Analityka i komunikacja w biznesie
Automatyka i robotyka
Budownictwo
Eksploatacja pojazdów
Filologia angielska
Filologia hiszpańska
Informatyka
Inżynieria materiałowa
Inżynieria środowiska
Mechanika i budowa maszyn
Mechatronika
Ochrona środowiska
Pedagogika
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Pielęgniarstwo
Ratownictwo medyczne
Transport
Zarządzanie
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zdrowie publiczne

Opis Uczelni

AKADEMIA TECHNICZNO-HUMANISTYCZNA (ATH) W BIELSKU-BIAŁEJ

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jest publiczną uczelnią, która powstałą w 2001 roku, jednak jej historia jest zdecydowanie dłuższa. Została ona bowiem utworzona z filii Uniwersytetu Łódzkiego, który działał w mieście od wielu lat. W strukturze organizacyjnej uczelni znajduje się pięć wydziałów: nauk o zdrowiu, humanistyczno-społeczny, budowy maszyn i informatyki, zarządzania i transportu, inżynierii materiałów, budownictwa i środowiska.

W bogatej ofercie kształcenia coś dla siebie znajda studenci zainteresowani kierunkami społecznymi, przyrodniczymi, ścisłymi i humanistycznymi. Uczelnia realizuje studia pierwszego i drugiego stopnia, a także studia podyplomowe i doktoranckie. Studenci mają do dyspozycji rozbudowaną bazę dydaktyczną, świetną bibliotekę, dobrze wyposażone pracownie. Mogą korzystać z wielu dodatkowych ofert kursów, szkoleń, konferencji czy współpracy z innymi uczelniami. Wysoki poziom kształcenia i nowoczesne programy nauczania gwarantują solidne przygotowanie do wybranego zawodu.

 

Misja Uczelni

Przenikając zakątki świata akademickiego, z pewnością warto przyjrzeć się bliżej Akademii Techniczno-Humanistycznej (ATH) w Bielsku-Białej. Położona w malowniczym, południowym mieście - Bielsko-Biała, ATH jest jednym z kluczowych ośrodków nauki na Podbeskidziu.

Podstawowa misja tej płynącej z tradycji uczelni technicznej to kształtowanie młodych ludzi przez przekazanie im umiejętności i kompetencji niezbędnych w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie. ATH wkłada wielki nacisk na nieprzerwany rozwój personalny i profesionalny swoich studentów.

Jako katalizator innowacji, Akademia Techniczno-Humanistyczna wyznaje dewizę "Nauka dla przemysłu, przemysł dla nauki". Z pełną determinacją dąży do stałego tworzenia i praktycznego zastosowania nowoczesnych technologii, aby skutecznie sprostać wyzwaniom współczesnej gospodarki.

Szczególną dbałość ATH kieruje na współpracę międzynarodową - będąc członkiem wielu sieci i konsorcjów akademickich, uczelnia aktywnie uczestniczy w przepływie myśli naukowej na świecie.

 

Studia podyplomowe

Akademia Techniczno-Humanistyczna (ATH) w Bielsko-Bialej to renomowana uczelnia położona u urokujących podgórskich stoków Bielska-Białej. Znana jest z szerokiej oferty edukacyjnej, w tym studiów podyplomowych.

Do najpopularniejszych kierunków studiów podyplomowych na ATH zaliczają się:

  • Bezpieczeństwo i Higiena Pracy,
  • Zarządzanie Projektami,
  • Logistyka w Biznesie.
Te kierunki to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów tych dziedzin.

ATH szczyci się praktycznym podejściem do nauki. Dlatego, niezależnie od wybranego kierunku, studenci mogą liczyć na doskonałe przygotowanie do zawodowego życia. Nowoczesne laboratoria i prowadzenie zajęć przez doświadczonych praktyków to tylko niektóre z atutów studiów podyplomowych na tej uczelni.

ATH to uczeńia, która daje swoim absolwentom studiów podyplomowych solidne podstawy do dalszej kariery zawodowej. Dzięki niej, bez względu na wybrany kierunek, każdy student ma szansę stać się specjalistą w swoim zawodzie.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Akademia Techniczno-Humanistyczna (ATH) w Bielsku-Białej to przodująca uczelnia techniczna i humanistyczna w Polsce. Jest ona położona w mieście Bielsko-Biała, które jest znanym centrum edukacyjnym.

W pobliżu znajdują się inne uczelnie, które oferują podobne kierunki studiów. Politechnika Śląska to doskonała alternatywa dla studentów zainteresowanych naukami technicznymi. Ze swoją szeroką gamą programów, ta szkoła oferuje wybór między specjalnościami inżynierskimi a aplikacjami technologicznymi.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest kolejną uczelnią, umożliwiającą kontynuację studiów w kierunku nauk ekonomicznych i zarządzania, zakresie podobnym do niektórych programów ATH.

Jednym z bardziej zróżnicowanych uniwersytetów jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Ten uniwersytet oferuje szeroką gamę programów nauk humanistycznych, społecznych oraz przyrodniczych, co czyni go wielestronną opcją dla studentów ATH, poszukujących większej różnorodności akademickiej.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Automatyka i robotyka2400
Informatyka2400
Mechanika i budowa maszyn2400
Zarządzanie i inżynieria produkcji2400
Mechatronika 2400
Eksploatacja pojazdów2400
Budownictwo2500
Inżynieria materiałowa2500
Inżynieria środowiska2500
Ochrona środowiska2500
Analityka i komunikacja w biznesie2550
Transport2550
Zarządzanie2550
Filologia angielska2600
Filologia hiszpańska2600
Pedagogika2200
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna2300
Pielęgniarstwo2550
Ratownictwo medyczne2990
Zdrowie publiczne2290

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Złoty indeks = Złote możliwości!
politechnika rzeszowska
Chodźże na UJ