Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Galeria Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Analityka medyczna

Zobacz

         

Biotechnologia

Zobacz

Zobacz

         

Dietetyka

Zobacz

Zobacz

         

Elektroradiologia

Zobacz

Zobacz

         

Farmacja

Zobacz

         

Fizjoterapia

Zobacz

         

Kosmetologia

Zobacz

Zobacz

         

Lekarski

Zobacz

Zobacz

         

Lekarski w ramach limitu Ministra Obrony Narodowej (wojskowy)

Zobacz

         

Lekarsko-dentystyczny

Zobacz

Zobacz

         

Pielęgniarstwo

Zobacz

Zobacz

         

Położnictwo

Zobacz

Zobacz

         

Ratownictwo medyczne

Zobacz

         

Techniki dentystyczne

Zobacz

Zobacz

         

Zdrowie publiczne

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

UCZELNIA

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to jedna z największych uczelni medycznych w Polsce, której początki sięgają lat 40-tych XX wieku. Powstały w 2002 roku Uniwersytet, połączył dotychczasowe osiągnięcia Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wojskowej Akademii Medycznej.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to uczelnia z tradycjami, która wykształciła wiele pokoleń lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Prestiż i doświadczenie zobowiązują, a to przekłada się na najwyższą jakość kształcenia. Studia medyczne na UMED otwierają drogę do wymarzonej kariery zawodowej.

Obecnie na trzech wydziałach i 15 kierunkach studiów kształci się prawie 10 000 studentów, w tym 800 na kierunkach anglojęzycznych. Uniwersytet Medyczny w Łodzi nie tylko kształci przyszłych lekarzy i specjalistów z dziedzin okołomedycznych, ale także prowadzi badania naukowe, świadczy usługi badawcze, dysponuje specjalistyczną aparaturą, zasobami informacyjnymi i nowoczesną infrastrukturą oraz trzema wieloprofilowymi szpitalami klinicznymi. Oferta edukacyjna Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozwija się zgodnie z duchem czasu, uwzględniając przede wszystkim potrzeby rynku pracy z warunki kształcenia studentów czy prowadzenia badań są w nieustannie doskonalone.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi oferuje:

  • szeroką gamę kierunków medycznych, paramedycznych i zdrowotnych,
  • możliwość podjęcia studiów zarówno I, jak i II stopnia, a także jednolitych magisterskich (w zależności od kierunku),
  • najwyższy poziom nauczania – nasi wykładowcy to eksperci z wieloletnią praktyką dydaktyczną, a przede wszystkim – zawodową,
  • kompleksową i nowoczesną bazę dydaktyczno-kliniczną, która umożliwi Ci zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej (m.in. laboratoria naukowo-badawcze, Centrum Symulacji Medycznych, nowoczesne centrum stomatologiczne z salami fantomowymi),
  • bogaty wybór specjalizacji oraz studiów podyplomowych, które pozwolą Ci jeszcze bardziej poszerzyć kwalifikacje zawodowe,
  • nowoczesne podejście do nauczania – stawiamy na wszechstronny rozwój naszych studentów – tak, aby nauczyli się samodoskonalenia, dobrej organizacji pracy i mogli pogłębić własne pasje.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to uznana w kraju i zagranicą uczelnia, ważny ośrodek naukowo-badawczy i opiniotwórczy - przyjazny studentom.

 

MISJA UCZELNI

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest jednym z czołowych ośrodków nauk medycznych w Polsce. Jest to instytucja o silnej misji skupionej na tworzeniu i propagowaniu wiedzy służącej zdrowiu ludzkości. Pozycjonowany w Łodzi, sercu kraju, uniwersytet gra kluczową rolę w rozwoju medycyny i nauk zdrowotnych w regionie.

Misją Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jest prowadzenie naukowego badania na najwyższym poziomie, z naciskiem na innowacje i rozwijanie nowych metod leczenia, które znacząco przyczyniają się do poprawy zdrowia ludzkości. To wysiłek, który jest ściśle współwiązany z dydaktyką na najwyższym poziomie, oferowaną przez cenioną kadrę akademicką.

Inny kluczowy aspekt misji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi polega na dostarczaniu wysokiej jakości edukacji dla studentów, którzy po ukończeniu studiów mają nie tylko niezbędną wiedzę i umiejętności, ale są także w pełni przygotowani do podjęcia wyzwań związanych z praktyką medyczną. Uczelnia stawia duży nacisk na rozwój kompetencji miękkich swoich studentów, co przekłada się na skuteczność pracy w zespołach multidyscyplinarnych.

 

DLACZEGO UMED

Wybierz studia z przyszłością

Choroby i wypadki towarzyszą ludzkości od początku jej istnienia i z pewnością długo jeszcze będą poważnym problemem. Poza znanymi, opanowanymi już chorobami pojawiają się nowe, które rodzi cywilizacja i ewoluowanie społeczeństw. Jeśli zastanawiasz się, jakie studia wybrać, aby za kilka lub kilkanaście lat wciąż zapewniały Ci pracę – odpowiedzią na to pytanie są kierunki medyczne oraz oferta Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia medyczne to studia z przyszłością, skierowane są do tych, którzy w naturze mają pomaganie innym, rozwiązywanie trudnych problemów, badanie tego, co nieznane. Jeśli zaliczasz się do tego grona medycyna z pewnością przyniesie Ci satysfakcję.

 

Kontakt do uczelni

90-419 Łódź

al. Kościuszki 4

tel.:

42 272 51 75
42 272 51 76
42 272 51 77
42 272 51 78