Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Toruń Kierunek Kosmetologia - 2 uczelnie

Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Chemia kosmetyczna

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 4500zł od od od 4500zł

Kosmetologia

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Kosmetologia w Toruniu

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

od 4500 zł Dowiedz się więcej

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW) (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2200zł od 2950zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu (WSNoZ) w Bydgoszczy (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 400 za miesiąc zł od 540 za miesiąc zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Studia Kosmetologia w Toruniu - pytania i odpowiedzi

 • Jak długo trwają studia na kierunku Kosmetologia w Toruniu?

  Studia na kierunku Kosmetologia w Toruniu można studiować zarówno na studiach pierwszego stopnia (inżynierskie lub licencjackie - w zależności od charakteru kierunku) trwających 3 lub 3,5 roku, jak i na studiach II stopnia (magisterskie) trwających 2 lata.
   
  Po ukończeniu studiów I stopnia, absolwent kolejno otrzymuje tytuł inżyniera/licencjata, a następnie magistra. Kosmetologia w Toruniu jest możliwa do zrealizowania zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych.
 • Jakie są koszty studiów na kierunku Kosmetologia w Toruniu?

  Kierunek Kosmetologia w Toruniu jest bezpłatny w przypadku studiowania dziennego na uczelniach państwowych. W Toruniu jest to Uniwersytet Mikołaja Kopernika.Z kolei studia podjęte w trybie niestacjonarnym, inaczej zaocznym, na UMK są możliwe wyłącznie w formie odpłatnej (od 4 500 zł).
   
  Natomiast uczelnie niepubliczne dysponują ofertą wyłącznie płatną, co przekłada się również na opłatę za studia dzienne. Przykładowo w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy (filia w Toruniu), kwota czesnego w przypadku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych wynosi od 440 zł za miesiąc.
   
  Jednak wybierając kierunek studiów nie należy kierować się wyłącznie wysokością czesnego, a wziąć pod uwagę renomę danej uczelni, opinie obecnych studentów oraz absolwentów. 
 • Na których uczelniach mogę studiować Kosmetologię stacjonarnie w Toruniu?

  Studia stacjonarne, czyli dzienne, to najczęściej wybierane studia wśród świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, którzy jeszcze nie podjęli się pracy zarobkowej na pełen etat.
   
  Studia kosmetologiczne znajdują się na liście 2 toruńskich uczelni, w tym: 
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - uczelnia państwowa,
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy (filia w Toruniu) - uczelnia prywatna.
   
  Jeżeli chcesz szerzej zapoznać się z pełną ofertą danej uczelni, zobacz Kosmetologia w Toruniu - 2 uczelnie.
 • Na których uczelniach mogę studiować Kosmetologię niestacjonarnie w Toruniu?

  Studia niestacjonarne to forma studiowania skierowana do osób, które pracują w tygodniu i nie dysponują wystarczającą ilością czasu, aby podjąć się studiów stacjonarnych. Są to zarówno osoby młode, które chcą dopiero zdobyć wykształcenie, jak i te, które chcą je uzupełnić.
   
  Studia zaoczne zwykle odbywają się co drugi weekend lub w wybrane wieczory w tygodniu, dlatego taka forma nauczania najbardziej odpowiada aktywnym zawodowo. Kosmetologię niestacjonarnie można studiować na jednej uczelni publicznej, tj. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (UMK) oraz na jednej uczelni prywatnej - Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy (filia w Toruniu).
 • Jakie są specjalizacje na kierunku Kosmetologia w Toruniu?

  Studenci Kosmetologii zdobywają ogólną wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz farmaceutycznych, potrzebnych do bycia kosmetologiem. W przypadku uczelni toruńskich, studenci nie wybierają konkretnej specjalizacji w której chcieliby się kształcić.
   
  Niemniej jednak uwzględniają one szereg specjalistycznych przedmiotów, które ugruntowują wiedzę studenta w każdej powiązanej z kosmetologią dziedzinie. Wśród takich przedmiotów pojawiają się, np.:
  • Endokrynologia i diabetologia w kosmetologii,
  • Onkologia skóry,
  • Chirurgia plastyczna,
  • Alergologia i działania niepożądane w kosmetologii.
 • Jaką wiedzę zdobędę na kierunku Kosmetologia w Toruniu?

  Studia kosmetologiczne to kierunek interdyscyplinarny, skierowany do osób, które pasjonują się dbałością o wygląd, a także zdrowym stylem życia i medycyną estetyczną. Zajęcia praktyczne pozwolą przyszłym kosmetologom ugruntować wiedzę z zakresu nauk medycznych, przyrodniczych i społecznych.
   
  Jednak niezbędna jest również wiedza teoretyczna, która będzie uwzględniała zagadnienia z zakresu nauk biologicznych, medycznych, a także farmaceutycznych. Do przykładowych przedmiotów, jakie często pojawiają się na tym kierunku, należą m.in.:
  • Biofizyka,
  • Biologia i genetyka,
  • Anatomia,
  • Kosmetologia pielęgnacyjna,
  • Chemia kosmetyczna.
   
  Absolwent Kosmetologii posiada odpowiednio zaawansowaną wiedzę w zakresie nauk medycznych i biologicznych, które pomogą mu przygotowywać się do pracy w charakterze kosmetologa. Studenci doskonale radzą sobie z diagnozowaniem stanu skóry pacjenta, a także dysponują umiejętnością planowania i przeprowadzania zabiegów kosmetycznych z użyciem fachowej aparatury.
   
  Więcej na temat nauki na tym kierunku przeczytasz na stronie Czego nauczysz się na Kosmetologii.
 • Czy łatwo znajdę pracę po studiach na kierunku Kosmetologia w Toruniu?

  Kosmetologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która od absolwentów wymaga nieustannego dokształcania się i uaktualniania swojej wiedzy. Kończąc taki kierunek studiów, student jest w pełni przygotowany do wybranego przez siebie zawodu.
   
  Oprócz stanowiska, jakim jest kosmetolog, absolwenci mogą również podjąć pracę w: ośrodkach odnowy biologicznej, hotelach, sektorach Spa Wellness, ośrodkach rekreacyjnych lub współpracować z gabinetami lekarskimi, a także pracować w laboratoriach kosmetycznych.
   
  Ponadto osoby po Kosmetologii mogą również czerpać zyski z własnej działalności gospodarczej. Dodatkową, równie opłacalną opcją jest zostanie instruktorem nauki w wybranej dziedzinie kosmetologii, np. manicure, pedicure, wizaż.
   
  Więcej informacji na temat pracy w Kosmetologii znajdziesz na stronie Praca w Kosmetologii. 
 • Jakie są plusy i minusy pracy na stanowisku Kosmetologa w Toruniu?

  Ukończenie studiów, bez względu na kierunek, zawsze wiąże się ze znalezieniem pracy w branży kosmetycznej. Rynek pracy dla kosmetologów stale pozostaje otwarty i wciąż niekompletnie zapełniony przez specjalistów, co przekłada się na sporą ilość miejsc pracy w tym zawodzie. Niemniej jednak, jak zawsze - trzeba być świadomym jego zalet i wad, tak aby rozpoczynając pracę, nie być zawiedzionym zaistniałymi okolicznościami.
   
  Jeśli chodzi o zalety pracy kosmetologa, z pewnością należą do nich:
  • stała możliwość rozwoju w branży (szansa rozwoju dla pracownika),
  • możliwość testowania najnowszych, markowych kosmetyków,
  • elastyczny czas pracy (uzależniony od umówionych wizyt z klientami).
  Natomiast jeśli chodzi o wady pracy kosmetologa są to, m.in.:
  • praca cierpliwości, empatii oraz skupienia,
  • brak klientów może skutkować brakiem wynagrodzenia,
  • wysoki poziom stresu.
   
  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Zalety i wady pracy kosmetologów.
 • Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku Kosmetologia w Toruniu?

  Aby dostać się na studia kosmetologiczne w Toruniu, kandydaci muszą być spełniać określone wymagania uczelni, na której chcą studiować. Każda uczelnia ma inne progi, lecz zazwyczaj wykaz przedmiotów jest taki sam.
   
  Oprócz dobrze zdanego egzaminu maturalnego, absolwenci szkół średnich muszą również mieć dobre wyniki z przedmiotów dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Przykładowe wymagania przedmiotowe to, m.in:
  • biologia,
  • chemia, 
  • fizyka, 
  • matematyka.
   
  Więcej informacji o wymaganiach maturalnych znajdziesz na stronie Najważniejsze informacje dla maturzystów.

Studia na kierunku Kosmetologia w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem kosmetologia w Toruniu

Myślisz o studiach na kierunku kosmetologia? A czy wiesz, które uczelnie w Toruniu prowadzą taki kierunek? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące studiów kosmetologicznych w Toruniu.Zasady rekrutacji na kierunku kosmetologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uczelnie z kierunkiem kosmetologia w Toruniu

Początki kosmetologii sięgają starożytności – pierwsze kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne stosowano w Egipcie już około trzech tysięcy lat przed naszą erą! Współczesna kosmetologia jest działem dermatologii, zajmującym się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci. Głównym celem pracy kosmetologa jest poprawa atrakcyjności fizycznej ciała pacjenta. Cel ten kosmetolog osiąga, stosując nieinwazyjne metody, takie jak zabiegi pielęgnacyjne czy kosmetyki. Kosmetologia jest także powiązana z farmakologią, fizykoterapią, medycyną estetyczną oraz chirurgią plastyczną. Jest to kierunek, który łączy w sobie wiedzę z wielu dziedzin, i który wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, takich jak precyzja, umiejętność nawiązywania kontaktu z pacjentami czy cierpliwość.

Państwowe uczelnie w Toruniu
Kosmetologię można studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika - jednak nie w Toruniu, a w pobliskiej Bydgoszczy – w ramach Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Uniwersytet oferuje kandydatom:• studia I stopnia w trybie dziennym;• studia I stopnia w trybie wieczorowym;• studia I stopnia w trybie zaocznym;• studia II stopnia w trybie dziennym;• studia II stopnia w trybie wieczorowym.Collegium Medicum UMK może poszczycić się doświadczoną kadrą. Co ważne, zajęcia prowadzone są tutaj w ścisłej współpracy z jednostkami klinicznymi , takimi jak chirurgia plastyczna, dermatologia czy rehabilitacja. Program studiów na kierunku kosmetologia jest wzbogacony o przedmioty fakultatywne, dzięki którym studenci poszerzają swoją wiedzę. Ponadto uczelnia posiada odpowiednią infrastrukturę, co znacznie wpływa na komfort studiowania.
Prywatne uczelnie w Toruniu
W Toruniu działa jedna uczelnia prywatna, która oferuje studia kosmetologiczne. Jest to Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego. Uczelnia prowadzi trzyletnie studia licencjackie, w trybie dziennym oraz zaocznym. Studenci wybierają jedną spośród trzech specjalności:• zarządzanie salonem;• kosmetologia estetyczna;• Wellness & Spa.Pierwszy rok studiów w trybie dziennym kosztuje 5900 złotych, kolejne dwa – 6490 złotych. Z kolei pierwszy rok studiów w trybie zaocznym to koszt 5400 złotych, a drugi i trzeci rok – 5900 złotych.
Przedmioty wykładane na kierunku kosmetologia
Oto wybrane przedmioty wykładane na studiach kosmetologicznych: • biologia i genetyka;• biofizyka;• anatomia;• histologia;• fizjologia i patofizjologia;• biochemia;• higiena;• mikrobiologia i immunologia;• farmakologia;• doraźna pomoc przedmedyczna;• kosmetologia pielęgnacyjna;• kosmetologia upiększająca;• receptura kosmetyczna;• dermatologia;• fizjoterapia i masaż;• chemia kosmetyczna;• i inne. Autor: Joanna Stasiak

Zobacz uczelnie na mapie w Toruniu