Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na KUL na rok 2023/2024


Osoby chcące rozpocząć studiowanie informatyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powinny odwiedzić stronę zawierającą zasady rekrutacji KUL. Natomiast w kontekście harmonogramu rejestracji, przez proces przeprowadzi cię poświęcona temu celowi strona.


Uczelnia ma prawo do zmian zasad związanych z naborem. W związku z tym kandydaci chcący rozpocząć studia na KULu powinni przede wszystkim odwiedzić stronę uczelni w celu zapoznania się z obecnymi wymogami przyjęć na kierunku.

Podstawą dla rekrutacji na każdy kierunek jest konkurs świadectw maturalnych.

BudynekKUL
StudentKUL
 

Studia na kierunku Informatyka na KUL w Lublinie

 

Forma studiów: stacjonarne 

Poziom studiów: studia I-ego stopnia

Czas trwania: 3 lata

Kandydaci na studia I stopnia na kierunku informatyka muszą zdobyć odpowiednią liczbę punktów na podstawie wyników egzaminu maturalnego. Punktowane przedmioty to: fizyka, matematyka, informatyka (do wyboru).

informatyk
StudenciKUL
 

Opinie o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim


Każdy z kandydatów, który chce rozpocząć studiowanie, powinien wcześniej zapoznać się z opiniami na temat rozważanych uczelni i oferowanych przez nie poziomów nauczania. Na stronie Katolicki Uniwersytet Lubelski – opinie zgromadzone są oceny dla tej właśnie uczelni. Odnoszą się one do wielu aspektów kształcenia i umożliwiają dokładne poznanie poziomu edukacji i umożliwiają zdobycie rozległej wiedzy na temat studiów. Wiele opinii dostępnych na stronie odnosi się również do kierunku informatyka.


Opis studiów na kierunku informatyka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim


Uczelnia kompleksowo przygotowuje swoich studentów na miarę wymagań rynku informatycznego XXI-ego wieku. Absolwenci podejmują po studiach pracę na przykład w charakterze grafika komputerowego, programisty, projektanta systemów komputerowych czy administratora sieci informatycznych. Kierunek rozwija zdolności analityczne i matematyczne, które to świetnie sprawdzają się w wielu przedsiębiorstwach, będąc niezwykle pożądanymi na rynku, i pomagają w znalezieniu idealnej pracy.

wnetrzebudynkuKUL
grupainformatykow
 

Czego się nauczysz?

 

Absolwenci studiów wykazują się wiedzą dotyczącą każdego innego sektora rynku jak np. ochrona danych osobowych. Są zaznajomieni z charakterystyką systemów operacyjnych i sprzętów komputerowych, potrafią praktycznie stosować rozwiązania IT, w czym wspomaga ich umiejętność modelowania matematycznego. Jednakże informatyka to kierunek nie tylko stricte techniczny. By rozwinąć artystyczną duszę studentów, uczelnia oferuje również zajęcia z obróbki grafik komputerowych. 

By poznać kompleksowy program studiów, przejdź na stronę Program studiów na kierunku Informatyka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie

Zobacz więcej :

Informacje o kierunku Informatyka na 5 uczelniach w Lublinie

Informacje o kierunku Matematyka na 3 uczelniach w Lublinie


Data publikacji: 30.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Lublinie

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach