Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Informatyka na PM na rok 2023/2024


Młode osoby pragnące rozpocząć studia na kierunku informatyka powinny wcześniej odwiedzić stronę zasady rekrutacji na kierunku Informatyka na PM.

Na oficjalnej stronie uczelni publikowane są wszystkie informacje związane z procesem rekrutacji wraz z terminami składania dokumentów. Każdy z kandydatów będzie dzięki temu w stanie przygotować się do procesu naboru.

Przyjęcia odbywają się na podstawie konkursu świadectw.

budynek
wejście do PM


Studia I stopnia


Politechnika Morska podczas rekrutacji bierze pod uwagę wyniki uzyskane na maturze z takich przedmiotów jak: chemia, fizyka, informatyka, geografia, język polski, matematyka, język obcy.

Ze względu na wysokie zainteresowanie kierunkiem warto zdawać przedmioty na poziomie rozszerzonym, aby zdobyć więcej punktów w procesie naboru.


Opinie o Politechnice Morskiej w Szczecinie


Uczelnie różnią się pomiędzy sobą poziomem kształcenia i zakresem przekazywanej wiedzy. Dlatego też powstała strona Politechnika Morska – opinie. Dzięki serwisowi poznasz najważniejsze informacje związane z uczelnią i dowiesz się czy będzie ona odpowiadała potrzebom.

Wiele z ocen zamieszczonych na stronie dotyczy również kierunku Informatyka. Tym samym serwis jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla wszystkich osób kandydujących na studia.

TEKST ALTERNATYWNY
TEKST ALTERNATYWNY


Opis studiów na kierunku Informatyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie


Politechnika Morska posiada w swojej ofercie kierunek Informatyka, który pozwala na zdobycie bardzo szerokiej wiedzy i wielu kompetencji. Studia pozwalają na zdobycie kompetencji przydatnych zarówno dla branży morskiej, jak i na lądzie.

Studenci uczą się projektowania i użytkowania systemów informatycznych, zarządzania projektami, tworzenia stron internetowych, administrowania baz danych, zarządzania siecią oraz wielu innych zagadnień.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, którzy w przystępnej formie przekazują swoją wiedzę i pomagają w zrozumieniu konkretnych zagadnień.

informatyka
kod html


Czego się nauczysz?


Absolwenci informatyki na Akademii Morskiej posiadają następujące kompetencje:

  • Wiedza teoretyczna z obszaru budowy komputerów i urządzeń peryferyjnych,
  • Znajomość programowania,
  • Sprawne poruszanie się po bazach danych,
  • Umiejętność wyszukiwania informacji,
  • Znajomość technologii mobilnych,
  • Umiejętność zarządzania projektami IT.

Więcej o kierunku przeczytasz tutaj: Program studiów na kierunku Informatyka na PolitechniceMorskiej w Szczecinie.


Zobacz również:
- 7 uczelni z kierunkiem informatyka w Szczecinie

- 3 uczelnie z kierunkiem grafika w Szczecinie
- Pozostałe kierunki na Akademii Morskiej


Data publikacji: 04.07.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Szczecinie

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach