Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) Jana Pawła II (Publiczna)

palceholder

20-950 Lublin

Aleje Racławickie 14

tel.:

+48 81/ 445 41 73,
445 41 74,
445 41 75

Administracja
Administracja (w Stalowej Woli)
Applied Anthropology (studia w jęz. angielskim)
Architektura krajobrazu
Bezpieczeństwo narodowe
Bezpieczeństwo narodowe (w Stalowej Woli)
Biotechnologia
Biotechnologia (studia w jęz. angielskim)
Doradztwo kariery i doradztwo personalne
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia w jęz. angielskim)
Edytorstwo
Ekonomia
Europeistyka (studia w jęz. angielskim)
Filologia angielska
Filologia klasyczna
Filologia niderlandzka
Filologia polska
Filozofia
Filozofia (studia w jęz. angielskim)
Germanistyka
Hispanistyka
Historia
Historia sztuki
Informatyka
Informatyka (studia w jęz. angielskim)
Italianistyka
Kierunek Lekarski NOWOŚĆ!
Kognitywistyka
Krajoznawstwo i turystyka kulturowa
Kryminologia
Lingwistyka stosowana (jęz. angielski i jęz. rosyjski/ukraiński)
Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne
Muzykologia
Nauki o rodzinie
Nauki o rodzinie (w Stalowej Woli)
Pedagogika
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie)
Pedagogika specjalna (studia jednolite magisterskie)
Pielęgniarstwo
Położnictwo
Praca socjalna
Prawo
Prawo Kanoniczne
Prawo w biznesie
Psychologia (studia jednolite magisterskie)
Retoryka stosowana
Romanistyka: grupy początkująca i zaawansowana
Sinologia
Socjologia
Stosunki międzynarodowe
Sztuczna inteligencja
Teologia (studia jednolite magisterskie grupa w jęz. angielskim)
Teologia kurs A (studia jednolite magisterskie – dla alumnów)
Teologia kurs B (studia jednolite magisterskie – dla świeckich)
Zarządzanie

Opis Uczelni

Katolicka szkoła wyższa, jest najstarszą uczelnią w Lublinie i jedną z najstarszych w Polsce. Założycielem kościelnej szkoły wyższej i zarazem pierwszym rektorem był ks. Idzi Radziszewski, który współtworzył powstały 27-07-1918r. Uniwersytet Lubelski.

W trakcie II wojny światowej uwięziono i zabito wielu wykładowców i studentów, jednak uniwersytet działał dalej w podziemiu. Oficjalnie uczelnia wznowiła działalność 21-08-1944r., jako pierwsza polska uczelnia uniwersytecka. Ponad stuletnia tradycja i doskonałe grono wykładowców sprawia, że uczelnia jest najważniejszym w kraju ośrodkiem edukacji katolickiej na poziomie wyższej uczelni.

Współcześnie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie, w ofercie edukacyjnej posiada siedem wydziałów, a sama uczelnia jest otwarta również na nauki społeczne, prawne, przyrodnicze i matematyczne, które dopełniają nauki teologiczne. Strukturę uczelni buduje siedem wydziałów, na których edukowani są studenci w kilkudziesięciu kierunkach i specjalizacjach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, uczelnia uruchomiła również 20 kierunków studiów podyplomowych, które kształcą specjalistów przygotowanych do współpracy z Unią Europejską oraz podejmują przyszłą pracę wychowawczą.


 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Filologia angielska3240
Prawo2700
Prawo Kanoniczne2640

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Psychologia spe. Wspieranie, jakości życia - 6 kandydatów na jedno miejsce

Jest to idealny kierunek dla osób, które chce zdobyć wiedze z zakresu ludzkiej kultury i natury. Studenci mogą studiować w systemie stacjonarny, dziennym. Są to studia I stopnia, jednolite magisterskie. Gwarantują one niezbędne umiejętności, które potrzebne będą w dalszym życiu zawodowym.

W programie zajęć tego kierunku znajdziemy miedzy innymi: psychologia różnic indywidualnych, diagnoza psychologiczna, psychologia rozwoju człowieka, diagnostyka inteligencji czy percepcja i uwaga. Studenci zdobywają wiedze zarówno praktyczną jak i teoretyczna Uczestniczą w wielu kołach psychologicznych i naukowych. Naucza się prowadzić negocjacje, analizować i interpretować dane oraz dobierać odpowiednią technikę do danych for dysfunkcyjnych. Zdobyta wiedz pozwoli zdobyć upragniony zawód i prace.

Absolwenci będą mogli w przyszłości pracować w poradniach psychologiczno – pedagogicznych, placówkach służby zdrowia, placówkach oświatowych czy urzędach pracy. Studia na tym kierunku maja za zadanie wspierać, jakość życia, pomagać ludziom i dbać o ich codzienność. Praktyczna wiedza i zdolności pozwolą zdobyć odpowiednie zatrudnienie.

Program studiów na kierunku Psychologia spec. Wspieranie, jakości życia

Psychologia spe. Wspieranie, jakości życia
2. Psychologia - 6 kandydatów na jedno miejsce

Psychologia to kierunek, który powala zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu ludzkiej psychiki i psychologii. Studenci uczęszczają na studia dzienne.

Są to studia stacjonarne I stopnia. Pozwalają zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne w dalszym życiu zawodowym. Jest to dość powszechny i pożądany kierunek. Absolwenci uczą się analizować psychikę ludzką, prowadzić negocjację. Wiedza jak wygląda interwencja psychologiczna. W planie zajęć znajdziemy przedmioty takie jak: diagnoza psychologiczna, psychologia ról rodzinnych i zawodowych, psychologia pracy i zarządzania, emocje i motywacje oraz psychologia twórczości i innowacyjności w biznesie.

Jest to bardzo ciekawy kierunek, który studenci wybierają od dawna.
Absolwenci będą mogli pracować w różnych instytucjach takich jak poradnie, urzędy pracy czy biura karier. Mogę również otworzyć własna działalność. Kierunek ten jest bardzo istotny w dzisiejszych czas ze względu tępo życia. Idealny dla tych, którzy lubią nieść pomoc innym.

Program studiów Psychologia

Psychologia
3. Filologia romańska - 3.3 kandydata na jedno miejsce

Studia na kierunku Filologia romańska odbywają się w trybie stacjonarnym dziennym. Trwają trzy lub dwa lata. Są to studia I oraz II stopnia. Kończą się otrzymaniem dyplomu magistra bądź licencjata.

Gwarantują zdobycie umiejętności potrzebnych do dalszej pracy zawodowej. W programie studiów znajdziemy wiele ciekawych przedmiotów między innymi: wypowiedź ustna, wypowiedź pisemna, gramatyka z elementami tłumaczenia, zintegrowane sprawności językowe oraz praktyczna nauka języka francuskiego. Język romański jest jednym z najpiękniejszych języków na świecie jak również najczęściej używany.

Studia te oferują szeroki program nauczania. Absolwent po tym kierunku znajdzie zatrudnienie, jako: tłumacz, dziennikarz, mediator, animator kultury, urzędnik, nauczyciel oraz przedstawiciel handlowych. Jest to bardzo pożądany kierunek. Językiem romańskim posługuje się wielu ludzi realizując wspólne projekty i inne prace. Gwarantuje ona, zatem dobry zawód w przyszłości oraz satysfakcje z nabytych umiejętności.

Program studiów na kierunek Filologia romańska

Filologia romańskaikonka kierunki studiów

Zasady rekrutacji na wybrane wydziały na - Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) Jana Pawła II

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Film jubileuszowy: 70 lat Politechniki Lubelskiej
Studiuj Psychologię w WSEI
UMCS | uczelnia kompletna

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni lubelskie