Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) w Nowym Sączu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Skończyłem ekonomię na tej uczelni. Miło to wspominam. Fajne lata. Nie miałem zajęcia technicznego i ekonomia wydawała się ciekawym wyborem. Aktualnie prowadzę własna firmę, także jak na razie dyplom ukończenia studiów mi się nie przydał i oby tak było jak najdłużej. Prywatna firma daje mi poczucie wolności. Nie mam jakieś szefa nad głową. Z perspektywy czasu nie załuje wyboru kierunku. Uważam, że daje on jakiś poziom wiedzy ogólnej która warto mieć. Moim zdaniem ekonomia to powinien być przedmiot obowiązkowy w liceum. Dyplom w moim przypadku to jest bardziej kwestia satysfakcji osobistej. Wartoscią dodaną jest również ekipa jaką poznałem na studiach. Stanowiliśmy dobra paczkę i często się integrowaliśmy. Tak jest do dziś. Chociaż wiem ze byliśmy jedną z bardziej zintegrowanych grup. Trzeba mięć chyba trochę szcześcia w poznawaniu ludzi.

  Zbyszek
  Ekonomia
  19-02-2021
 • Cześć studiuje filologię angielską na PWSZ w Nowym Sączu. Uczelnie mi się podoba, wcale nie jest jakaś mega kameralna jak by się komuś mogło wydawać na początku. Uważam,ze atmosfera jest dość miła a poziom całkiem w porządku. Zaplecze do nauki jest całkiem spoko. Mamy na przykład pracownię tłumaczeń symultanicznych. Zadowolony jestem również z wyboru kierunku. Filologia daje możliwość nie tylko zostania nauczycielem języka czy tłumaczem. Daje również możliwość pracy w zawodzie w którym język jest podstawą. Mam na myśli wiele zagranicznych korporacji, czy też branża turystyczna. Uważam, że studia są dość przyjemne, choć nauki jest stosunkowo duża i są też stresujące momenty. Ja polecam.

  Radek
  Filologia angielska
  12-02-2021