukiwanymi w wielu gałęziach przemysłu specjalistami, najczęściej znajdują zatrudnienie w przemyśle rolniczym i spożywczym, zakładach weterynaryjnych, firmach produkujących wyroby farmaceutyczne, laboratoriach badawczych czy stacjach epidemiologicznych.

2. Kierunek Filologia angielska 2800 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Filologia angielska, to popularny kierunek studiów licencjackich I-ego stopnia, prowadzony w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych w formie płatnej). Studia na kierunku, to doskonała okazja do intensywnej nauki języka angielskiego, które pozwolą wzbogacić słownictwo, poprawić fonetykę, poszerzyć znajomość gramatyki, poznać zasady poprawnego tłumaczenia tekstów literackich i specjalistycznych. W trakcie nauki, przekazywana jest wiedza na temat krajów, sztuki czy zjawisk społeczno-kulturalnych charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych. Intensywna nauka pozwala w doskonałym stopniu opanować język w mowie i piśmie, również techniczny, przygotowywać i opracowywać w języku obcym pisma urzędowe i korespondencję z użyciem języka branżowego. Absolwenci kierunku mogą liczyć na szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia jako lektorzy prowadzący kursy językowe, w szkołach dwujęzycznych, jako obsługa międzynarodowych korporacji, wycieczek zagranicznych, biur podróży czy w biurach tłumaczeń i korepetytorzy języka obcego.

3. Kierunek Informatyka 2450 zł/semestr - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia I-ego stopnia inżynierskie, prowadzone w trybie stacjonarnym, gdzie nauka trwa 7 semestrów – 3,5 roku oraz w trybie niestacjonarnym z 4-letnią nauką (8 semestrów), studia kończą się uzyskaniem dyplomu i tytułu zawodowego inżyniera. Praktyczny kierunek studiów, pozwala zgłębić tajniki programowania w kilku najpopularniejszych językach, między innymi Java czy C/C++, zapoznać się z zadaniami administratora sieci, graficznego przetwarzania multimediów z wykorzystaniem programów graficznych, instalacji i obsługi programów biurowych i zarządzających przedsiębiorstwem, a dzięki udziałowi uczelni w systemie Akademia CISCO, studenci mają darmowy dostęp do wiodących, komercyjnych programów. Rozwijająca się branża informatyczna obecna jest we wszystkich dziedzinach współczesnego życia, dlatego absolwenci mają bardzo szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia. Na absolwentów kierunku czekają firmy IT, urzędy i instytucje poszukujące informatyków i administratorów sieci, szkoły i uczelnie wyższe, branża reklamowa, wydawnictwa czy social media.

Pełny ranking najdroższych kierunków studiów w Bydgoszczy zobacz tutaj.

Data publikacji: 13.09.2021