Uniwersytet WSB Merito w Toruniu(Niepublliczna)

palceholder

87-100 Toruń

ul. Młodzieżowa 31a

tel.:

+48 539 520 789,
+48 538 688 806,
+48 539 521 622,
+48 664 426 909

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet WSB Merito w Toruniu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Anastazja z Łomży
  Informatyka w biznesie

  Jestem już absolwentką studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Więc mam ogólne porównanie. Drugi kierunek zdecydowałam się robić na WSB. Niestety wbrew ogólnej opinii, nauki jest dużo. Nic nie przychodzi łatwo. Trzeba trochę poświecić czasu na zdobywanie wiedzy. Prowadzący zajęcia bywają różni. Można podzielić ich na dwie grupy, tacy, którzy są przyjaźni i tacy, którzy naprawdę dużo wymagają. Zajęć jest bardzo dużo. Zjazdy odbywają się dość często, nawet 4 razy pod rząd w każdą sobotę i niedzielę od rana do wieczora. Uczelnię tę polecam. Perspektywy zawodowe są, lecz trzeba się na coś ukierunkować.

  20-12-2023
 • Basia
  Pedagogika

  studiuję niestacjonarnie na kierunku pedagogika. Nauki jest sporo, niby to szkoła prywatna i powinien być luzik, ale to tylko teoria. Żeby zaliczać trzeba się trochę przyłożyć. Wykładowcy są na dobrym poziomie zależy im, żeby wiedzę przekazać. Na egzaminach bywa róznie, jedni będą Ci trochę pomagać żebyś zdał a inni wcale. Nie wiesz to trudno. Siedziba szkoły jest przyzwoita i pod tym względem, nie można narzekać. Jęśli chodzi o pracę dziekanatu, to aktualnie jest kompletna porażka. Dziekanat jest czynny tylko przez 2 dni w tygodniu i przez 2 godziny w ciągu dna. W związku z tym musicie mieć dużo farta żeby się dodzwonić. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wydłużenie godzin funkcjonowania dziekanatu i nie wiem czemu szkoła tego nie robi.

  20-04-2022
 • Maciek
  Pedagogika doradztwo zawodowe i personalne z coachingiem

  myślałem, że jak zapiszę się na uczelnie prywatną to będzie luz i w łatwy sposób dostanę dyplom. Okazuje się, że nauki jest bardzo dużo. Mam wrażenie, że program jest przeładowany. Człowiek nie samą nauką żyje, czasami chce się skorzystać z życia studenckiego. Jeśli chodzi o wykładowców to większość zajęć jest na prawdę ciekawych. Wykładowcy są przyjażnii studentom jeśli widzą, że się starasz i dajesz coś od siebie. Jeśli tak nie jest to możesz mieć problemy. W okresie pandemii komunikacja z wykładowcami jest oczywiście ograniczona. Problem też jest w tym czasie z komunikacją z dziekanatem, bo są skrócone godziny pracy teraz i ciężko jest się dodzwonić.

  24-02-2022
 • Dagmara
  Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw

  Ja wybrałam kierunek rachunkowość i finanse ponieważ chciałbym w przyszłości załorzyć własne biuro księgowe. Studiuję niestacjonarnie. Bez wielkiego problemu mogę pogodzić studia i pracę. Uczelnia jest nastawiona na dobry kontakt ze studentem, chociaż muszę przyznać, że w okresie pandemii ten kontakt, bardzo się pogorszył. Do dziekanatu ciężko się dodzwonić. Długo też trzeba czekać na odpowiedz mailową. Jest to trochę frustrujące. Mam nadzieję, że za chwile wszystko wróci do normy. Studia na tym kierunku nie są jakieś bardzo ciężkie, także pod tym względem jest spoko. Jeżeli komuś zależy i jest w miarę ogarnięty to jakiś wielkich problemów mieć nie będzie. Wykładowcy są rózni, ale właściwie z każdym można się dogadać. Osobiście mogę powiedzieć, że mniej więcej dostałam to czego się spodziewałam

  12-05-2021
 • Ania M
  Informatyka w biznesie

  hej, studiowałam informatykę w biznesie :-) Byłam tam parę miesięcy i zrezygnowałam bo źle dobrałam sobie kierunek. Jednak ostatecznie od października idę ponownie na wsb, jednak do Gdańska :-) Podobno materiał był trudny, ale uważając na wykładach wszystko staje się łatwe. Profesorowie tłumaczą cały materiał krok po kroku, więc podchodząc później do kolokwium nie można powiedzieć że czegoś się nie rozumie, lub nie było omówionego na wykładach. Uczelnia bardzo fajna. Ja na początku miałam problem z odróżnieniem budynku a, od b. Ale to też szybko się da ogarnąć hahah ;-)są 2 wejścia do szkoły, dokładne opisy klas na tablicach przy wejściu i w dzienniku elektronicznym.

  13-03-2018
 • Natalia
  Prawo

  Jestem bardzo zadowolona. Jak najbardziej mogę polecić. Można się dogadać z wykładowcami. Ja studiuję akurat Prawo w Biznesie, a później kadry i płace Jak na razie jestem zadowolona. Same prawo  to tak w skrócie ;-) Oczywiście są specjalizacje, ale na początku uczą wszytkiego to chyba jasne.Wykładowcy są bardzo wymagający ale fajni , bardzo dobrze sie ich słycha i łatwo przyswaja widzę. Akurat z tymi co ja mam to tak jest nie wiem jak z innymi. Z jedną babką to ciężko było się dogadać, ale reszta ok.Zależy jaki wykładowca. Ale ogl są w porządku. Nie jest źle. polecam

  12-03-2018
 • Irena
  Finanse i rachunkowość

  byłam studentką Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu a teraz jestem nauczycielem (czyli wykładowcą) uczelnię polecam , chociażby z tego faktu, że wykładowcy to najczęściej praktyce, co jest ogromnym atutem. Także oprócz wiedzy teoretycznej mozna będzie skonfrontować tę wiedzę w praktyce . Powodzenia w wyborze

  29-01-2018
 • Karolina
  Turystyka i rekreacja

  jeżeli chodzi o sam kierunek turystyka i rekreacja to naprawdę świetna sprawa. Gorzej jest, jeżeli chodzi o organizację WSB. Dziekanat nawet spoko działa, gorzej z biurem karier, chociaż ostatnio płatnymi stażami zaplusował. Wybierając się na WSB, trzeba liczyć się z tym, że nie otwierają wszystkich specjalności. Z kilku możliwych na dziennych u nas była otworzona jedna. Wykładowcy są spoko akurat, tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, ale ogólnie trzeba samemu większość rzeczy w tej szkole sobie ogarniać.

  17-01-2018
 • oliwia
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  ja się uczę zaocznie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i jestem na pierwszym roku. Ogólnie jest fajnie bardzo przyjazna atmosfera. moim faworytem wśród przedmiotów jest podstawy pierwszej pomocy (wykłady prowadzi Pan który mówi na prawdę fajnie i aż chce się go słuchać a ćwiczenia starsi studenci ) ogólnie bardzo polecam tą szkołę ponieważ ja sama miałam wątpliwości czy dam radę ale z tych kilku miejscy mogę powiedzieć że ciężko nie jest . Niedługo mam sesje więc mogę Ci po niej powiedzieć czy egzaminy były bardzo trudne i wtedy porównać mniej więcej to co jest na zajęciach a to co na egzaminach.

  16-01-2018
 • Alicja
  Turystyka i rekreacja

  cóż każda uczelnia ma plusy i minusy, pewnie dużo zależy od tego co się studiuje i czy to się lubi. Mam jednak porównanie z lokalnym uniwersytetem i po tym zaczęłam doceniać jeszcze bardziej to co otrzymuje nie mniej jednak na wsb spotkałam świetnych ludzi zarówno wykładowców, jak i studentów.

  16-01-2018
 • kasiaK
  Coaching w biznesie

  Tu jest bardzo fajnie w tej chwili nie ma zadnych problemow z wykladowcami. na pewno warto tutaj studiować . Mam zgrana grupe na uczelni. Chetnie sobie pomagamy w,nauce. Miastp tez jest piekne.

  16-01-2018