Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • marysiab
  Kosmetologia

  Nauki jest faktycznie o wiele więcej niż w szkole średniej, ale jest to chyba standardowe dla większości uczelni. Jeżeli chodzi o przedmioty to szczególnie anatomia stwarza duże problemy, gdyż jest na takim samym poziomie, jak na stricte medycznych kierunkach. Sami wykładowcy są wymagający, ale jednocześnie odnoszą się do studentów z bardzo dużym szacunkiem. Sprawia to, że atmosfera na uczelni jest bardzo pozytywna i każdy może poczuć się komfortowo. Zdecydowanie polecam ten kierunek wszystkim, którzy są zainteresowani kosmetologią.

  04-01-2024
 • Natalia
  Pedagogika

  Pierwszy rok w przypadku pedagogiki jest naprawdę łatwy i nie ma dużo nauki. Dopiero na drugim i trzecim roku robi się trudniej i dochodzi wiele przedmiotów. Można jednak poczuć, że wszystkie są przydatne i mają na celu przygotowanie do przyszłej pracy i wykonywania zawodu. Można na studiach zdobyć zarówno wiedzę praktyczną, jak i poznać wiele zagadnień teoretycznych. Wykładowcy są przy tym bardzo mili i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, a także są niezwykle pomocni. Ogólnie panuje bardzo przyjemna atmosfera, która wzmaga chęć uczestnictwa w zajęciach.

  14-12-2023
 • Daniel
  Fizjoterapia

  Sam początek studiów to dużo nauki teoretycznej. Dodatkowo należy być gotowym na to, że na początku prowadzonych jest wiele przedmiotów, które nie są ściśle związane z kierunkiem. W miarę postępów program się jednak zmienia i pojawia się coraz więcej zajęć praktycznych. Dodatkowo na plus działa fakt, że wykładowcy są bardzo pomocni i starają się w możliwie najlepszy sposób przekazywać całą swoją wiedzę. Studenci na fizjoterapii są bardzo w porządku i każdy jest dla każdego uprzejmy i pomocny. Bardzo łatwo również o wspólne wyjścia i integrację.

  29-11-2023
 • Magda O.
  Kosmetologia

  Jestem studentką II roku Kosmetologii. Ogólnie jestem zadowolona z wybranego kierunku. Na każdych zajęciach wykładach dowiaduję się wielu interesujących rzeczy. Prowadzonych jest dużo zajęć praktycznych, dzięki którym moją wiedzę teoretyczna mogą sprawdzić w praktyce. Kadra bardzo sympatyczna, dobrze wykształcona. Jeden duży minus dotyczy planów zajęć. Ustalane są one na ostatnią chwilę, zaledwie dzień, czy dwa przed rozpoczęciem zajęć. Niestety dla wielu osób jest to stanowczo za późno. Spora grupa ludzi pracuje i dostosowanie się w ostatniej chwili nie jest możliwe. Atmosfera świetna. Polecam

  13-04-2023
 • Magdalena
  Pielęgniarstwo

  Jestem studentką pielęgniarstwa niestacjonarnie na II roku. W pierwszych dwóch semestrach było bardzo dużo przedmiotów ogólnych, jak promocja zdrowia, radiologia, biochemia. Teraz jest bardziej kierunkowo, najbardziej podoba mi się przedmiot Rehabilitacja i pielęgnowanie osób niepełnosprawnych. Uczelnia bardzo fajna, ludzie sympatyczni, życzliwi. Jestem zadowolona z mojego wyboru, jednak decydując się na studia zaoczne wolałabym, aby wszystkie zajęcia odbywały się wyłącznie w weekendy. Niestety uczelnia organizuje również wykłady i ćwiczenia w czwartki i piątki, a soboty i niedziele są wolne. Nie jest to zbyt komfortowe, szczególnie, gdy w tygodniu się pracuje. Jednak zajęcia są bardzo interesujące.

  20-12-2022
 • Kinga
  Pielęgniarstwo

  Jestem absolwentką pielęgniarstwa na ANS w Poznaniu i ze swojej perspektywy mogę stwierdzić, że nigdy nie miałam żadnych problemów podczas studiowania. Kontakt z wykładowcami był na dobrym poziomie, zawsze można było liczyć na pomoc z ich strony, choć czasem potrzeba było czasu na rozwiązanie problemu. Równie dużym zaangażowaniem w sprawy studentów wykazywali się bardzo pozytywni i pomocni Prodziekani mojego wydziału. To bardzo cierpliwi, sympatyczni i wspierający ludzie. Z pewnością są to właściwi ludzie na właściwym stanowisku. Bardzo polecam studiowanie na kierunku pielęgniarstwo na ANS, bo naprawdę warto.

  24-11-2022
 • Paula
  Prawo

  Jestem tegoroczna absolwentką na wydziale Nauk Prawnych i Społecznych. Uczelnię wspominam bardzo dobrze, bywały różne zawirowania, lecz z perspektywy czasu wcale nie było tak źle. Zdarzały się lepsze i gorsze dni, opóźnienia, odwołane zajęcia czy braki wpisu w WD. Wtedy było to denerwujące i pełne stresu, lecz dziś się z tego śmieję i miło wspominam zarówno prowadzących jak i osoby, z którymi studiowałam. Dzięki różnym sytuacjom nauczyłam się samodzielności i wiem, że najważniejsze to liczyć na siebie. Polecam to miejsce, atmosfera fantastyczna. Nigdzie nie ma idealnie, nawet na ANS w Poznaniu.

  22-11-2022
 • Hanna
  Administracja

  Ja bardzo polecam studia w Wągrowcu, jest miła atmosfera, nauka na poziomie, wykładowcy są ok jak i sympatyczna pani Natalia w dziekanacie która nigdy nie odmówi pomocy. :-) Na pewno po licencjacie za rok rozpocznę tam studia magisterskie . Ze zdawalnością na egzaminach również nie ma problemów. Zapraszam wszystkich którzy się zastanawiają nad wyborem uczelni.

  11-04-2022
 • kosmetologia
  Kosmetologia

  Polecam kosmetologię. Jestem na 2 roku i serdecznie polecam. Myślałam, że będzie jak na każdej prywatnej uczelni płacisz to zdajesz, ale trzeba się postarać. Organizacyjnie jak wszędzie, może być lepiej. Kierunek jest fajnie zorganizowany, dużo przekazywanej wiedzy i mnóstwo praktycznych zajęć. Szkoda, że przez wirusa zajęca są tylko zdalne. Ale jakbym miała wybierać studia jeszcze raz, to na pewno wybrałabym WSPiA

  03-11-2020