Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

ikonka studia

Studia Łódź Kierunek Kosmetologia - 6 uczelni

Studia Kosmetologia w Łodzi

studia kosmetologiczne w Łodzi
kierunek studiów kosmetologia w mieście Łódź
uczelnie w Łodzi z kierunkiem kosmetologia

 

Jeżeli interesuje Cię branży beauty, masz szeroka wiedzę w tym temacie, poczucie estetyki oraz zdolności manualne i rozważasz studia na kierunku kosmetologia, postaramy się dostarczyć Ci wszystkich niezbednych informacji, które mogą ułatwić Ci proces podejmowania decyzji.

Mamy świadomość, że wybór właściwego kierunku studiów oraz uczelni może być stwarzać problemy i dla wielu stanowi wyzwanie, dlatego liczymy, że ten artykuł okaże się dla Ciebie cennym źródłem informacji.

 

Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Łodzi

 

 

Uczelnie z kierunkiem kosmetologia w Łodzi -

 

Łódź, jako jeden z bardziej znaczących ośrodków naukowych w Polsce, dając studentom wiele możliwości edukacyjnych, m.in. w dziedzinie kosmetologii. Niemniej jednak, wybór odpowiedniej uczelni może sprawiać wiele trudności.

Równie ważne jest, aby zdobyć bardziej wszechstronny wgląd w proces studiowania na wybranym kierunku, zachęcamy do zapoznania się z ocenami i opiniami dostępnymi od obecnych studentów oraz absolwentów uczelni.


 

Czy warto studiować Kosmetologię?
 

Jeżeli Twoją przyszłością jest wykonywanie makijaży, stylizacji paznokci lub stylizacji rzęs, to niekoniecznie trzeba iść na studia kosmetologiczne. Warto rozważyć udział w kursach i szkoleniach, które mogą dostarczyć praktycznej wiedzy, zamiast podjąć 3-letnie studia, gdzie specjalizacja w tych obszarach bywa ograniczona.

Jeśli jednak Twoim zainteresowaniem jest budowa skóry oraz rozwiązywanie problemów skórnych, a także chciałbyś zajmować się pielęgnacją oraz zabiegami dostosowanymi do różnych typów cery i problemów, to wtedy studia kosmetologiczne mogą być odpowiednim wyborem.

Przeczytaj więcej w artykule: Dlaczego i czy warto studiować kosmetologię?

 


Ile zarabia osoba po Kosmetologii w Łodzi?
 

Średnie miesięczne wynagrodzenie kosmetologa wynosi 4 530 PLN brutto. Co drugi specjalista ds. kosmetologii otrzymuje pensję w przedziale od 3 700 PLN do 5 540 PLN. Wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników m.in. od doświadczenia, miejsca pracy, typu umowy czy poziomu doświadczenia.

Przeczytaj więcej w artykule: Ile zarabia kosmetolog?

 

Uczelnie w Łodzi - kierunek studiów Kosmetologia

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od 480zł od od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2700zł od od od 2700zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Uniwersytet Medyczny w Łodzi (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Kosmetologia w Łodzi

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi

od 490 zł od 480 zł /Semestr Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

od 2700 zł od 3000 zł /Semestr Dowiedz się więcej
Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź 580 zł/miesiąc 500 zł/miesiąc

ikonka kierunki studiów podyplomowych Uczelnie na kierunku - Kosmetologia w mieście Łódź

Studia Kosmetologia w Łodzi - pytania i odpowiedzi

 • Jak długo trwają studia na kierunku kosmetologia w Łodzi?

  Kierunek kosmetologia można studiować w Łodzi w formie studiów dwustopniowych. Sama edukacja może zatem trwać 3 lub 5 lat. Dostępne formy studiowania to:
   
  • Studia I stopnia – realizowane w formie studiów licencjackich. Trwają 3 lata i umożliwiają zdobycie tytułu licencjata. Do studiów mogą przystąpić osoby ze zdaną maturą. Studia uprawniają również do dalszego kształcenia na studiach II stopnia.
    
  • Studia II stopniatrwają 2 lata i pozwalają na uzyskanie tytułu magistra. W trakcie studiów można poszerzyć swoją wiedzę z obszaru kosmetologii i uzyskać niezbędne kompetencje do rozpoczęcia pracy w zawodzie. 
 • Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Łodzi?

  Studia na kierunku kosmetologia w Łodzi mogą być darmowe w przypadku studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych. Można jednak wybrać także studia niestacjonarne oraz edukację na uczelniach niepublicznych.
   
  W takim przypadku konieczne będzie ponoszenie opłat związanych z edukacją. Same koszty są w dużym stopniu zależne od renomy wybranej uczelni. Przykładowe ceny studiów na kierunku kosmetologia w Łodzi to:
   
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi – od 2700 zł/semestr (studia stacjonarne) oraz od 3000 zł/semestr (studia niestacjonarne)
  • Społeczna Akademia Nauk – 580 zł/miesiąc (studia stacjonarne) oraz 500 zł/miesiąc (studia niestacjonarne)
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – od 490 zł/miesiąc (studia stacjonarne) oraz od 480 zł/miesiąc (studia niestacjonarne)
 • Na których uczelniach możemy studiować kosmetologię stacjonarnie w Łodzi?

  Wiele łódzkich uczelni daje możliwość studiowania kosmetologii w formie stacjonarnej. Ta forma studiów pozwala zdobyć bardzo rozległą wiedzę z obszaru kosmetologii. Edukacja realizowana każdego dnia pozwala na znaczne rozszerzenie posiadanych kompetencji i daje niepowtarzalną możliwość pozyskiwania kompetencji.
   
  Dodatkowo w przypadku wybrania uczelni publicznych możliwe jest studiowanie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tym związanych. Bez wątpienia jest to olbrzymia zaleta tej formy edukacji. Uczelnie, które pozwalają na studiowanie stacjonarnie w Łodzi to:
   
  • Uniwersytet Łódzki (uczelnia publiczna)
  • Politechnika Łódzka (uczelnia publiczna)
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi (uczelnia publiczna)
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (uczelnia niepubliczna)
  • Społeczna Akademia Nauk (uczelnia niepubliczna)

   

  Pełną bazę uczelni oferujących naukę na tym kierunku znajdziesz na stronie Kosmetologia w Łodzi - 8 uczelni.

 • Na których uczelniach możemy studiować kosmetologię niestacjonarnie w Łodzi?

  Studia niestacjonarne cieszą się coraz większą popularnością. Dają niepowtarzalną możliwość łączenia studiów z pracą zawodową. Pozwalają na zdobycie doświadczenia, a jednocześnie uzyskanie wykształcenia wyższego. W Łodzi wiele uczelni oferuje studia w formie niestacjonarnej na kierunku kosmetologia.
   
  Tego rodzaju studia dostępne są zarówno w ofercie uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Należy jednak pamiętać, że studia niestacjonarne zawsze związane są z koniecznością ponoszenia opłat.
   
  Uczelnie w Łodzi, które pozwalają na studiowanie niestacjonarne to:
   
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi,
  • Społeczna Akademia Nauk,
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
 • Jakie są specjalizacje na kierunku kosmetologia w Łodzi?

  W trakcie studiów na kierunku kosmetologia można wybrać różne specjalizacje, które umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy z konkretnego obszaru. Specjalności pozwalają na rozwijanie swoich kompetencji w konkretnym kierunku i warunkują późniejsze możliwości znalezienia pracy.
   
  Uczelnie posiadają w swojej ofercie różnorodne specjalizacje. Już na etapie wybierania odpowiedniej szkoły wyższej warto zainteresować się dostępną ofertą. Przykładowe specjalizacje, które są dostępne na kierunku kosmetologia w Łodzi to:
   
  • Podologia
  • Trychologia
  • SPA i odnowa biologiczna
  • Kosmetologia estetyczna w praktyce
  • Produkty kosmetyczne
 • Czego się nauczysz na studiach na kierunku kosmetologia w Łodzi?

  Studia na kierunku kosmetologia pozwalają na zdobycie bardzo szerokiej wiedzy z różnych dziedzin. Studenci w trakcie kształcenia zdobywają wiedzę z obszaru nauk medycznych, farmaceutycznych, chemicznych oraz biologicznych.

  Dodatkowo uczelnie bardzo często stawiają na szereg zajęć praktycznych. W ich trakcie można nauczyć się wykorzystywać w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną i przygotować się do pracy w zawodzie.

  Dokładny program nauczania zawsze jest jednak zależny od wybranej uczelni oraz specjalizacji, która warunkuje listę przedmiotów.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie Jak wyglądają studia kosmetyczne.

 • Czy znajdę pracę po studiach na kierunku kosmetologia w Łodzi?

  Ciężko o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Jest to bowiem zależne od wielu czynników. Sam kierunek kosmetologia jest niezwykle przyszłościowy i pozwala na zdobycie wielu kompetencji przydatnych na rynku pracy.
   
  Studenci są przygotowywani do podjęcia pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, których w Łodzi nie brakuje. Ambitne osoby, które dodatkowo w trakcie studiów realizowały praktyki i zdobywały doświadczenie z pewnością będą w stanie znaleźć po skończeniu studiów pracę.
   
  Dodatkowo będą w stanie bardzo szybko awansować i uzyskać wyższe zarobki. Sam kierunek daje zatem szerokie perspektywy i wkładając odpowiedni wysiłek w naukę można liczyć na łatwe znalezienie zatrudnienia na atrakcyjnych warunkach.
   
  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Perspektywy zawodowe po kosmetologii.
 • Jakie są plusy i minusy pracy kosmetologa w Łodzi?

  Praca kosmetologa tak samo jak każda inna posiada pewne plusy i minusy. Zadowolenie pracy zależy w bardzo dużym stopniu od wybranego przedsiębiorstwa i zespołu, z którym się pracuje. Osoby, dla których kosmetologia jest pasją będą jednak z pewnością zadowolone z pracy w tym zawodzie.
   
  Zalety pracy kosmetologa to:
   
  • Kontakt z innymi osobami
  • Możliwość osiągania wysokich zarobków
  • Praca w spokojnych warunkach
   
   
  Do wad można zaliczyć:
   
  • Konieczność ciągłego doszkalania
  • Praca pod presją czasu
   
  Więcej informacji znajdziesz na stronie Plusy i minusy pracy kosmetologa.
 • Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia w Łodzi?

  W celu dostania się na kierunek kosmetologia w Łodzi niezbędne jest legitymowanie się świadectwem maturalnym. Z uwagi na wysokie zainteresowanie kierunkiem wiele uczelni wymaga uzyskania dobrych rezultatów na egzaminie.

  Z tego też powodu najlepiej zdawać wymagane przedmioty na poziomie rozszerzonym. Pozwala to na uzyskanie większej liczby punktów w trakcie rekrutacji i zwiększa szanse dostania się na wymarzoną uczelnię.

  Dokładne przedmioty brane pod uwagę przy rekrutacji warto sprawdzić na stronie konkretnej uczelni. Najczęściej jednak punktowane są: język obcy, matematyka, biologia, chemia.

  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Wszystko na temat matury.

Studia na kierunku Kosmetologia w innych miastach


Studia na kierunku kosmetologia w Łodzi

Kierunek Kosmetologia na Uczelniach publicznych w Łodzi 2022 /2023 - zasady rekrutacji

Technologia kosmetyków - Politechnika Łódzka - Zasady rekrutacji 2022 / 2023
Plan studiów na kierunku technologia kosmetyków na Politechnice Łódzkiej

Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu - Uniwersytet Łódzki - Zasady rekrutacji 2022 / 2023
Plan studiów na kierunku chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu na Uniwersytecie Łódzkim
Predyspozycje do studiowania kosmetologii Studia na kierunku kosmetologia nalezą do wyjątkowo popularnych w ostatnich latach. Wiele osób decyduje się na kształcenie w tym kierunku ze względu na ciekawe możliwości zawodowe, a także przyszłościowy kierunek. Aby studiować kosmetologię, trzeba jednak mieć nie tylko chęci, ale również predyspozycje i umiejętności, które będą przydatne w późniejszej pracy. Przede wszystkim, konieczne jest zainteresowanie branżą beauty, wszelkimi nowinkami kosmetycznymi, a także nowoczesnymi preparatami czy zabiegami. W trakcie kształcenia trzeba zdobyć sporo wiedzy teoretycznej z przedmiotów biologicznych, chemicznych, a także medycznych. Kosmetologia jest więc kierunkiem wymagającym sporego zaangażowania, przyswojenia dużej wiedzy, a także umiejętności jej późniejszego wykorzystania w praktyce. Osoby studiujące kosmetologię powinny być dokładne, sumienne, odpowiedzialne, a także mieć zdolności komunikacyjne. Warto bowiem pamiętać, że jest to zawód, w którym pracuje się na pierwszej linii frontu z klientem.


zdjecie

Perspektywy pracy po studiach na kierunku kosmetologia Absolwenci studiów kosmetologicznych mają wiele możliwości zawodowych i nie muszą obawiać się braku zatrudnienia. Mogą pracować w salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, salonach spa, hotelach, ośrodkach odnowy biologicznej i wszędzie tam, gdzie realizowane są specjalistyczne zabiegi dla zdrowia i urody. Po kosmetologii można również otworzyć własny gabinet i pracować na własny rachunek. Absolwenci znajdą również zatrudnienie w laboratoriach i firmach kosmetycznych, firmach zajmujących się sprzedażą nowoczesnych urządzeń kosmetycznych czy profesjonalnych kosmetyków. Mogą również zajmować się wizażem i stylizacją, pracować w mediach, reklamie oraz innych miejscach, gdzie niezbędni są profesjonalni wizażyści. Absolwenci kosmetologii powinni jednak także mieć świadomość, że ich branża nieustannie się rozwija i idzie do przodu. Dlatego też nie należy bazować wyłącznie na wiedzy wyniesionej ze studiów. Warto stawiać na dodatkowe kursy, szkolenia i stałe podnoszenie kompetencji zawodowych, które z pewnością przełożą się na więcej możliwości na rynku pracy. Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, sprawdź również: oferta studiów na kierunku Dietetyka w Łodzi. Oferta kształcenia na kierunku: Fizjoterapia w Łodzi. Sprawdź również: studia w Łodzi na kierunku Zdrowie.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem kosmetycznym zobacz artykł  Kursy kosmetyczne dla początkujących

Zobacz uczelnie na mapie w Łodzi