video_library Ranking popularności kierunków

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na Politechnice Morskiej w Szczecinie

1. Automatyka i robotyka - ponad 2 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Tworzący się przemysł 4.0 to nie tylko powiew innowacyjności, ale także szansa na szybki rozwój w wielu sektorach. Nauka na tym kierunku to choćby umiejętność programowania robotów, automatyzacji linii przemysłowych. To połączenie wiedzy technicznej z wykorzystaniem najnowszych narzędzi programowania.

O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu specjalistów najlepiej świadczy fakt, że zajęcia z robotyki pojawiają się już na wczesnych latach szkolnych. Programowanie urządzeń to nauka przyszłości. Dodatkowo podczas studiów kładziony jest nacisk na naukę języków obcych.

Zobacz więcej: Automatyka i Robotyka na Politechnice Morskiej

 

2. Informatyka - ponad 2 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Informatyka to kierunek, który przyciąga wielu chętnych. Jej uniwersalne zastosowanie w wielu dziedzinach życia, a także ciągły rozwój technologii sprawiają, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów jest stale na wysokim poziomie.

Studenci poznają budowę sieci komputerowych, języki programowania, bazy danych i wiele innych. Podczas nauki na tym kierunku studenci mają do wyboru 3 specjalizacje: Inżynieria komputerowa, Inżynieria Oprogramowania, Inżynieria Systemów Informacyjnych.

Zobacz więcej: Informatyka na Politechnice Morskiej

 

3. Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe - prawie 2 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia

Ten innowacyjny kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na naturalne źródła energii odnawialnej. Główna tematyka zajęć sprowadza się do dwóch zagadnień - diagnostyki systemów przemysłowych i eksploatacji energii wiatrowych.

To wiedza związana z diagnozowanie stanu technicznych urządzeń, ich eksploatacji. Ale to też projektowanie nowych rozwiązań z zakresu pozyskiwanie energii wiatrowej. Podczas studiów pracuje się w nowoczesnych laboratoriach, a liczne szkolenia i zajęcia praktyczne pozwalają na doskonalenie zdobytej wiedzy w zakresie jej praktycznego wykorzystania.

Zobacz więcej: Inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe na Politechnice Morskiej

 

4. Logistyka - ponad 1 kandydat na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Umiejętność tworzenia i zarządzanie łańcuchami dostaw, to tylko niektóre umiejętności jaki posiadają absolwenci tego kierunku. To także wiedza związana z zarządzeniem produkcją, ale też zasobami ludzkimi.

W kontaktach, zwłaszcza przy produkcjach czy dostawach międzynarodowych, przydaje się znajomość języków obcych, jaka też jest tu szlifowana. Możliwość odbywania zajęć praktycznych w firmach o zasięgu lokalnym i globalnym, pozwala na poznanie łańcucha dostaw w różnych ujęciach.

Zobacz więcej: Logistyka na Politechnice Morskiej

 

5. Nawigacja - ponad 1 kandydat na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Nauka na tym kierunku to wiedza interdyscyplinarna. Są tu zajęcia z zakresu BHP na statku, matematyki, fizyki. Część wykładów i ćwiczeń dotyczy nawigacji statku, przydatnej meteorologii, oceanografii, manewrów statku.

Zajęcia są prowadzone w języku angielskim, a jego doskonała znajomość jest przydatna w późniejszej pracy, gdzie często załoga statków jest międzynarodowa, a słownictwo techniczne i specjalistyczne wykorzystuje się na co dzień. Studenci mają okazję odbywać zajęcia praktyczne w nowoczesnych ośrodkach badawczych, na symulatorach, które mają ich przygotować do pracy.

Zobacz więcej: Nawigacja na Politechnice Morskiej