Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Uniwersytecie Gdańskim – zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Informatyka na Uniwersytecie Gdańskim – zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na UG na rok 2023/2024

 

Wiele młodych osób rozważa obecnie studiowanie informatyki, którą oferuje między innymi Uniwersytet Gdański. Najważniejsze wymogi naboru dostępne są na stronie zasady rekrutacji UG.

Uniwersytet Gdański na swojej oficjalnej stronie publikuje wszystkie najważniejsze informacje związane z procesem przyjmowania na uczelnię. Prezentuje przede wszystkim informacje związane z terminami rekrutacji. W tym roku kończy się ona 12 lipca, natomiast wyniki pojawiają się 17 dnia tego samego miesiąca. Więcej szczegółów znajdziesz bezpośrednio na stronie rekrutacji

Kryterium przyjęcia są wyniki maturalne z matematyki i języka obcego lub informatyki.

Budynek UG
studenciUG

 

Studia na kierunku informatyka na UG

 

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: studia I-ego i II-ego stopnia

Czas studiów: 3 lata (studia I-ego stopnia) i 2 lata (studia II-ego stopnia)

 

Opinie o Uniwersytecie Gdańskim

 

Kandydaci chcący jeszcze lepiej poznać Uniwersytet Gdański oraz jego poziom kształcenia mogą wiele przydatnych informacji o uczelni znaleźć w sieci. Pod linkiem Uniwersytet Gdański – opinie dostępne są oceny uczelni wystawione przez jej absolwentów. Ich głos w sprawie może wiele znaczyć dla wahającego się jeszcze potencjalnego studenta.

studenci2UG
pracownikUG

 

Opis studiów na kierunku informatyka na Uniwersytecie Gdańskim

 

Studenci podczas programu studiów zdobywają wiedzę z obszaru programowania, nowoczesnych technik wytwarzania aplikacji, struktur danych i wielu innych obszarów. Uczelnia kładzie nacisk na przekazanie maksymalnie szerokiej wiedzy, by nie tylko każdy lepiej rozeznał się w swoich zainteresowaniach informatycznych, ale też by znacząco zwiększyć szanse kandydatów na znalezienie dobrze płatnej pracy gwarantującej stały rozwój.

Jak najbardziej warto tym samym zainteresować się programem uczelni i jej bogatą ofertą edukacyjną. Zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy w przystępnej formie przekazują rzetelną wiedzę z różnych obszarów informatyki.

aulaUG
salaug

 

Czego się nauczysz na kierunku Informatyka?

 

Studenci w trakcie edukacji szkolą się w zakresie np. tworzenia aplikacji internetowych, czy wyszukiwania mobilnych rozwiązań informatycznych. Pod okiem wykładowców konserwują sprzęt komputerowy i uczą się budowy systemów technicznych. Oprócz programowania, absolwenci są ekspertami w zarządzaniu bazami danych i sieciami komputerowymi.

 

To może cię zainteresować:

Program studiów na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Gdańskim

Informacje o kierunku Informatyka na 5 uczelniach w Gdańsku

Informacje o kierunku Grafika na 3 uczelniach w Gdańsku


Data publikacji: 27.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Gdańsku

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach