Progi punktowe na UWB - Ogólne informacje
Progi punktowe - jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę?

Aby podjąć studia na Uniwersytecie w Białymstoku kandydaci muszą przejść rekrutację. Pod uwagę brane są wyniki z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.
Dodatkowe punkty podczas naboru przyznawane są za maturę na poziomie rozszerzonym, z przedmiotów takich jak: historia, biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, filozofia czy inne języki obce.
Aby obliczyć punkty rekrutacyjne uwzględnia się poziom przedmiotów zdawanych na maturze oraz przypisane im wagi.
Progi punktowe - czy poza ocenami z matury coś jeszcze ma wpływ na progi punktowe?

Jeśli otrzymałeś mało satysfakcjonujący wynik z matury, również możesz spróbować aplikować na wymarzony kierunek.
Aby uzyskać dodatkowe punkty, warto brać udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Wówczas laureat bądź finalista olimpiady uzyskuje 100% punktów z jednego przedmiotu przypisanego danemu konkursowi. Warunkiem jest przystąpienie do matury i uzyskanie wymaganej do zdania ilości punktów z pozostałych przedmiotów obowiązkowych.
Dodatkowe punkty można również uzyskać za osiągnięcia sportowe.
Kiedy Uniwersytet w Białymstoku podaje informację o progach punktowych?

Aby rozpocząć studia na Uniwersytecie w Białymstoku należy uzyskać jak najwyższą liczbę punktów podczas egzaminu maturalnego. Uczelnia, jak wiele innych w Polsce, tworzy listy rankingowe, a progi punktowe uzależnia od średniego wyniku polskich uczniów.
Kandydaci z najlepszymi wynikami maturalnymi są przyjmowani do czasu całkowitego zapełnienia limitu miejsc na konkretnym kierunku.
Uniwersytet w Białymstoku nie upublicznia progów punktowych na studia. Szczegółowe informacje na temat przebiegu oraz zasad rekrutacji, w tym również o progach punktowych, można uzyskać, kontaktując się z Działem rekrutacji.
Zobacz więcej: Informacje o rekrutacji na UwB.
Top 5 kierunków z najwyższymi progami punktowymi na Uniwersytecie w Białymstoku 2023