Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Politechnice Lubelskiej – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Politechnice Lubelskiej – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na Politechnice Lubelskiej na rok 2023/2024


Politechnika Lubelska to uczelnia posiadają w swojej ofercie edukacyjnej kierunek informatyka. Pod adresem zasady rekrutacji Politechniki Lubelskiej można znaleźć informacje na temat całego procesu z pierwszej ręki.


Rekrutacja na studia wymaga złożenia wielu dokumentów w odpowiednim czasie. Dlatego należy uważnie prześledzić wszystkie terminy związane z rekrutacją. By to ułatwić, na stronie została utworzona specjalnie do tego celu przeznaczona zakładka.

BudynekPŁ
laptopPŁ
 

Studia na kierunku Informatyka na Politechnice Lubelskiej 

 

Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne

Poziom studiów: studia I-ego i II-ego stopnia 

Czas trwania: 3,5 roku ( stacjonarne) lub 4 lata (niestacjonarne) studia I-ego stopnia  i 1,5 roku studia II-ego stopnia (niestacjonarne)

W przypadku studiów I-ego stopnia warunkiem dostania się na kierunek jest uzyskanie odpowiedniej ilości punktów na egzaminie maturalnym. Przedmioty brane pod uwagę przez Politechnikę Lubelską to:  język polski, język obcy oraz do wyboru fizyka, informatyka lub matematyka.

BudynekPŁ2
salawykladowaPŁ
 

Opinie o Politechnice Lubelskiej


Politechnika Lubelska to jedna z najbardziej renomowanych uczelni w kraju. Pod linkiem Politechnika Lubelska – opinie można znaleźć wiele ocen od studentów i absolwentów szkoły. Na pewno pozwolą one potencjalnym kandydatom na lepsze rozeznanie się w życiu uczelnianym danej jednostki i wybraniem takiej, która najbardziej spełnia ich oczekiwania. 


Opis studiów na kierunku informatyka na Politechnice Lubelskiej


Informatyka na Politechnice Lubelskiej to kierunek nastawiony w głównej mierze na zdobywanie praktycznychi przyszłościowych umiejętności. Studenci zdobywają wiedzę z obszarów programowania, tworzenia aplikacji internetowych, administrowania sieciami komputerowymi itd. Szeroki program studiów nastawiony jest na to, by student jak najlepiej odnalazł się na rynku pracy i podjął zatrudnienie z interesującego go sektora informatyki.

studenciPŁ2
informatykkableaPŁ
 

Czego się nauczysz?


Absolwenci informatyki z Politechniki Lubelskiej zaznajomieni są z nowoczesnymi narzędziami i rozwiązaniami informatycznymi. Projektują oprogramowania, administrują sieciami informatycznymi, ale też są biegli w bardziej fizycznych pracach, takich jak chociażby konserwacja komputerów i urządzeń peryferyjnych. O tym, czego dokładnie bedziesz się uczyć, możesz się dowiedzieć ze strony Program studiów na kierunku Informatyka na Politechnice Lubelskiej.

 

Poznaj więcej :

Informacje o kierunku Informatyka na 5 uczelniach w Lublinie

Informacje o kierunku Matematyka na 3 uczelniach w Lublinie


Data publikacji: 30.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Lublinie

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach