Uniwersytet w Białymstoku (UWB) (Publiczna)

15-328 Białystok

ul. Świerkowa 20 B

tel.:

85 745-70-00, 85 745-70-53, 85 745-70-80

ikonka email do uczelni

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet w Białymstoku (UWB). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bożena
  Chemia

  studiuję tutaj na wydziale chemii i bardzo mi się tutaj podoba. Wykładowcy są świetni, super przygotowani i życzliwi dla studentów. Sam budynek w którym odbywają się zajęcia jest nowy, co za tym idzie laboratoria do ćwiczeń jest zupełnie nowe. Baza edukacyjna zatem jest znakomita. poza przedmiotami ścisłymi na każdym semestrze będziecie mieli tak zwany odchamiacz czyli przedmiot humanizujący. Ja się przed tym akurat nie buntuje, bo warto sobie od czasu do czasu poszerzyć horyzont. Nauki jest sporo także trzeba się trochę przykładać. Chemie będziecie mieć na róznych przedmiotach, w róznych konfiguracjach, także chcąc nie chcąc będziecie ją musieli opanować. Jeśli lubicie chemie to będą dla Was świetne studia.

  20-04-2022
 • Łukasz
  Fizyka

  Nie polecam studiowania fizyki na UWB. Pewnym wykładowcom brakuje kultury osobistej i zaangazowania do pracy ze studentami, zwłaszcza Pani dr hab. Lubie Ubie. Zadziwiające, że osoba z habilatacją nie posiada elementarnej kultury osobistej. Jeśli kogoś interesuje fizyka lub matematyka to polecam uczelnie w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Poznaniu lub za granicą gdzie można poznać nie tylko świetnych wykładowców, ale tez i zawrzeć sporo ciekawych znajomości.

  03-03-2022
 • Reklama - Uniwersytet w Białymstoku (UWB)

 • Absolwent
  Filologia angielska

  Mogę sporo powiedzieć na temat filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Krótko mówiąc – tragedia, a czasów studiów nie wspominam najlepiej. Na pierwszych latach plan zapchany do maksimum, z czego większość przedmiotów jest zupełnie niepotrzebna. Zdarzają się ciekawe zajęcia, które przyciągają zainteresowanych, ale jest ich niewiele w porównaniu do tych, na których wysiedzieć się nie da. Mocno szwankuje komunikacja między studentami a uczelnią. Niby jest usos i maile, ale gdy przychodzi co do czego, to i tak nikt nic nie wie. Wykładowcy też mało przyjaźni i czasem wręcz radość im sprawia gnębienie studenta. Nieważne, jak wiele umiesz, prowadzący i tak ma z góry ustalone, kto dostanie jaką ocenę. Studia magisterskie na filologii to już całkowita strata czasu – mało wiedzy, sporo olewania i brak chęci ze strony prowadzących. Jedynym plusem tych studiów to możliwość poznania fajnych ludzi i dobra atmosfera między studentami. Ale jeśli chodzi o program i podejście, to uniwerek zatrzymał się chyba w czasie pół wieku temu.

  28-06-2021
 • Beata
  Filologia angielska

  Wybrałam ten kierunek, bo chciałam poznać angielski perfekt. Myślę, że dzisiaj świetna znajomość angielskiego to konkretny fach w ręku. Na filologii angielskiej na pierwszych latach będziecie mieli bardzo dużo roboty. W ogóle zastanawiam się czy w ogóle jest jakaś szansa nauki języka co drugi weekend. Ja studiuję stacjonarnie i myślę, że to ma duży sens szczególnie w przypadku filologii gdzie cały czas jestem w rytmie. Są tacy wykładowcy jak Pani G czy też Pani W. Ł do których mam bardzo duży szacunek. Są również tacy którzy spokojnie powinni odejść na emeryturę i pozostawić miejce dla swoich młodszych kolegów. Ogólnie rzecz biorąc studiuje mi się tutaj nieżle. Trzeba przyznać tez że bardzo lubię uczyć się angielskiego.

  08-04-2021
 • Szymon
  Chemia

  Hej. Jestem na 3 roku chemii na Uniwersytecie w Białymstoku. W sumie jestem zadowolana, chemi pod róznymi postaciami mamy bardzo dużo. W każdym semestrze są jakieś dodatkowe przedmioty tak zwane humany, albo jak to inni nazywają odchamiacze. W sumie to może i dobrze, że są takie przedmioty dodatkowe, problem jest jednak taki, że te przedmioty teoretycznie możemy sobie sami wybierać. W praktyce jest tak że pomimo, że się wybiera te przedmioty to ostatecznie to Panie w dziekanacie tworzą listy i przydzielają studenta tam gdzie one same chcą. Delikatnie mówiąć jest to co najmniej dziwne. Są też takie dodatkowe przedmioty jak przedsiębiorczość innowacyjna. Przedmioty te maja w praktyce przygotowywać absolwentów do zakładania własnych firm. Swoją droga bardzo mnie ciekawi jaki % absolwentów zakłada własne firmy i to jeszcze w branży chemicznej. Dużym plusem uczelni jest nowoczesny budynek i laboratoria, a zajęć w laboratoriach jest dużo. Samo miast jest ok., bo tu się wychowałem, to mam dużo znajomych. Ale jak bym miałbyć studentem przyjezdnym to nie wiem czy nie wybrałbym innych opcji takich jak Warszawa czy Kraków. Jeśli chodzi o wykładowców to są raczej spoko i osobiście na jakiś szczególnie wrednych nie trafiłem. Podsumowują poziom uczelni jest całkiem dobry

  04-02-2021
 • Agnieszka
  Prawo

  Jestem na 2 roku na Uniwersytecie w Białymstoku. Bardzo mi sie podoba i oczywiscie ze polecam.nie wyobrazam sobie innego miejsca do studiowania.Jest cięzko, ale w sumie taki kierunek ;-) Wykładowcy jak wszędzie jedni spoko inni trochę pocisnął, ale ogólnie na plus :-)

  22-01-2018