Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy - Filia w Toruniu . Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Patryk O.
  Fizjoterapia

  Fizjoterapia to dość wymagający kierunek. Nauk jest naprawdę dużo. Szczególnie na pierwszym roku. Mało czasu zostaje na przyjemności. Przedmioty prowadzone są różnie. Są takie, które łatwo zaliczyć na podstawie prezentacji lub krótkiego teksu, ale są też takie, które na zakończenie mają trudny egzamin. Do nich niestety trzeba bardziej się przyłożyć. Trudna do zdania jest Fizjologia ogólna, anatomia, biologia medyczna, biofizyka, genetyka i patofizjologia bólu. Poza przedmiotami kierunkowymi są również do wyboru fakultety. Uczelnia ta jest przyjazna studentom. Umożliwia rozwój, lecz najważniejsze są własne chęci.

  17-01-2024
 • Ania z III roku
  Pielęgniarstwo

  Osoby, które nie uczęszczały do liceum, w którym wymagano naprawdę dużo, mogą przeżyć ogromny szok. Nauki jest mnóstwo. Największy problem stanowi anatomia. Zaliczenia i kolokwia wymagają dużej uwagi. I termin zdaje niewiele osób. Zajęcia są prowadzone w sposób bardzo przyjemny, a asystenci przyjaźnie nastawieniu do studentów. Drugim przedmiotem, który jest trudny do zdania to genetyka. Prawo medyczne niezbyt interesujące. Dietetyka większych problemów nie ma. Prowadzący są różni, trafiają się osoby z pasją, które na wykładach słucha się naprawdę z zainteresowaniem.

  04-12-2023
 • Olga Skóra
  Kosmetologia

  Osoby, które myślą, że bez nauki uda im się zaliczyć większość przedmiotów, mogą się bardzo mylić. Niestety nie jest tak kolorowo. Dużo więcej pracy niż w liceum. Na I semestrze sporo przedmiotów, tzw. zapychaczy. Wymagające zajęcia to na pewno anatomia człowieka. Prowadzący są wymagający, lecz nie jest aż tak ciężko, jak w przypadku studiów stacjonarnych. Dużo zaliczeń i różnego typu kolokwiów. Na kosmetologii jest jeszcze ciężka biochemia. Szczególnie dla osób, które w liceum nie były na biol-chemie. Jednym z przyjemniejszych przedmiotów są podstawy makijażu, niestety wszystkie nieobecności trzeba odrabiać.

  17-11-2023
 • Bartek
  Fizjoterapia

  Jako student fizjoterapii na toruńskiej uczelni bardzo jestem zadowolony. Wybrałem ten kierunek z pasji i zamiłowania. Wcześniej odbyłem już liczne kursy i szkolenia, a zdobyta wiedza na uczelni tylko poszerzyła moje horyzonty. Jestem obecnie na III roku, przede mną jeszcze dwa lata. Lecz swojego wyboru jestem pewien. Atmosfera dobra, wiele ciekawych zajęć, praktyk, ćwiczeń. Ludzie wzajemnie sobie pomagają, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest oczywiste. Dziekanat funkcjonuje bez problemu, chociaż nie często w nim bywam. Polecam, każdy powinien przekonać się, że WSNoZ to świetne miejsce.

  28-12-2022