Reklama - Politechnika Lubelska (PL)

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

20-059 Lublin

al. Racławickie 1

tel.:

81 528-84-00

ikonka email do uczelni

Studia dyplomowe
I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznyn, II Wydział Lekarski z Oddziałem Anglojęzycznym
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej
Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu

Opis Uczelni

Historia lubelskiej uczelni medycznej sięga 1944r., kiedy na nowopowstałym Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, utworzono wydziały o profilu medycznym. Jako samodzielna jednostka wydzielona z uniwersytetu 01-01-1950r. powstała Akademia Medyczna.
W kolejnych latach na uczelni pojawiły się nowe wydziały kształcące przyszłych medyków i farmaceutów. Na mocy ustawy sejmowej z 22-03-2008r., lubelska uczelnia stałą się uniwersytetem i kontynuuje działalność jako Uniwersytet Medyczny.

Obecnie na uczelni kształci się około 7tyś studentów. Kadra dydaktyczna podczas zajęć praktycznych z pacjentami, ma do dyspozycji trzy szpitale kliniczne, Stomatologiczne Centrum Kliniczne, Centrum Onkologii i Wojskowy Szpital Kliniczny. Rozbudowane Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Medycznego oferuje studentom cztery akademiki i budynki dydaktyczno naukowe z nowym Collegium Maius – Collegium Anatomicum.

Uniwersytet prowadzi naukę na 15 kierunkach realizowanych w ramach 4 wydziałów, 6 kierunków studiów podyplomowych i Szkołę Doktorską, oprócz roli edukacyjnej, lubelska uczelnia medyczna prowadzi wiele badań naukowych i bierze udział w międzynarodowych programach badawczych. 

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznyn, II Wydział Lekarski z Oddziałem Anglojęzycznym od 16000 zł/ rok
Lekarski 18000 zł / rok
Lekarsko-dentystyczny 18990 zł / rok
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej od 9500 zł / rok
Farmacja 10500 zł / rok

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

Lekarsko - dentystyczny- 13.09 kandydata na jedno miejsce

Kierunek lekarsko- dentystyczny w Lublinie to studia jednolite magisterskie. Kształcenie trwa 5 lat. Kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Można je podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych w dalszej pracy zawodowej. W procesie rekrutacyjnym najczęściej bierze się pod uwagę przedmioty takie jak biologia, chemia, matematyka i fizyka. Jest to jeden z bardziej prestiżowych kierunków. Przedmioty, z którymi możemy się spotkań na tym kierunku to miedzy innymi: wykonywanie konkretnych operacji na uzębieniu człowieka, wdrążaniu działań adekwatnych do stanu zdrowia uzębienia i jamy ustnej pacjenta, dobieranie znieczulenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, zapewnienie komfortu psychicznego, który jest szczególnie ważny podczas wykonywania zabiegów dentystycznych. Jeśli chodzi o prace i zatrudnienie to absolwent znajdzie je w gabinetach stomatologicznych, dentystycznych, protetycznych czy chirurgicznych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zatrudnienia każdy absolwent znajdzie coś dla siebie.

Program studiów na kierunek Lekarsko - dentystyczny

Lekarsko - dentystyczny- 13.09 kandydata na jedno miejsceLekarski-8.91kandydata na jedno miejsce

Kierunek Lekarski w Lublinie to studia jednolite magisterskie. Kształcenie trwa 6 lat. Kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Można je podjąć stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych w dalszym życiu zawodowym. Uczniowie uczą się prowadzenia podstawowej opieki lekarskiej, planowania, wdrążania i postępowania profilaktycznego i medycznego. Program obfituje w wiele przedmiotów związanych z podstawami medycyny są to miedzy innymi: podstawowe umiejętności kliniczne, psychospołeczne aspekty medyczne, historia i embriologia z cytofizjologią czy propedeutyka diagnostyka chorób wewnętrznych. Uczniowie zdobywają wiedze teoretyczną jak również praktyczną podczas wakacyjnej praktyczki zawodowej różnego rodzaju dyscyplin, na przykład chorób wewnętrznych, postępowania z chorymi, udzielania pomocy doraźnej, lecznictwa otwartego, ginekologii i położnictwa i innych. Po ukończeniu kierunku absolwent może podjąć prace, jako lekarz różnych specjalności: pediatra, chirurg czy ginekolog. Jak również w szpitalach psychiatrycznych, zakładach karnych, czy zakładach opiekuńczo – wychowawczych. Idealny zawód i satysfakcjonująca praca.

Program studiów na kierunek Lekarski

Lekarski-8.91kandydata na jedno miejsceKosmetologia-7.3 kandydata na jedno miejsce

Studia na kierunku Kosmetologia to studia licencjackie i magisterskie. Kształcenie trwa 2 lub 3 lata, studia I bądź II stopnia. Kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata bądź magistra. Można studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. W trakcie trwania studiów uczniowie uczą się zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych i upiększających na twarz i ciało. Wśród przedmiotów znajdziemy między innymi: anatomia, fizjologia, biologia, endokrynologia, immunologia czy farmakologia. Studenci zdobywają wiedze odnośnie budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Znajdziemy tu przedmioty takie jak: podstawy dermatologii, dermatologia estetyczna, wizaż i stylizacja, diagnostyka kosmetologiczna, kształtowanie sylwetki i podstawy ciała, chemia kosmetyczna, mikrobiologia czy receptura kosmetyczna. Po studiach na tym kierunku można podjąć pracę gabinetach, salonach, kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, centrach SPA i Wellness oraz uzdrowiskach czy sanatoriach. Kierunek ten umożliwia znalezienie wymarzonego stanowiska pracy, które jest bardzo pożądane w dzisiejszych czasach.

Program studiów na kierunek Kosmetologia

Kosmetologia-7.3 kandydata na jedno miejsce

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

#napierszejlinii WUMED
Państwowa Szkoa Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej 2020/2021
UMED - Uniwersytet Możliwości

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni lubelskie