Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) we Wrocławiu

Wrocław

53-609 Wrocław

ul. Fabryczna 29 - 31

Opis

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu to największa niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku, posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w kształceniu specjalistów dla biznesu. Misja WSB brzmi: „Pomagamy rozumieć świat – innowacyjni, przyjaźni, praktyczni”.

Uczelnia ma obecnie blisko 14 tysięcy studentów, a do tej pory wykształciła ponad 25 tysięcy absolwentów, których kompetencje są wysoko oceniane przez pracodawców. Szkoła prowadzi 10 kierunków studiów I stopnia: Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Logistykę (licencjacką i inżynierską), Bezpieczeństwo wewnętrzne, Prawo w biznesie, Turystykę i rekreację, Mikrobiznes, Informatykę (licencjacką i inżynierską), Inżynierię zarządzania, Filologię angielską oraz jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo, a także 4 kierunki studiów II stopnia: Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Turystykę i rekreację oraz Logistykę – na ścieżce ze studiami podyplomowymi lub na ścieżce tradycyjnej. W ofercie uczelni znajduje się także kilkadziesiąt branżowych kierunków studiów podyplomowych, studia MBA i FU MBA oraz szkolenia i kursy.

W roku akademickim 2019/2020 wiele specjalności na I i II stopniu jest dofinansowanych ze środków Funduszy Europejskich. Oznacza to, że poza promocjami wynikającymi z regulaminu promocji możesz zapłacić mniej za czesne również w kolejnych latach studiów.

Więcej informacji nt. studiów dofinansowanych z UE: www.wsb.pl

 

Rekrutacja

Jak przebiega proces rekrutacji?
KROK 1: Zapisz się na studia online www.wsb.pl/rekrutacja lub zrób to w tradycyjny sposób w Biurze rekrutacji.
KROK 2: Zgromadź i wypełnij komplet dokumentów i dostarcz je do Biura rekrutacji.
KROK 3: Odczytaj maila potwierdzającego przyjęcie na studia. Jesteś już studentem WSB!

Wybierz kierunek dla siebie i formę zapisu. Wypełnij formularz na stronie www, a system automatycznie wygeneruje wypełnione dokumenty, które po zakończeniu rejestracji zostaną wysłane na Twój adres e-mail.
Odwiedź Biuro rekrutacji, uzyskaj fachową pomoc w podjęciu decyzji i wypełnij wymagane druki.

Jeśli nie uda Ci się zgromadzić wszystkich dokumentów od razu, prześlij te, które posiadasz już teraz, a pozostałe możesz przesłać listownie lub dostarczyć osobiście do Biura rekrutacji w uzgodnionym terminie.

W razie pytań, pracownicy Biura rekrutacji udzielą Ci pomocy i wszystkich potrzebnych informacji.
Po skompletowaniu wszystkich dokumentów otrzymasz decyzję o przyjęciu.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona!

 

Dlaczego warto studiować w WSB we Wrocławiu?

Dlaczego warto zostać studentem WSB?
• ponad 20-letnie doświadczenie w kształceniu specjalistów dla biznesu
• renomowana i ceniona przez pracodawców - wysokie miejsce w rankingach
• 1 miejsce wśród najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych we Wrocławiu
• dobra organizacja studiów, przyjazna obsługa w Dziekanacie, Biurze Karier, Bibliotece i Centrum Współpracy Międzynarodowej
• program Very Important Student, dający szansę studiowania za darmo, wyjechania na studia za granicę czy łatwiejszego odnalezienia się na rynku pracy
• programy nauczania opracowane z praktykami i pracodawcami z danej branży
• nowoczesna podejście: Extranet, Moodle, WI-FI, nowoczesne laboratoria logistyczne, w tym wykorzystujące technologię RFID, pierwsze w Polsce laboratorium SAP NextGen, nowoczesne oprogramowanie na każdym kierunku
• dyplom licencjata lub inżyniera
• możliwość wyboru studiów w języku angielskim - Business Administration, Business Finance, International Management , Software Development
• gwarancja stałego czesnego
• trzy tryby studiów do wyboru – stacjonarny, niestacjonarny, wieczorowy.

 

Założyciel

Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia sp. z o.o. jest Założycielem Wyższych Szkół Bankowych – grupy niepublicznych uczelni biznesu, cieszących się wysoką renomą i co roku zajmujących wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach. Głównym zadaniem TEB Akademii jest zarządzanie, promocja oraz szeroko rozumiany dynamiczny rozwój dziewięciu Uczelni wchodzących w skład Grupy.


Działanie
Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia występuje w roli założyciela i doradcy. Do jego zadań należy planowanie strategii rozwoju całej Grupy Wyższych Szkół Bankowych w oparciu o kompleksowe analizy rynku edukacyjnego w Polsce, badania marketingowe, a także ocenę zachowań konsumentów.

Obszary, w których specjalizuje się TEB Akademia:

- zarządzanie szkołami wyższymi
- strategie rozwoju uczelni
- marketing na rynku edukacyjnym
- systemy informatyczne
- pozyskiwanie funduszy unijnych
- współpraca akademicka i międzynarodowa.


Status prawny
Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia
spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda
VIII Wydział Gospodarczy
Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym: 0000096209
REGON: 631249751
NIP: 778-13-41-402

Więcej na: www.teb-akademia.pl