Wydziały/Kierunki
Podyplomowe
S NW NZ

Diagnostyka Dietetyczna i Systemy Żywienia Zobacz wiecej

Dietetyka w sporcie i rekreacji Zobacz wiecej

Dietetyka Zobacz wiecej

Diagnostyka i Terapia Manualna Zobacz wiecej

Rehabilitacja Sportowa Zobacz wiecej

Komplementarne metody w promocji zdrowia

Kosmetologia – Medycyna estetyczna dla lekarzy Zobacz wiecej

Podologia Zobacz wiecej

Trener Personalny Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Nowe kierunki studiów podyplomowych

Psychodietetyka

Jednoroczne, niestacjonarne studia podyplomowe, nauka prowadzona jest w formie zjazdów weekendowych w trakcie dwóch semestrów. Kierunek pozwala zdobyć usystematyzowaną wiedzę na temat aspektów psychospołecznych, związanych z zaburzeniami odżywiania i budowaniem prawidłowych nawyków żywieniowych. Nauka obejmuje zagadnienia z dziedzin psychologii żywienia, osobowości i rozwojowej, podstaw terapii osób z zaburzeniami takimi jak jadłowstręt, bulimia czy anoreksja, technik motywacyjnych – pomocnych przy terapii, zasad współpracy psychologa i dietetyka w diagnozowaniu zaburzeń żywieniowych i wdrażaniu leczenia dietetycznego, umiejętnego wdrażania do diety produktów żywnościowych o przeznaczeniu medycznym, budowania indywidualnych planów żywieniowych czy zasad prowadzenia edukacji zdrowotnej. Dyplom ukończenia kierunku otwiera wiele możliwości zatrudnienia między innymi w klubach sportowych i fitness, instytucjach służby zdrowia i opieki medycznej, gabinetach poradnictwa dietetycznego czy placówkach edukacyjno-oświatowych.

Trening Medyczny i Strategie Żywieniowe

Dwusemestralne, niestacjonarne studia podyplomowe, prowadzone w formie sobotnio-niedzielnych wykładów, w trakcie 1 roku. Nauka na kierunku daje pomaga zgłębić i usystematyzować wiedzę na temat prawidłowej diagnostyki dysfunkcji występujących w układzie ruchu z wykorzystaniem treningu powięziowego i taśm anatomicznych (mediany powięziowo-mięśniowe) oraz budową indywidualnych planów żywieniowych. Podczas studiów można zdobyć wiedzę na temat zasad budowy masy mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej czy naturalnego wspomagania odporności w ramach dietetyki stosowanej w sporcie i żywieniu człowieka, podstaw analizy biochemicznej stosowanej w diagnozie mechaniki stawów i prawidłowej postawy czy wdrażania suplementacją i metod medycznych w treningu. Absolwenci kierunku z powodzeniem znajdują pracę w profesjonalnych klubach sportowych, centrach fitness i rehabilitacyjnych, poradniach dietetyczno-żywieniowych, ośrodkach SPA i odnowy biologicznej, prowadzą własną działalność w zakresie doradztwa żywieniowego i rehabilitacji.

Trychologia Lecznicza

Nauka na kierunku studiów podyplomowych obejmuje dwa semestry i prowadzona jest w formie niestacjonarnej (zaocznej) w trakcie jednego roku. Nauka na kierunku daje możliwość zdobycia kierunkowej wiedzy na temat trychologii – nauki medycznej dotyczącej schorzeń skóry głowy i włosów. Dzięki umiejętnościom zdobytym w kierunku diagnostyki trychologicznej, słuchacze potrafią rozpoznać zaburzenia i poznać przyczyny schorzeń skórnych i włosów, wykorzystywać w analizie zaawansowany sprzęt do badań specjalistycznych, planować proces leczenia również we współpracy z lekarzem dermatologiem. Absolwenci kierunku znają skład stosowanych w lecznictwie preparatów trychologicznych, potrafią prawidłowo dobrać kosmetyki i zalecić odpowiednią pielęgnację oraz zaplanować i wykonywać specjalistyczne zabiegi trychologiczne. Absolwenci kierunku mogą ubiegać się o zatrudnienie w gabinetach medycyny estetycznej i odnowy biologicznej, centrach SPA, nadzorować pracę w gabinetach kosmetologicznych czy prowadzić poradnię trychologiczną.

 

Kontakt

31-158 Kraków

ul. Krowoderska 73

tel.:

12 423 38 40