WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu(Niepublliczna)

palceholder

61-485 Poznań

ul. 28 Czerwca 1956 217/219

tel.:

502 837 451,
509 420 756,
502 864 817

Studia dyplomowe - kierunki
Administracja
Bezpieczeństwo narodowe
Dziennikarstwo
Ekonomia
Fianse i rachunkowość
Logistyka
Pedagogika
Pielęgniarstwo
Ratownictwo medyczne
Turystyka i rekreacja
Zarządzanie

Opis Uczelni

WSHIU AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH W POZNANIU

Niepubliczna szkoła wyższa rozpoczęła swoją działalność w 1997r. Powstałą z inicjatywy Wielkopolskiego Zrzeszenia Handlu i Usług w Poznaniu – ta organizacja społeczna, z ponad 100-letnią tradycją, zrzesza przedsiębiorców i handlowców regionu, a jej działania w przeszłości przyczyniły się do powstania Wyższej Szkoły Handlowej – obecnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Ideą założycieli Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu, był duży nacisk na praktykę gospodarczą, która miała się stać stałym elementem edukacyjnym. Studenci nabywają praktycznych umiejętności podczas współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami regionu takimi jak Kupiec Poznański czy Targi Poznańskie.

Dzięki programom badawczym i edukacyjno – dydaktycznym Unii Europejskiej takimi jak Erasmus czy Socrates, studenci mogą skorzystać z ofert edukacyjnych europejskich uczelni. Wszechstronny rozwój, nabywanie praktyki zawodowej oraz specjalistycznej wiedzy w trakcie studiów, daje szerokie możliwości na rynku pracy, a absolwenci poznańskiej uczelni są cenionymi fachowcami w swoich dziedzinach.

 

Misja Uczelni

Jedną z prestiżowych uczelni w Polsce jest WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu. Położona w samym sercu Miasta Poznań, ta uczelnia umożliwia studentom dostęp do wysokiej jakości edukacji i cennej mobilności akademickiej.

Misją Akademii jest promowanie wiedzy i innowacji, tworzenie atmosfery, która pozwala studentom na rozwijanie swoich zdolności intelektualnych, kulturalnych i społecznych, a także przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy.

WSHIU dąży do doskonałości edukacyjnej dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod nauczania i koncentracji na potrzebach studentów. Akademia szanuje różnorodność, opierając działalność dydaktyczną na poszanowaniu zasad równości i sprawiedliwości społecznej.

Akademia jest również zobowiązana do tworzenia i przekazywania nowej wiedzy poprzez budowanie silnego związku z biznesem i społecznością. WSHIU stale inwestuje w swoją infrastrukturę i zasoby, aby zapewnić najlepsze możliwości edukacyjne.

 

Studia podyplomowe

Z siedzibą w malowniczym Poznaniu, WSHIU Akademia Nauk Stosowanych jest jednym z najbardziej innowacyjnych i prestiżowych uniwersytetów w regionie. Znana ze swojego silnego nacisku na nauki stosowane, WSHIU Zdobywa uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Podstawową ofertę uczelni stanowią studia podyplomowe. Dzięki różnorodności kierunków i modułowych programów studiów podyplomowych, WSHIU jest w stanie sprostać potrzebom najbardziej wymagających studentów. Na przykład, oferuje szczegółowe studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, finansów oraz innowacji technologicznych.

Niezależnie od wybranego kierunku, WSHIU Akademia Nauk Stosowanych gwarantuje wysokiej jakości edukacje prowadzoną przez doświadczonych i zaangażowanych kadrowiczów. Jej absolwenci są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy, mogąc pochwalić się najlepszymi umiejętnościami i wiedzą w swojej dziedzinie.

Podsumowując, WSHIU Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która łączy tradycyjne nauczanie z nowoczesnym podejściem, dostarczając swoim studentom narzędzi niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w zaawansowanym i konkurencyjnym świecie nauki i biznesu.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu to nowoczesna instytucja edukacyjna, która zdobyła uznanie zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku edukacyjnym. Ta prywatna uczelnia oferuje szeroki zakres programów studiów na wszystkich poziomach kształcenia, zgodnie z dynamicznie zmieniającymi się potrzebami rynku pracy.

Politechnika Poznańska jest jednym z wybitnych przykładów uczelni technicznych w Poznaniu. Oferuje kierunki skoncentrowane na naukach inżynieryjnych, podobnie jak WSHIU. Dysponując nowoczesnymi laboratoriami i współpracując z wieloma partnerami biznesowymi, umożliwia studentom nabycie praktycznych umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest kolejną alternatywą dla studentów zainteresowanych ekonomią i zarządzaniem. Jest to szkoła o wysoko ocenianym kierunku zarządzania, podobnym do oferowanego przez WSHIU.

Wyższa Szkoła Bankowa to kolejna opcja dla osób szukających kierunków biznesowych. Ta prywatna uczelnia wielokrotnie zdobyła nagrody za swoje innowacyjne podejście do nauczania, a jej absolwenci są cenieni przez pracodawców na całym świecie.

 

Administracja

Akademia Nauk Stosowanych WSHIU w Poznaniu to nowoczesna instytucja, która zapewnia studentom wykształcenie na najwyższym poziomie. Swoją ofertę dedykuje osobom pragnącym zdobyć wiedzę i rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach nauki. Jednym z oferowanych tutaj kierunków jest Administracja, idealna dla osób planujących karierę w sektorze publicznym lub prywatnym.

Studia na kierunku Administracja wprowadzają studentów w szeroki zakres zagadnień związanych z funkcjonowaniem administracji na różnych poziomach. Program studiów obejmuje m.in. prawo administracyjne, zarządzanie publiczne, finanse, ekonomię oraz takie dziedziny jak psychologia, socjologia czy informatyka.

Co więcej, WSHIU udostępnia swoim studentom nowoczesne laboratoria, bibliotekę z bogatym zasobem literatury naukowej, a także zapewnia możliwość wyjazdów studenckich oraz staży i praktyk. Stopień uzyskany na WSHIU umożliwia podjęcie pracy w administracji rządowej, samorządowej, w organizacjach pozarządowych, a także w sektorze prywatnym.

Równie ważny jest fakt, że studia w Poznaniu oznaczają dostęp do wszelkich udogodnień dużej aglomeracji - od szerokiej oferty kulturalnej, przez różnorodne miejsca do spędzania czasu wolnego, po bogaty rynek pracy. WSHIU w Poznaniu to wybór, który gwarantuje wszechstronne wykształcenie i rozwijanie pasji.

Zobacz więcej: Administracja w Poznaniu - 6 uczelni

 

Bezpieczeństwo narodowe

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu jest cenioną uczelnią, która oferuje szerokie możliwości na interdyscyplinarnych studiach. Poznaj kierunek Bezpieczeństwo narodowe, który jest jednym z najbardziej dynamicznych i perspektywicznych obszarów nauczania.

Studia na tym kierunku, oprócz tradycyjnej edukacji, umożliwiają studentom poznanie zagadnień w zakresie analizy ryzyka, planowania strategicznego, zarządzania kryzysowego, obronności kraju i bezpieczeństwa społeczeństwa. Bezpieczeństwo narodowe jest zatem idealnym kierunkiem dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności analityczne, kreatywne myślenie i liderstwo.

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu z dumą oferuje praktyki w renomowanych instytucjach zarówno w kraju, jak i za granicą. Praktyki te poszerzają horyzonty studentów i dają im unikalne doświadczenia zawodowe, co znacznie podnosi ich szanse na rynku pracy po ukończeniu studiów.

Podsumowując, jeżeli poszukujesz ambitnych studiów, które dają realne szanse na rozwój i stabilność zawodową, rozważ Bezpieczeństwo narodowe na WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu.

Więcej informacji: Bezpieczeństwo narodowe w Poznaniu - 3 uczelnie

 

Dziennikarstwo

Położona w przepięknym mieście Poznaniu, WSHIU Akademia Nauk Stosowanych to renomowana i dobrze znana instytucja kształcąca przyszłe pokolenia dziennikarzy. W środowisku akademickim jest uznawana za jedną z najlepszych uczelni, na której można zdobyć solidne podstawy z zakresu Dziennikarstwa.

Kierunek Dziennikarstwo na tej uczelni daje solidne podstawy i gruntowne przygotowanie merytoryczne, które jest kluczem do sukcesu w tej dynamicznie zmieniającej się branży. Studenci uczą się tutaj nie tylko klasycznych metod pracy dziennikarskiej, ale również najnowocześniejszych technik wykorzystywanych w mediach cyfrowych. Uczelnia szczyci się praktycznym podejściem do nauczania - studenci mają okazję brać udział w ciekawych projektach, warsztatach i praktykach.

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych posiada silnie rozwiniętą współpracę z lokalnymi mediami, co daje studentom nieocenione kontakty i możliwości zdobycia doświadczenia już podczas studiów. Dzięki temu studenci są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy zaraz po ukończeniu studiów, z bezprecedensowym poziomem wiedzy i umiejętności, które zapewniają ich przewagę konkurencyjną.

Sprawdź również: Dziennikarstwo w Poznaniu - 4 uczelnie

 

Ekonomia

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu to uczelnia zasłynęła z wysokiej jakości programów edukacyjnych, a w szczególności z kierunku Ekonomia. Akademia ta ma na swym koncie wiele osiągnięć i jest uznawana za jedno z najbardziej innowacyjnych miejsc do nauki w Poznaniu i całym kraju.

Studia na kierunku Ekonomia obejmują dobrze zaprojektowany program nauczania, który synchronizuje teorię i praktykę. To znaczy, że studenci nie tylko uczą się ekonomii, ale także mają możliwość zastosowania wiedzy na prawdziwych, biznesowych scenariuszach. Świadczą o tym liczne praktyki studenckie prowadzone przez akademię.

Na tym kierunku kładzie się nacisk na krytyczne myślenie i umiejętność podejmowania decyzji. W związku z tym, WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu koncentruje się na wyposażaniu studentów w niezbędne narzędzia i umiejętności, które pomogą im sprostać wyzwaniom współczesnej ekonomii.

Specjalności oferowane na tym kierunku obejmują: ekonomię przedsiębiorstw, ekonomię międzynarodową, finanse i rachunkowość, co czyni go uniwersalnym i elastycznym kierunkiem, dostosowanym do różnych ścieżek kariery.

Więcej szczegółów: Ekonomia w Poznaniu - 4 uczelnie

 

Logistyka

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu jest prestiżową instytucją edukacyjną, która oferuje studia na kierunku Logistyka. Zlokalizowana w malowniczym mieście Poznań, ta uczelnia wyróżnia się ciągłym rozwojem, innowacją i wysokiej jakości kształceniem.

Studia na kierunku Logistyka w WSHIU, piszą nowy rozdział w edukacji wyższej, z naciskiem na praktyczne zastosowanie wiedzy i nabywanie umiejętności, które są nieocenione w dynamicznym świecie logistyki. Program studiów składa się z modułów, które są skrupulatnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby współczesnej gospodarki.

Jednym z największych atutów studiów na kierunku Logistyka w WSHIU Akademii jest silny nacisk na włączanie studentów w prawdziwe projekty biznesowe. Ta strategia pedagogiczna zapewnia, że studenci są relatywnie dobrze przygotowani do rzeczywistych wyzwań logistycznych już przed ukończeniem studiów.

Studia na kierunku Logistyka w WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu to inwestycja w przyszłość z gwarancją dobrze płatnej pracy w rosnącej branży. Inwestycja w edukację, która zapewnia solidne podstawy wiedzy z zakresu logistyki, i daje studentom niezrównane możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Zobacz więcej: Studia logistyczne w Poznaniu - 6 uczelni

 

Pedagogika

Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu, znana również jako WSHIU, to uznana instytucja szkolnictwa wyższego położona w jednym z najżywszych akademickich miast Polski, Poznaniu.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków studiów w WSHIU jest Pedagogika. Kierunek ten przygotowuje studentów do podejmowania wyzwań związanych z nauczaniem, kształceniem i rozwojem zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W programie studiów pedagogicznych studenci zdobywają wiedzę dotyczącą zarówno teorii jak i praktyki pedagogicznej.

Studenci pedagogiki na uczelni WSHIU mają możliwość uczestnictwa w praktykach zawodowych, które pozwalają im zastosować teorię w praktyce. Uczelnia współpracuje z wieloma lokalnymi instytucjami i organizacjami, które oferują studentom praktyczne doświadczenia zawodowe.

Studia na kierunku pedagogika to doskonały wybór dla osób, które interesują się pracą z ludźmi, rozwijaniem talentów oraz edukacją na różnych etapach życia. WSHIU dostarcza niezbędnego wsparcia, aby pomóc swoim studentom osiągnąć ich cele zawodowe i akademickie.

Zobacz również: Studia pedagogiczne w Poznaniu - 7 uczelni

 

Pielęgniarstwo

Jedną z renomowanych instytucji edukacyjnych w Polsce jest WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu. Znajdująca się w sercu Poznania, uczelnia ta jest symbolem wysokich standardów akademickich i praktycznej nauki.

Akademia oferuje szereg kierunków studiów, z których wyróżnia się Pielęgniarstwo. Program ten jest często wybieranym kierunkiem ze względu na różnorodność doświadczeń edukacyjnych, które oferuje. Kursy są zaprojektowane tak, aby dać studentom dogłębne zrozumienie roli pielęgniarstwa w społeczeństwie i przekazać im niezbędne umiejętności niezbędne do skutecznego działania w tym zawodzie.

Przykładamy niezmierną wagę do połączenia teorii z praktyką, więc studenci będą mieć wiele okazji do zdobycia doświadczenia klinicznego przez praktyki oraz pracę pod kierunkiem doświadczonych specjalistów. Ponadto, program pielęgniarstwa skupia się na rozwijaniu umiejętności miękkich, takich jak komunikacja i praca zespołowa, które są niezwykle ważne w tej dziedzinie.

Wybierając Pielęgniarstwo w WSHIU Akademia Nauk Stosowanych, stawiasz krok ku solidnej karierze i przyczyniasz się do społecznej misji opieki zdrowotnej.

Więcej informacji: Pielęgniarstwo w Poznaniu - 3 uczelnie

 

Ratownictwo medyczne

Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu, znana również jako WSHIU, jest jednym z czołowych ośrodków edukacyjnych w Poznaniu. Miasto z długą historią akademicką staje się idealnym miejscem dla studentów pragnących uzyskać wiedzę z różnych dziedzin.

WSHIU jest szczególnie doceniana za programy studiów skupiające się na Ratownictwie Medycznym. Program ten dostarcza solidne podstawy teoretyczne, a także praktycznego szkolenia, które jest niezbędne w rzeczywistym świecie medycznym. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, Akademia skupia się na praktycznej stronie kształcenia, dając studentom szansę na doskonalenie umiejętności podczas licznych ćwiczeń i staży.

Podręczny sprzęt ratowniczy, transport sanitarny i medycyna katastrof to tylko kilka z wielu tematów, które są szczegółowo omawiane podczas studiów na tym kierunku. Absolwenci mają szanse na znalezienie zatrudnienia nie tylko w tradycyjnych służbach medycznych, ale także na stanowiskach związanych z zarządzaniem medycznym i publicznym.

Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu nie tylko pozwala na zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności, ale również daje możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku z pełnym wsparciem ze strony wykwalifikowanego personelu. WSHIU to miejsce, gdzie nauka i praktyka idą w parze, tworząc doskonałe warunki dla przyszłych profesjonalistów z zakresu ratownictwa medycznego.

Zobacz również: Ratownictwo medyczne w Poznaniu - 3 uczelnie

 

Turystyka i rekreacja

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu jest jedną z wiodących uczelni w Polsce, oferującą wyspecjalizowane studia na kierunku Turystyka i rekreacja. Uczelnia, położona w sercu Poznania, łączy wyżynne standardy akademickie z rozbudowanymi opcjami praktyki.

Program studiów na kierunku Turystyka i rekreacja w WSHIU jest precyzyjnie zaprojektowany, aby dostarczyć studentom solidne podstawy teoretyczne, a także praktyczne umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Studentów zachęca się do kreatywnego myślenia i innowacyjnego podejścia do problemów turystyki i rekreacji. Ciekawe wykłady, interaktywne warsztaty, a także staże, dały absolwentom tej uczelni przewagę w dynamicznie zmieniającym się świecie turystyki.

WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu oferuje nie tylko niezapomniane doświadczenia edukacyjne, ale również pełen wsparcia i inspirujące środowisko, dzięki któremu studenci mogą rozwinąć swoje pasje i zrealizować swoje marzenia o karierze w sektorze turystyki i rekreacji.

Zobacz więcej: Turystyka w Poznaniu - 7 uczelni

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Wyższa Szkoła Logistyki - tutaj mogę zdobyć wiedzę praktyczną
Rozwój - dlaczego warto studiować w WSZiB w Poznaniu?
Poznaj Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego