Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Najpopularniejsze kierunki studiów w Toruniu
 

Najpopularniejsze kierunki studiów w Toruniu

Rocznie, portal uczelnie.pl prezentuje listę najbardziej pożądanych kierunków studiów w Toruniu, opierając się na danych o ilości kandydatów na miejsce dostarczanych przez uczelnie. Ten ranking jest zmienny i każdego roku przynosi nowe tendencje.

Dla najnowszych informacji o preferencjach studenckich w Toruniu, polecamy przejść do linku ranking popularności kierunków w Toruniu.

Najświeższe zestawienie pokazuje zwiększone zainteresowanie takimi kierunkami jak lekarski i filologia angielska, co odzwierciedla rosnące zrozumienie przez młodzież w Toruniu aktualnych trendów rynkowych i aspiracje do zdobycia umiejętności cenionych w dzisiejszym świecie zawodowym.

 
Nowe kierunki studiów w Toruniu
 

Najnowsze kierunki studiów w Toruniu

W odpowiedzi na dynamiczne zmiany w technologii, społeczeństwie i wymaganiach rynku pracy, uczelnie w Toruniu ciągle rozwijają i modernizują swoje programy nauczania, wprowadzając nowe kierunki studiów.

Zmieniający się świat wymusza naturalną rotację w ofercie edukacyjnej – niektóre kierunki studiów są wycofywane, a inne debiutują.

Aby poznać najświeższą ofertę kierunków studiów dostępnych w Toruniu, zachęcamy do odwiedzenia linku najnowsze kierunki studiów w Toruniu.

ikonka studia

Lista 81 kierunków studiów - Toruń

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Toruniu - alfabetycznie

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Toruniu - tematycznie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Toruń

Jakie są kierunki studiów w Toruniu?

Na Uczelniach w Toruniu masz do wyboru 78 kierunków studiów.

Jeżeli interesuję Cię informacja które kierunki studiów są najchętniej wybierane przez kandydatów to zobacz ranking najbardziej popularnych kierunków w Toruniu, a jeśli chciałbyś się dowiedzieć jakie nowe kierunki wprowadzają uczelnie to zobacz nowe kierunki studiów w Toruniu.

Najczęściej w ofercie edukacyjnej Szkół Wyższych w Toruniu znajdują się:

 

Informatyka - na 4 uczelniach możesz studiować informatykę w Toruniu

 

Dla kogo są studia na kierunku informatyka?

Informatyka dostępna w ofercie toruńskich uczelni to często wybierany kierunek studiów z uwagi na szerokie perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Studia pozwalają na bezproblemowe znalezienie pracy. Stałe zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru informatyki i nowych technologii sprawia, że osoby szukające przyszłościowego kierunku studiów powinny jak najbardziej zainteresować się informatyką.

Studia na kierunku informatyka kierowane są do osób z umysłem ścisłym, które nie mają problemu z przedmiotami matematycznymi. Dodatkowo niezbędna będzie łatwość w przyswajaniu dużej ilości informacji. Sam program studiów jest bowiem niezwykle rozbudowany i wymaga orientowania się w wielu różnorodnych obszarach.

Cechy wymagane w zawodzie informatyka to:

 • Cierpliwość,
 • Wielozadaniowość,
 • Dokładność,
 • Komunikatywność.

Informatyka w Toruniu realizowana jest na następujących specjalnościach:

 • Programista systemów biznesowych i webowych,
 • Programista aplikacji mobilnych,
 • Programista układów mikroprocesorowych.

Informatykę można bezpłatnie studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

 

Zarządzanie  - na 3 uczelniach możesz studiować zarządzanie w Toruniu

 

Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie?

Praca na stanowisku kierowniczym to marzenie wielu młodych osób, które myślą o ścieżce zawodowej dla siebie. Osoby z predyspozycjami do kierowania zespołem i potrafiące motywować podwładnych mogą świetnie sprawdzić się w roli kierowników i świetnie poradzić sobie z licznymi zadaniami, przed którymi staną na drodze zawodowej. Studia na kierunku zarządzanie pozwalają na jeszcze lepsze przygotowanie się do pracy i pozwalają poznać skuteczne techniki, które są wykorzystywane przez menadżerów.

Studia z zarządzania wymagają przede wszystkim kreatywności oraz komunikatywności. Praca menadżera wiąże się bowiem z koniecznością ciągłego rozwiązywania różnorodnych problemów. Dlatego też osoby pracujące w zawodzie powinny posiadać wiele pomysłów, które można będzie wdrożyć w przedsiębiorstwie i wzmocnić jego pozycję rynkową. Duża konkurencja w branży sprawia, że tylko najlepsi specjaliści będą w stanie odnieść sukces w zawodzie i wyróżnić się na tle konkurencji.

Zarządzanie realizowane jest na wielu specjalnościach, a niektóre z nich to:

 • Zarządzanie przedsiębiorstwem,
 • Zarządzanie w handlu i usługach,
 • Zarządzanie nieruchomościami,
 • E-business i media społecznościowe.

Zarządzanie w Toruniu można bezpłatnie studiować na: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

 

Psychologia -  na 3 uczelniach możesz studiować psychologię w Toruniu

 

Dla kogo są studia na kierunku psychologia?

Psychologia to niezwykle przyszłościowy kierunek studiów, który chętnie wybierany jest przez wiele osób. Umożliwia bowiem zdobycie rozległej wiedzy na temat zachowania poszczególnych osób i może stanowić w wielu przypadkach rewelacyjny wybór. Psychologia to interdyscyplinarne studia, które pozwalają na zdobycie informacji z wielu różnorodnych obszarów i łączą w sobie wiele różnorodnych dziedzin nauki. Samo studiowanie kierunku może być tym samym niezwykle korzystne i jest w stanie dać szerokie perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Osoby rozważające studiowanie psychologii powinny przede wszystkim wykazywać się empatią, umiejętnością słuchania oraz komunikatywnością. Umiejętność wczucia się w sytuację drugiej osoby jest niezbędna do tego, aby realizować powierzone zadania na najwyższym poziomie.

Psychologię można studiować na następujących specjalnościach:

 • Psychologia kliniczna,
 • Neuropsychologia,
 • Praktyczna psychologia społeczna i środowiskowa,
 • Stosowana psychologia zwierząt.

Bezpłatne studiowanie psychologii możliwe jest na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

 

Kosmetologia - na 3 uczelniach możesz studiować kosmetologię w Toruniu

 

Dla kogo są studia na kierunku kosmetologia?

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz, wykonywanie makijażu czy dobieranie kosmetyków to tylko niektóre z kompetencji, które można zdobyć na studiach na kierunku kosmetologia. Sam kierunek studiów pozwala na dokładne poznanie branży beauty i zdobycie wielu interesujących kompetencji, które mogą przydać się w życiu zawodowym. W związku z tym każdy pasjonat branży powinien jak najbardziej zainteresować się studiowaniem tego właśnie kierunku.

Praca w charakterze kosmetologa może być niezwykle satysfakcjonująca. Dodatkowo umożliwia ciągły kontakt z drugą osobą, który dla wielu jest niezwykle istotny i przekłada się na ich lepsze samopoczucie. W pracy nie sposób się nudzić i można nawiązać bardzo wiele interesujących relacji. Szukając dla siebie wyjątkowego zawodu, który dostarczy wielu wrażeń warto tym samym zainteresować się tym kierunkiem.

W pracy kosmetologa wymagane są takie cechy jak:

 • Dokładność,
 • Cierpliwość,
 • Komunikatywność,
 • Zmysł estetyczny.

Kosmetologią w Toruniu można bezpłatnie studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

 

Pedagogika - na 3 uczelniach możesz studiować pedagogikę w Toruniu

 

Dla kogo są studia na kierunku pedagogika?

Kierunkiem studiów, który bez wątpienia jest warty uwagi jest pedagogika. Studia przygotowują do pracy z drugim człowiekiem i pozwalają na zdobycie kompetencji, które pozwolą na łatwiejsze docieranie do innych osób i rozwiązywanie ich problemów. Zdobyte w trakcie studiów kompetencje ułatwiają także codzienne funkcjonowanie i nawiązywanie nowych kontaktów z innymi osobami. Zainteresowanie się samym kierunkiem ma zatem jak najbardziej sens i warto rozważyć studiowanie tego. 

W pracy w charakterze pedagoga szczególnie istotna jest komunikatywność i empatia. Cechy te pomagają w nawiązaniu więzi z innymi osobami i łatwiejsze docieranie do nich. Szczególnie ważne jest to w przypadku pracy z trudną młodzieżą.

Pedagogikę w Toruniu można studiować na takich specjalizacjach jak:

 • Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną,
 • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza,
 • Resocjalizacja z kryminologią.

Bezpłatne studiowanie pedagogiki w Toruniu możliwe jest na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.