Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Galeria świętokrzyskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Magda O.
  Lekarski

  Jestem studentką II roku na kierunku lekarskim. Nauki jest naprawdę dużo, prowadzący są bardzo wymagający. Szczególnie trzeba uważać na anatomię, jest to przedmiot, który trzeba zaliczyć, by pozostać na studiach. A niestety nie jest to wcale proste, lecz uczelnia ułatwia to zadanie. Można wypożyczyć niezbędne książki w bibliotece. Inne przedmioty nie są tak trudne, lecz zdarzają się również inne ciężkie egzaminy. Zajęcia prowadzą przeważnie lekarze, jest dużo praktyki. Prowadzący są dobrze przygotowani, a wykłady nie są nudne. Kielce to bardzo przyjazne miasto dla studentów, chociaż nie ma tutaj zbyt wielu atrakcji. Polecam

  10-05-2023
 • Kama
  Finanse i rachunkowość

  Hejka, wiem, że tu powinno się napisać swoją opinię, ale mam zamiast tego pytanko. Szukam i szukam, piszę maila do szkoły, ale nie dowiedziałam się nic na temat progów punktowych, wiem że one się zmieniają co roku, ale tak orientacyjnie to łatwo czy trudno się dostać? Zwłaszcza interesuje mnie kierunek finanse i rachunkowość, mogą być też podobne kierunki. Z góry dziękuję osobom, które zdecydują się mi odpowiedzieć :-)

  12-01-2022
 • Grzesiek
  Fizjoterapia

  Fizjoterapia to fajny kierunek, myślę, że przyszłościowy, choć płace w zawodzie raczej nie napawają optymizmem. Był to kierunek pierwszego mojego wyboru i cieszę się, że się zdecydowałem na uniwerek w Kielcach. Nauki, co oczywiste, jest sporo, zwłaszcza na pierwszych latach. Dosyć uciążliwa może być chemia, biologia, fizyka, a już prawdziwą klęską bywa anatomia. Jednak jeśli trafi się na porządnego prowadzącego, to można całkiem łatwo to przejść. Najwięcej można nauczyć się nie na wykładach, a na praktykach – te niestety trzeba sobie samemu załatwić, bo to, co załatwia nam uczelnia nie zawsze odpowiada oczekiwaniom. Fizjoterapię na UJK w Kielcach polecam, bo w porównaniu z innymi uczelniami prowadzona jest naprawdę na dobrym i nowoczesnym poziomie.

  06-07-2021
 • Studentka
  Dziennikarstwo ogólne

  Bardzo fajna uczelnia, jako świeżak bałam się, że wykładowcy będą nieznośni, że będą wymagać bardzo dużo, że studia to już ciężki kawałek chleba, ale wcale tak nie jest. Jeśli wymagasz od siebie i chcesz się nauczyć nowych rzeczy to polecam! Niektóre przedmioty lubiłam mniej, ale zawsze się czegoś nowego dowiedziałam :) Dobrze, że uczelni stawia na młodych wykładowców, potrzeba ich! Jestem zadowolona i polecam :) miła atmosfera i podejście super

  19-01-2021
 • Student psychologii
  Psychologia

  Pomimo wielu negatywnych opinii na temat uczelni chcę powiedzieć, że w większości są one przesadzone. UJK jest młodą uczelnią(w tym roku akademickim obchodzi 50 lat), która wciąż się rozwija i w szybkim czasie w porównaniu z innymi stała się klasycznym uniwersytetem. Wiadome jest, że nie wszyscy wykładowcy są mistrzami dydaktyki i potrafią w ciekawy sposób wyłożyć dany przedmiot, jednak są oni naukowcami- badaczami, którzy odkrywają coraz to nowsze rzeczy. Jedni są bardziej ogarnięci a jedni mniej. To samo tyczy się dziekanatów- duże kolejki tworzą się głównie z braku chęci przeczytania informacji na stronie uczelni. Ja studiuję psychologię na wydziale Pedagogiki i Psychologii i z całą odpowiedzialnością muszę powiedzieć że warto tu przyjść. Wykładowcy podchodzą po ludzku, w różnych sytuacjach potrafią zrozumieć problemy studentów i znaleźć rozwiązanie trudnych sytuacji związanych z zaliczaniem przedmiotów. Wiadomo jedni wymagają więcej, jedni mniej, tłumaczą więcej lub mniej ale to są studia- czyli nie to samo co liceum- tu liczy się już to jak my studenci chcemy się czegoś nauczyć i ile w stanie jesteśmy samemu odkryć czytając fachową literaturę. Studia uczą wielu rzeczy, nie tylko tego co w przyszłości będziemy robić ale również jak radzić sobie w życiu

  11-01-2020

 • MiŁÓSZ
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Cześć :) Z mojego punktu widzenia uczelnia jest super!!! studiuje mi sie bardzo dobrze, atmosfera na uczelni jest w porządku, wykładowcy są okej, jak wszędzie trafia sie mniej lub bardziej wymagający, ale jest więcej tych lepszych. Poziom jest dosyć przyzwoity-zależy wszystko od kierunku. Na infrastrukture też nie ma co narzekać. Zawsze będą jakieś minusy, ale ogólnie polecam.

  19-03-2019
 • Regina
  Rachunkowość i controlling

  Studia podyplomowe na UJK podniosły moje dotychczasowe umiejętności oraz dały mi narzędzia do pracy. Szczerze polecam. Nigdzie nie ma takiej jakości kształcenia jak na uniwersytecie. Udział w wykładach prowadzonych przez doświadczoną, profesjonalną kadrę to najlepszy start w przyszłość.

  04-02-2019
 • Joanna
  Filologia polska

  Byłam bardzo zadowolona - na studiach wykładowcy traktowali nas jak ludzi i naprawdę chcieli nam przekazywać wiedzę, co wcale nie jest takie oczywiste w dużych ośrodkach akademickich. Nie pracuję w wyuczonym zawodzie, ale to nie jest w żaden sposób zawinione przez UJK, sposób nauczania czy program studiów, a raczej przez niezbyt rozsądny wybór kierunku.

  17-01-2019
 • Kamilka

  Wszystko zależy jakie są Twoje oczekiwania względem uczelni . Ja skończyłam pierwszy rok i jestem zadowolona narazie :) ogólnie to jestem bardzo zadowolona z uczelni, a bardziej z kierunku, który wybrałam. zajęcia są bardzo interesujące a wykładowcy przekazują swoją wiedzę w bardzo przystępny sposób i są bardzo mili. jedynie w sprawach organizacyjnych ciężko się czasem samemu zorientować, ale po prostu trzeba nauczyć się żyć w tak dużym społeczeństwie studenckim ;) Wiadomo trzeba sobie zdawać sprawę, że to są tylko Kielce... Ale ja też dużo nie wymagam :)

  15-11-2018
 • Karol
  Zarządzanie

  Ciekawe studia, renomowana uczelnia, wykładowcy potrafiący zarazić swoją pasją do nauki - czego by tu więcej chcieć? Poziom wysoki, ale nie ma co się zrażać, wykładowcy chętnie odpowiadają na pytania i dokładnie tłumaczą. Super ludzie na kierunku, duży wybór specjalności. Mimo sporego nakładu nauki można znaleźć czas na zabawę.

  12-11-2018
 • Filip
  Fizjoterapia

  Studiuję na trzecim roku fizjoterapii na UJK i z pełną stanowczością mogę powiedzieć, że wybierając uczelnie drugi raz na pewno znów wybrałabym ten uniwersytet. Profesorowie mają dobre nastawienie do studentów, są mili i uprzejmi. Większość zajęć poświęcona jest przedmiotom kierunkowym, choć zdarzają się i typowe zapychacze. Zajęcia ułożonej bardziej pod osoby mieszkające blisko uczelni, zdarza się dużo uciążliwych okienek, które sprawiają kłopot dojeżdżającym.

  29-10-2018
 • Damian
  Lekarski

  Obecnie w Bangkoku robie praktyki z Kardiologii, takie międzynarodowe praktyki to świetna możliwość żeby podrózować Jesli chodzi o Kielce, to teraz roczniki wygladaja troche inaczej niz moj Zaszlo troche poprawek itd Osobiscie pierwszy rocznik polecam Bylo wiele niewiadomych, wiele rzeczy bylo zalatwianych na ostatnia chwile, ale uwzgledniajac takie plusy jak podejscie prowadzacych do studentow, zaolecze techniczne, to jednak (na moim roku) plusy wygrywaja Osobiscie lubie studiowac medycyne na UJK XD Oczywiście pozmieniało kilka rzeczy, uczelnia ciągle wprowadza zmiany na lepsze, dlatego jesli chodzi o 3/4 rok, to polecam.

  31-07-2018
 • Martusia
  Zdrowie publiczne

  Hej )))) Może zacznę od tego co studiuje i na jakim wydziale. Więc studiuje zdrowie publiczne na wydziale lekarskim i nauk o zdrowiu.... Kierunek mało spotykany związany trochę z żywnością troche z psychologią i jest też kilka przedmiotów medycznych.... Ogólnie nie ma dużo nauki i trzeba się naprawdę postarać żeby nie zaliczyć :D ale na pewno dużo się nauczysz

  27-07-2018
 • Karolka1
  Lekarski

  Powiem tak mi się tu podoba :) szczerze mówiąc to jak na uczelni jedni profesorowie są bardziej wymagający inni mniej, przy jednych musisz się nateudzic przy innych nawet nie zajrzysz w notatki.. No ale prawda jest taka że uczysz się dla siebie.. Więc na lajcie :) taka przyjemna uczelnia :) mi zleciało mega szybko, problemów z obroną raczej nikt nie miał :) A no i trzeba się przyzwyczaić do opóźnień.. Czasem jest tak że dzień przed zmienia się plan czy coś albo pójdziesz do szpitala, ale zdarza się to baaardzo rzadko .... Trochę takie roztargnienie co czasem nie odpowiada wszystkim ale i tak uważam że jest ok :)

  18-07-2018

Uniwersytet Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach - Aktualności

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jako jedyna uczelnia w województwie świętokrzyskim proponuje studia na kierunku rolnictwo ekologiczne. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.Rolnictwo ekologiczne jest nowością w tegorocznej ofercie UJK. Studenci tego kierunku poznają technologię produkcji roślinnej przy zastosowaniu metod wyłącznie ekologicznyc [..]

Zobacz więcej