Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Studia Kraków - najpopularniejsze kierunki studtiów podyplomowych

Studia podyplomowe Kraków

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Krakowie (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Finanse i prawo/Rachunkowość Zobacz

Informatyczne/Analityka biznesowa Zobacz

Informatyczne/Administracja systemami serwerowymi Zobacz

Informatyczne/Java Web Developer Zobacz

Informatyczne/Programista Python Zobacz

Informatyczne/Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa Zobacz

Zarządzanie zasobami ludzkimi/Coaching Zobacz

Zarządzanie zasobami ludzkimi/Psychologia wpływu i komunikacja perswazyjna w biznesie i przywództwie Zobacz

Zarządzanie zasobami ludzkimi Zobacz/Zarządzanie zasobami ludzkimi Zobacz

Zarządzanie/Manager Industry 4.0 – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Manager Lean Healthcare – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Akademia menedżera (studia menedżerskie) Zobacz

Zarządzanie/Automotive Quality Expert – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Lean Sigma Academy – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Lean Sigma Expert in Services – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Menedżer ds. zakupów – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Menedżer jakości i bezpieczeństwa żywności – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Quality Excellence. Auditor Wiodący ISO 9001 – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/TPM Champion. Utrzymanie ruchu w praktyce – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Zarządzanie produkcją w praktyce – współorganizowane z firmą LUQAM Zobacz

Zarządzanie/Zarządzanie wizerunkiem osób i instytucji Zobacz


Studia podyplomowe w Krakowie – jaką uczelnię wybrać?

Studia podyplomowe na krakowskich uczelniach wyższych to dobra opcja dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, a jednocześnie nie chcą ustawać na drodze rozwoju zawodowego, zamierzają dalej dokształcać się i pogłębiać wiedzę w konkretnej specjalizacji. Podyplomówki można dziś znaleźć w ofercie zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych. Oferta studiów jest dosyć zmienna, gdyż ewoluuje wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem rynku pracy.

Uczelnie nieustannie analizują rynek zatrudnienia i starają się tworzyć takie kierunki studiów podyplomowych, które faktycznie zwiększają szansę zatrudnienia czy rozwoju zawodowego. Studia podyplomowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czasie. Przede wszystkim, trwają zwykle rok, a maksymalnie dwa lata, można więc bardzo szybko podnieść kwalifikacje. Zwykle są też organizowane w systemie zaocznym, co umożliwia studiowanie osobom, które równolegle pracują zawodowo.

1. Politechnika Krakowska im. Tadeusza KościuszkiStudia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej to bogata oferta dokształcania i podnoszenia kwalifikacji dla osób, które posiadają już wyższe wykształcenie i chcą pogłębić specjalizację w danej dziedzinie. PK oferuje 43 kierunki studiów działające na wszystkich wydziałach uczelni. Kierunki są dopasowane tematycznie do dziedziny nauki, w jakiej funkcjonuje dany wydział.

Na studia podyplomowe przeprowadzana jest rekrutacja elektroniczna, dosyć podobna, jak w przypadku rekrutacji na studia I i II stopnia. Kierunki studiów podyplomowych są dopasowane do potrzeb rynku pracy, dają studentom nowe umiejętności i wyposażają w niezbędne kwalifikacje. Nauka kończy się otrzymaniem świadectwa, są też jednak kierunki, których ukończenie wymaga napisania i obrony pracy dyplomowej. Kształcenie na studiach podyplomowych trwa od dwóch do czterech semestrów, prowadzone jest w systemie zaocznym. Opłaty za studia są zróżnicowane, w zależności od kierunku oraz stopnia specjalizacji.

Adres: ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków

Przeczytaj opinie studentów tej placówki na stronie - Opinie Politechnika Krakowska

2. Uniwersytet Jagielloński

Absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także innych wyższych uczelni mają możliwość doskonalenia zawodowego, podnoszenia kwalifikacji oraz wyspecjalizowania się w konkretnej dziedzinie dzięki szerokiej, nowoczesnej ofercie studiów podyplomowych. UJ oferuje kilkadziesiąt kierunków podyplomówek działających na 17 wydziałach. Doskonała kadra oraz baza dydaktyczna pozwalają na kształcenie w komfortowych warunkach. Studia podyplomowe prowadzone są na kierunkach, które są pożądane na rynku pracy i cenione przez pracodawców.

Uczelnia często konsultuje utworzenie nowych kierunków z największymi pracodawcami w regionie i nie tylko. Aby dostać się na studia podyplomowe, należy przejść proces elektronicznej rekrutacji. Największe szanse na dostanie się na podyplomówkę mają absolwenci tych wydziałów, na których prowadzone jest kształcenie podyplomowe. Nauka trwa rok lub dwa i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów. Studia podyplomowe są prowadzone w systemie zaocznym, można więc je bez problemu pogodzić z pracą zawodową.

Adres: ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Przeczytaj Opinie Uniwersytet Jagielloński

3. Akademia Górniczo-HutniczaKrakowska Akademia Górniczo-Hutnicza jest największą uczelnią techniczną w Polsce. W ofercie szkoły są nie tylko studia inżynierskie, magisterskie czy doktoranckie, ale również bardzo duży wybór studiów podyplomowych. Skierowane są one do absolwentów technicznych uczelni wyższych, którzy chcą podnosić kwalifikacje i pogłębiać specjalizację w konkretnej dziedzinie. Uczelnia oferuje 108 kierunków podyplomówek organizowanych na 15 wydziałach. Studenci mają możliwość wyboru takiego kierunku, który najbardziej przyda im się w pracy zawodowej.

Studia podyplomowe na AGH trwają od dwóch do czterech semestrów, są więc sposobem na szybkie dokształcenie i zdobycie umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Przy organizowaniu studiów podyplomowych Akademia Górniczo-Hutnicza nieustannie analizuje rynek pracy, aby oferować kierunki faktycznie przydatne, a nie tylko takie, które poza świadectwem ukończenia nie otwierają żadnych nowych możliwości. Nauka na studiach podyplomowych odbywa się w systemie zaocznym – zjazdy są w weekendy, nie kolidują więc z pracą zawodową.

Adres: al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków

Sprawdź Opinie Akademia Górniczo-Hutnicza

4. Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest największą uczelnią ekonomiczną w kraju pod względem liczby studentów. Uczelnia ma w swojej ofercie nie tylko studia I czy II stopnia, ale również sporo kierunków studiów podyplomowych, szkoleń oraz kursów dokształcających. W ofercie studiów podyplomowych jest ponad sto kierunków na 11 jednostkach organizacyjnych uniwersytetu. Uczelnia nieustannie tworzy nowe kierunki, starając się dopasować ich tematykę i specjalizację do zmieniających się potrzeb rynku pracy.

Na studia podyplomowe mogą dostać się osoby, które mają już wyższe wykształcenie, a jednocześnie chcą dokształcać się w konkretnej specjalizacji. Nauka na podyplomówkach odbywa się w systemie weekendowych zjazdów, można więc ją bez problemu połączyć z pracą zawodową. Kształcenie kończy się uzyskaniem świadectwa potwierdzającego zdobycie nowych kwalifikacji. Na niektórych kierunkach trzeba jednak napisać i obronić pracę dyplomową.

Adres: ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

Chcesz studiować na tej uczelni? Zobacz Opinie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Oferta Studiów Dyplomowych w Krakowie

Jeśli nie ukończyłeś jeszcze studiów I stopnia bądź chciałbyś poszerzać wiedzę na studiach magisterskich zachęcamy do zapoznania się z listą 31 szkół wyższych posiadających bogatą ofertę edukacyjną na stronie: studia dyplomowe Kraków.

Oferta studiów podyplomowych w Krakowie jest bardzo szeroka, dlatego nie łatwo wybrać ten odpowiedni dla siebie. Pomóc może lista 5 ciekawych kierunków wraz z cenami, którą prezentujemy poniżej.

1. Medycyna ekstremalna i medycyna podróży - Uniwersytet Jagielloński.
Czas trwania: II semestry
Cena: 3750 zł/semestr
2. Badania kliniczne - metodologia, organizacja i zarządzanie - Uniwersytet Jagielloński.
Czas trwania: II semestry
Cena: 3250 zł/semestr
3. Akademia Menedżera - Krakowska Akademia.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2225 zł/semestr
4.Akademia Architekta wnętrz - Krakowska Akademia.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2400 zł/semestr
5. Inspektor ochrony danych - Krakowska Akademia.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2100 zł/semestr