Reklama - Politechnika Białostocka (PB)Uniwersytet w Białymstoku (UWB) (Publiczna)

palceholder

15-328 Białystok

ul. Świerkowa 20 B

tel.:

+48 85 745 70 00

video_library Ranking popularności kierunków 2022

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni
1 14.68 Kryminologia Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
2 8.23 Filologia, specjalność: język angielski stosowany, z hiszpańskim Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
3 6.36 Administracja Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
4 5.8 Bezpieczeństwo i prawo Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
5 5.16 Filologia, specjalność: filologia angielska Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
6 4.46 Zarządzanie Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
7 3.2 Międzynarodowe stosunki gospodarcze Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
8 3.03 Socjologia Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
9 3.03 Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
10 2.88 Ekonomia Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
11 2.33 Prawo Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
12 2.18 Stosunki międzynarodowe Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
13 2.18 Informatyka Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
14 2.01 Ekonomiczno-Prawny Uniwersytet w Białymstoku (UWB)

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na Uniwersytecie w Białymstoku

1. Kryminologia – ponad 14 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Kryminologia to studia o charakterze interdyscyplinarnym, które pozwalają na zdobycie wiedzy z różnych obszarów. Studenci zapoznają się z zagadnieniami z obszaru psychologii, socjologii, pedagogiki, prawa, a także kryminalistyki. W trakcie studiów można poznać wiele zagadnień, które przydadzą się w przyszłej pracy zawodowej i umożliwią jeszcze lepsze wykonywanie wszystkich swoich obowiązków.

Wysoka popularność kierunku wynika przede wszystkim z faktu, że pozwala on na bardzo łatwe znalezienie zatrudnienia w różnorodnych przedsiębiorstwach. Absolwenci mogą ubiegać się o pracę w: policji, straży granicznej, służbie celno-skarbowej, służbie więziennej, ABW, CBA i wielu firmach prywatnych. Samych możliwości jest bardzo dużo.

Zobacz więcej: Kryminologia na UWB.
 

2. Bezpieczeństwo i prawo – prawie 7 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Bezpieczeństwo i prawo to jeden z interdyscyplinarnych kierunków studiów, który pozwala na zdobycie rozległej wiedzy z obszaru prawa, administracji, ekonomii, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego i wielu innych. Studenci dzięki zdobyciu rozległej wiedzy mogą z łatwością poradzić sobie na rynku pracy i znaleźć zatrudnienie w wielu różnorodnych instytucjach publicznych.

Mogą także pracować w sektorze prywatnym, gdzie również występuje zapotrzebowanie na ekspertów z obszaru bezpieczeństwa. Studia kładą nacisk przede wszystkim na zajęcia praktyczne, które odbywają się już w trakcie nauki. Dzięki temu można z łatwością doskonalić swoją wiedzę i zdobywać wiele interesujących kompetencji, które przydadzą się w pracy zawodowej.

Zobacz więcej: Bezpieczeństwo i prawo na UWB.

3. Administracja – prawie 7 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Administracja to kierunek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Możliwość pracy w instytucjach publicznych budzi bardzo duże zainteresowanie i dla wielu osób jest bardzo ciekawą perspektywą. Uniwersytet w Białymstoku oferuje najwyższy poziom kształcenia na tym kierunku i pozwala na zdobycie bardzo rozległej wiedzy z różnych obszarów.

Pozwala na kompleksowe przygotowanie się do pracy zawodowej. Studenci poznają zasady funkcjonowania państwa, instytucji publicznych, a także zagadnienia z obszaru prawa czy ekonomii. Taka wiedza pozwoli bez problemu odnaleźć się na rynku pracy i poradzić sobie ze znalezieniem zatrudnienia na bardzo korzystnych warunkach.

​​​​​​​Zobacz więcej: Administracja na UWB.

4. Filologia, specjalność: język angielski stosowany, z hiszpańskim – ponad 6 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Filologia od lat cieszy się dużą popularnością. Znajomość języków obcych to uniwersalna umiejętność, która przydaje się zarówno w pracy, jak i codziennym życiu. Prezentowane studia pozwalają poznać język angielski na poziomie C1 oraz hiszpański na poziomie B2+/C1. W trakcie edukacji studenci mogą zdobyć rzetelną wiedzę językową, a także poznać literaturę i kulturę panującą w innych państwach.

Osoby zainteresowane nauką języków powinny tym samym jak najbardziej postawić na ten właśnie kierunek studiów, który będzie wpisywał się w oczekiwania. Absolwenci kierunku mogą pracować jako tłumacze, nauczyciele, a także w wielu innych przedsiębiorstwach. Uniwersalne kompetencje językowe pozwalają bez problemu odnaleźć się na rynku pracy.

​​​​​​​Zobacz więcej: Filologia, specjalność: język angielski stosowany z językiem hiszpańskim na UWB

5. Filologia, specjalność: filologia angielska – prawie 5 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Język angielski jest jednym z najczęściej używanych na świecie i pozwala na bardzo sprawne komunikowanie się w wielu miejscach. Nie dziwi zatem popularność kierunku filologia na specjalności filologia angielska. Studia dają niepowtarzalną możliwość zdobycia umiejętności zaawansowanego posługiwania się językiem na poziomie native speaker. Dodatkowo studenci poznają literaturę oraz kulturę związaną z językiem angielskim.

Nabyte w trakcie edukacji kompetencje pozwalają na łatwe odnalezienie się na rynku pracy i bezproblemowe znalezienie zatrudnienia na bardzo korzystnych warunkach. Absolwenci mogą pracować jako tłumacze, nauczyciele, a także w wielu innych miejscach, gdzie potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego.

​​​​​​​Zobacz więcej: Filologia angielska na UWB.