Uniwersytet w Białymstoku (UWB) (Publiczna)

palceholder

15-328 Białystok

ul. Świerkowa 20 B

tel.:

+48 85 745 70 00

video_library Ranking popularności kierunków 2023

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni
1 13.04 Kryminologia Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
2 8.03 Filologia angielska z językiem hiszpańskim Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
3 6.24 Bezpieczeństwo i prawo Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
4 4.77 Filologia angielska Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
5 4.72 Administracja Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
6 3.69 Zarządzanie Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
7 2.93 Filologia angielska z językiem niemieckim Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
8 2.38 Prawo Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
9 2.32 Ekonomia Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
10 2.3 Kognitywistyka i komunikacja Uniwersytet w Białymstoku (UWB)
11 2.07 Pedagogika resocjalizacyjna Uniwersytet w Białymstoku (UWB)

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na Uniwersytecie w Białymstoku w 2023

1. Kryminologia – ponad 13 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Kryminologia to studia o charakterze interdyscyplinarnym, które pozwalają na zdobycie wiedzy z różnych obszarów. Studenci zapoznają się z zagadnieniami z obszaru psychologii, socjologii, pedagogiki, prawa, a także kryminalistyki. W trakcie studiów można poznać wiele zagadnień, które przydadzą się w przyszłej pracy zawodowej i umożliwią jeszcze lepsze wykonywanie wszystkich swoich obowiązków.

Wysoka popularność kierunku wynika przede wszystkim z faktu, że pozwala on na bardzo łatwe znalezienie zatrudnienia w różnorodnych przedsiębiorstwach. Absolwenci mogą ubiegać się o pracę w: policji, straży granicznej, służbie celno-skarbowej, służbie więziennej, ABW, CBA i wielu firmach prywatnych. Samych możliwości jest bardzo dużo.

Zobacz więcej: Kryminologia na UWB.
 

2. Filologia, specjalność: język angielski stosowany, z hiszpańskim – ponad 8 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Filologia od lat cieszy się dużą popularnością. Znajomość języków obcych to uniwersalna umiejętność, która przydaje się zarówno w pracy, jak i codziennym życiu. Prezentowane studia pozwalają poznać język angielski na poziomie C1 oraz hiszpański na poziomie B2+/C1.

Osoby zainteresowane nauką języków powinny tym samym jak najbardziej postawić na ten właśnie kierunek studiów, który będzie wpisywał się w oczekiwania. Absolwenci kierunku mogą pracować jako tłumacze, nauczyciele, a także w wielu innych przedsiębiorstwach. Uniwersalne kompetencje językowe pozwalają bez problemu odnaleźć się na rynku pracy.

Zobacz więcej: Filologia, specjalność: język angielski stosowany z językiem hiszpańskim na UWB

3. Bezpieczeństwo i prawo – ponad 6 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Bezpieczeństwo i prawo to jeden z interdyscyplinarnych kierunków studiów, który pozwala na zdobycie rozległej wiedzy z obszaru prawa, administracji, ekonomii, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego i wielu innych. Studenci dzięki zdobyciu rozległej wiedzy mogą z łatwością poradzić sobie na rynku pracy i znaleźć zatrudnienie w wielu różnorodnych instytucjach publicznych.

Mogą także pracować w sektorze prywatnym, gdzie również występuje zapotrzebowanie na ekspertów z obszaru bezpieczeństwa. Studia kładą nacisk przede wszystkim na zajęcia praktyczne, które odbywają się już w trakcie nauki.

Zobacz więcej: Bezpieczeństwo i prawo na UWB.

4. Filologia angielska – ponad 4 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Studia z kierunku Filologia Angielska to pełne fascynujących odkryć wędrówki przez świat anglojęzycznej literatury, języka i kultury. Odkryjesz tajemnice dzieł największych pisarzy, zgłębisz niuanse gramatyki i stylistyki, a także zrozumiesz wpływ kultury na język.

Praktyczne zajęcia pozwolą Ci doskonalić umiejętności w czytaniu, pisaniu, słuchaniu i mówieniu. To idealny wybór dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o języku angielskim i rozwinąć się jako kreatywni i kompetentni komunikatorzy w globalnym społeczeństwie.

Zobacz więcej: Filologia angielska na UWB

5. Administracja – ponad 4 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, studia II stopnia

Administracja to kierunek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Możliwość pracy w instytucjach publicznych budzi bardzo duże zainteresowanie i dla wielu osób jest bardzo ciekawą perspektywą. Uniwersytet w Białymstoku oferuje najwyższy poziom kształcenia na tym kierunku i pozwala na zdobycie bardzo rozległej wiedzy z różnych obszarów.

Pozwala na kompleksowe przygotowanie się do pracy zawodowej. Studenci poznają zasady funkcjonowania państwa, instytucji publicznych, a także zagadnienia z obszaru prawa czy ekonomii. Taka wiedza pozwoli bez problemu odnaleźć się na rynku pracy.

Zobacz więcej: Administracja na UWB.