Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Architektura Wnętrz

Zobacz

Zobacz

         

Grafika

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Informatyka

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Kulturoznawstwo — Kultura Japonii

Zobacz

Zobacz

         

Projektowanie graficzne i sztuka multimediów w jęz. angielskim

Zobacz

         

Zarządzanie Informacją

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Architektura wnętrz

Studia na kierunku architektura wnętrz to studia interdyscyplinarne dające gruntowną wiedzę, świadomość i kompetencje w tworzeniu otoczenia człowieka; łączące wiedzę z obszaru sztuk plastycznych, architektonicznych z wiedzą nowoczesnych mediów cyfrowych, multimediów i sztuk wizualnych. Studia realizowane są wyłącznie w języku polskim.

Oferta kształcenia PJATK na kierunku architektura wnętrz obejmuje siedmiosemestralne studia stacjonarne i ośmiosemestralne studia niestacjonarne – zaoczne. Po ich ukończeniu absolwenci uzyskują dyplom licencjata architektury wnętrz.

Studenci mają do wyboru dwie specjalizacje:

• Projektowanie wnętrz
• Projektowanie wystawiennictwa

Uzyskane kwalifikacje absolwenta - artystyczne, zawodowe i techniczne - są wynikiem sprawdzonego i wciąż doskonalonego programu studiów w akademiach sztuk pięknych w Polsce na wydziałach architektury wnętrz. Obejmują one specjalizacje w zakresie projektowania wnętrz, projektowania wystawiennictwa i projektowania mebli.
Po ukończeniu czwartego semestru studenci wybierają specjalizację i pod kierunkiem promotora tworzą projekt licencjacki. Równolegle do zajęć kierunkowych prowadzone są ćwiczenia z języka angielskiego oraz fakultatywne zajęcia z języka francuskiego, hiszpańskiego, japońskiego lub niemieckiego.

Nabyte umiejętności pozwolą absolwentom architektury wnętrz zarówno na samodzielną działalność, jak i na pracę w zespołach architektonicznych czy studiach designu w kraju i za granicą.

Kadra wybitnych pedagogów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która tworzy Katedrę Architektury Wnętrz w PJATK czerpie ze swoich bogatych doświadczeń i przygotowuje studenta do wykonywania zawodu projektanta w zakresie aranżacji i projektowania wnętrz, projektowania elementów wykończenia i wyposażenia architektury, aranżacji targów i wystaw (wraz z prezentacją produktu i przekazem idei) oraz projektowania elementów wnętrz i mebli na poziomie wyższym zawodowym.

W programie studiów zawarte są zagadnienia z obszaru szeroko rozumianej sztuki stosowanej. Studenci poznają zarówno zasady projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych i zaawansowanych technologii, jak i projektowania na potrzeby rzemiosła, przy wykorzystaniu prostych technologii. Zajęcia w pracowniach projektowania wnętrz, wystawiennictwa i mebla mają charakter praktycznego rozwiązywania zagadnień projektowych. Nacisk położony jest tu na realizacje techniczne.

Zajęciom projektowym z przedmiotów kierunkowych towarzyszą ćwiczenia i wykłady obejmujące następujące zagadnienia: architektoniczno – budowlane, konstrukcyjne i instalacyjne, realizacje techniczne, techniki wystawiennicze, zagadnienia ergonomii i psychofizjologii widzenia, problematyka światła i barwy oraz techniki komputerowe, komputerowe wspomaganie projektowania.

Zasadniczy nurt kształcenia w dziedzinie przedmiotów kierunkowych uzupełniony jest przez kształcenie plastyczne (rzeźba, rysunek, malarstwo). Umożliwia to studentom nabycie umiejętności stosowania różnych środków wyrazu, tj. budowania języka plastycznego zgodnie z zainteresowaniami i logiką kształtu.
Wprowadzenie do programu dydaktycznego malarstwa i rzeźby to stworzenie warunków do możliwie wszechstronnego rozwoju studenta i zaopatrzenie jego warsztatu w środki plastycznego wyrazu. Dzięki temu dziedzina projektowania nabiera pełnego wyrazu kulturowego.

Siedziba Katedry Architektury Wnętrz znajduje się na ulicy Siewierskiej 13 w Warszawie, gdzie powstały sale i pracownie przystosowane do potrzeb kierunku. W tym miejscu odbywają się wszystkie zajęcia.

Absolwenci kierunku mają możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia - magisterskich uzupełniających, na specjalizacji „Komunikacja Wizualna w Przestrzeni”. Studia będą prowadzone przez pedagogów z kierunków: Architektury Wnętrz i Grafiki PJATK, ASP w Warszawie oraz Wydziału Architektury Krajobrazu SGGW.

 

Kontakt do uczelni

02-008 Warszawa

ul. Koszykowa 86

tel.:

+48 22 58 44 500