Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Źródło: http://foter.com/



Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera i przedsiębiorcę w wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego kierowania firmą i zespołem pracowników. Już dziś dowiedz się więcej o tym kierunku!

Jeżeli założymy, że na skuteczne funkcjonowanie każdej firmy – i, co za tym idzie, na jej sukces – składa się zarówno biznesowa intuicja, jak i nauka oraz doświadczenie, to szybko dojdziemy do wniosku, że żadnemu menedżerowi czy przedsiębiorcy nie zaszkodzi z pewnością porcja rzetelnej wiedzy na temat psychologicznych aspektów biznesu. Studia podyplomowe na kierunku psychologia w biznesie pozwalają spojrzeć na zarządzanie/kierowanie organizacją i personelem z nowej perspektywy.

Adresaci studiów

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych (licencjackich lub magisterskich). Skierowane są do osób pracujących na stanowiskach menedżerskich/kierowniczych, które zdobyły już pewne doświadczenia dotyczące szeroko rozumianego zarządzania, HR i przywództwa i które w swojej aktywności zawodowej pragną korzystać z wiedzy psychologicznej. Studia przygotowano z myślą o wszystkich tych osobach, które chcą zgłębić temat psychologicznego aspektu biznesu (biznesu pojmowanego jako działalność na wielu płaszczyznach, między innymi zarządzania personelem, zarządzania marketingowego, reklamy, badań rynkowych, analiz finansowych, doradztwa finansowego czy audytów)) – i w ten sposób zapewnić sobie rozwój zawodowy. Szczególną grupą adresatów są przedsiębiorcy, którzy samodzielnie zarządzają własną firmą.

Jakie zdobędziesz kompetencje?

Celem studiów jest dostarczenie niezbędnej wiedzy teoretycznej z obszaru psychologii oraz przekazanie umiejętności praktycznego zastosowania tej wiedzy w biznesie. Słuchacze zdobędą kompetencje, które pozwolą między innymi na skuteczne formułowanie założeń polityki personalnej firmy, sprawną obsługę kadrową i profesjonalną obsługę klientów. Co więcej, rozwiną umiejętności intra- oraz interpersonalne, niezbędne w efektywnej pracy – słuchacze nauczą się na przykład sposobów radzenia sobie ze stresem, technik negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Istotnym elementem edukacji podyplomowej na tym kierunku będą też podstawy psychologii rynku i reklamy oraz zagadnienie szacowania i podejmowania ryzyka.

Program studiów

Program studiów obejmuje zazwyczaj wykłady, konserwatoria i warsztaty. Różni się on w zależności od uczelni, jednak z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że słuchacze będą uczestniczyć w zajęciach z następujących przedmiotów:- trening interpersonalny;- trening menedżerski;- rozwój osobisty i zawodowy pracowników;- psychologiczne aspekty rekrutacji i selekcji;- dobór i funkcjonowanie kadr kierowniczych średniego szczebla;- komunikacja w biznesie;- budowanie strategii biznesowej;- przeciwdziałanie stagnacji w organizacji;- zarządzanie konfliktem i zmianą;- negocjacje i rozwiązywanie konfliktów;- techniki motywowania zespołu;- psychologia reklamy i zachowań konsumenckich;- psychologia pieniądza;- negocjacje w biznesie;- relacje z klientem.Program studiów powinien obejmować cztery główne bloki tematyczne – psychologię menedżera; psychologię organizacji i kierowania personelem; psychologię rynku i kontaktu z klientem oraz psychologię finansową/ekonomiczną – w odniesieniu do których prowadzone będą poszczególne zajęcia.

Organizacja studiów

Studia podyplomowe na kierunku psychologia w biznesie trwają zwykle dwa semestry. Zjazdy odbywają się dwa razy w miesiącu, w weekendy. Koszt dwóch semestrów wynosi około 4-5 tysięcy złotych. Czesne można wpłacać w ratach – szczegóły należy ustalić z sekretariatem studiów podyplomowych wybranej uczelni.

Rekrutacja

Nabór na studia podyplomowe odbywa się z reguły raz do roku (studia ruszają zwykle w październiku). O przyjęciu decyduje zazwyczaj kolejność zgłoszeń, warto więc pamiętać, aby w terminie złożyć kompletną aplikację. Uczelnie wymagają, aby kandydat złożył następujące dokumenty:- podanie o przyjęcie;- kwestionariusz osobowy;- dyplom (lub odpis dyplomu) ukończenia studiów wyższych;- dwie fotografie legitymacyjne;- kserokopię dowodu osobistego; - dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej/czesnego lub deklarację wpłat w określonych terminach. Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 07.10.2019