Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim – zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim – zasady rekrutacji na rok 2022/2023Zasady rekrutacji na studia na kierunku prawo na UWr na rok 2022/2023


Chcąc poznać warunki, które należy spełnić w celu dostania się na studia warto odwiedzić stronę zasady rekrutacji UWr.
Wszelkie zmiany w systemie naboru na uczelnię są opisywane na oficjalnej stronie internetowej uniwersytetu. To właśnie tam można dowiedzieć się o terminach dostarczania poszczególnych dokumentów. Rekrutacja prowadzona jest w oparciu o konkurs świadectw.


Studia jednolite magisterskie

 

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: jednolite magisterskie

Czas trwania: 5 lat

Przedmioty maturalne uwzględniane w procesie rekrutacji to: historia, matematyka, wiedzo o społeczeństwie, język obcy, język polski, geografia. Z uwagi na duże zainteresowanie kierunkiem warto przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym, aby w procesie rekrutacji uzyskać więcej punktów.


Opinie o Uniwersytecie Wrocławskim


Kandydaci chcący ułatwić sobie proces wyboru uczelni powinni przede wszystkim zapoznać się z opiniami na temat konkretnych szkół wyższych. Strona Uniwersytet Wrocławski – opinie daje możliwość poznania uczelni, która w swojej ofercie posiada kierunek prawo. Opinie od absolwentów w dokładny sposób opisują sam poziom kształcenia na uczelni i przedstawiają najważniejsze informacje na jej temat. 


Opis studiów na kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim


Studia pozwalają na zdobycie szerokiej wiedzy prawniczej oraz umiejętności interpretowania norm prawnych, zasad działania instytucji prawnych oraz roli prawa w życiu społecznym. Szeroki program nauczania oferowany przez uczelnię pozwala na poznanie różnych dziedzin prawa i zdobycie niezwykle szerokiej wiedzy z różnych obszarów. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mogą liczyć na zdobycie szerokiego zakresu zróżnicowanych kompetencji i pełne przygotowanie się do pracy w wielu zróżnicowanych przedsiębiorstwach oraz instytucjach prawnych. W ramach studiów istnieje także możliwość odbycia praktyk zawodowych, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę prawną.


Program studiów/czego się nauczysz?


Studenci w trakcie nauki poznają:

  • Prawo cywilne
  • Prawo karne
  • Prawo administracyjne
  • Prawo finansowe
  • Postępowanie administracyjne
  • Postępowanie karne
  • Zagadnienia historyczno-prawne
  • Prawo rzymskie

Program studiów na kierunku Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim

Informacje o kierunku Prawo na 6 uczelniach we Wrocławiu

Informacje o kierunku Administarcja na 4 uczelniach we Wrocławiu


Data publikacji: 11.04.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Prawo w Wrocławiu

Inne uczelnie z kierunkiem Prawo w innych miastach