Reklama - Politechnika Lubelska (PL)Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Publiczna)

palceholder

20-059 Lublin

Al. Racławickie 1

tel.:

+48 81448 5000

video_library Ranking popularności kierunków 2022

# l.k/m Wydział / Kierunek Nazwa uczelni
1 13.26 Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Lublinie
2 10.13 Psychologia Uniwersytet Medyczny w Lublinie
3 9.17 Lekarski Uniwersytet Medyczny w Lublinie
4 7.26 Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny w Lublinie
5 6.55 Kosmetologia Uniwersytet Medyczny w Lublinie
6 6.23 Analityka medyczna Uniwersytet Medyczny w Lublinie
7 6 Elektroradiologia Uniwersytet Medyczny w Lublinie
8 5.57 Biomedycyna Uniwersytet Medyczny w Lublinie
9 4.96 Dietetyka Uniwersytet Medyczny w Lublinie
10 3.8 Ratownictwo medyczne Uniwersytet Medyczny w Lublinie
11 3.75 Pielęgniarstwo Uniwersytet Medyczny w Lublinie
12 3.65 Położnictwo Uniwersytet Medyczny w Lublinie
13 3.35 Higiena stomatologiczna Uniwersytet Medyczny w Lublinie
14 3.09 Farmacja Uniwersytet Medyczny w Lublinie
15 2.07 Techniki dentystyczne Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na UM w Lublinie w 2022 roku

1. Lekarsko-dentystyczny - ponad 13 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny to często wybierana ścieżka kształcenia. W programie kierunku studenci zapoznają się z elementarną wiedzą z zakresu medycyny, stomatologii, ortodoncji czy chirurgii szczękowo-twarzowej.

Ponadto, edukacja uwzględnia również kompleksowe nauczenie studentów korzystania z nowoczesnego sprzętu, z jakiego będą na co dzień korzystać jako stomatolodzy. Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego z powodzeniem odnajdą się na rynku pracy - znajdą oni zatrudnienie w placówkach publicznych, prywatnych lub będą mogli otworzyć własną działalność.

Zobacz więcej: Kierunek lekarsko-dentystyczny na UM w Lublinie.

 

2. Psychologia - ponad 10 kandydatów na miejsce


Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Psychologia jako kierunek kształcenia króluje w czołówce najchętniej wybieranych studiów wyższych. Zapotrzebowanie na psychologów i powiązanych z tą nauką zawodów stale się zwiększa.

Studenci na tym kierunku uczą się w pierwszych latach elementów z zakresu nauk humanistycznych, społecznych. Kolejne lata pozwalają studentom wyspecjalizować się w tej dziedzinie. Absolwenci Psychologii znajdą zatrudnienie jako: analitycy, psychologowie sportowi, kliniczni, psychoonkolodzy lub psychoterapeuci po ukończeniu obligatoryjnych kursów specjalistycznych. 

Zobacz więcej: Psychologia na UM w Lublinie.

 

3. Lekarski - ponad 9 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Studenci na kierunku lekarskim muszą zmierzyć z ogromną dawką nauki. Zdobywają wiedzę z zakresu poprawnego diagnozowania pacjentów - tak, aby trafnie dobrać i przeprowadzić ich leczenie.

Dodatkowo studenci muszą zapoznać się z elementami wiedzy farmakologicznej czy nabyć umiejętności związane z obsługą urządzeń diagnostycznych. Ukończenie tego kierunku pozwala absolwentom podjąć pracę m.in. w przychodniach prywatnych oraz publicznych, ośrodkach naukowo-badawczych bądź koncernach farmaceutycznych. 

Zobacz więcej: Kierunek lekarski na UM w Lublinie.

 

4. Fizjoterapia - ponad 7 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Fizjoterapia, podobnie jak kierunek lekarski - jest chętnie wybierany przez kandydatów. Kształcenie na ww. kierunku studiów opiera się na zdobyciu wiedzy z zakresu anatomii człowieka, biochemii, biofizyki oraz szczegółowych aspektów fizjoterapii.

Jednak największy nacisk jest kładziony na umiejętności praktyczne, do których należą m.in. fizykoterapia, terapia manualna etc. Absolwenci Fizjoterapii mogą prowadzić własną praktykę fizjoterapeutyczną lub zatrudnić się w prywatnej bądź publicznej poradni fizjoterapeutycznej.

Zobacz więcej: Fizjoterapia na UM w Lublinie.

 

5. Kosmetologia - ponad 6 kandydatów na miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I i II stopnia

Kosmetologia to kierunek kształcenia uwzględniający elementy wiedzy medycznej, chemicznej oraz farmakologicznej. Student uczy się badać składy kosmetyków, a także samodzielnie je przyrządzać.

Równie istotnym aspektem w programie nauczania jest przyswojenie wiedzy dotyczącej właściwej pielęgnacji skóry, a także umiejętności rozpoznawania chorób i właściwe dobieranie zabiegów kosmetycznych do stanu chorobowego. Obecnie na rynku zapotrzebowanie wykwalifikowanych kosmetologów wzrasta - rynek zalewają specjalistyczne gabinety kosmetyczne, ośrodki spa czy gabinety odnowy biologicznej.

Zobacz więcej: Kosmetologia na UM w Lublinie.

Top 5 najbardziej popularnych kierunków na UM w Lublinie w 2021 roku

1. Kierunek lekarsko-dentystyczny - ponad 12 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny od lat cieszy się sporym zainteresowanie. Z uwagi na sporą ilość kandydatów, mogę się tu dostać tylko najlepsi. Podczas tych studiów poznawane jest wiedza z tematyki medycyny, stomatologii, ortodonci, chirurgi szczękowo-twarzowej.

Praca w zawodzie to nie tylko diagnostyka i leczenie, ale także profilaktyka higieny jamy ustnej. Podczas praktyk studenci poznają też działanie nowoczesnych sprzętów. Zawód dentystyczny jest nie tylko dobrze opłacalny, ale w związku z zapotrzebowaniem na takich specjalistów, znalezienie pracy po ukończeniu tego kierunku jest dość proste.
 
 

2. Kierunek lekarski - ponad 9 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Bycie lekarzem to marzenie nie jednej osoby. Jednak nauka na tym kierunku jest dość wymagająca. To przede wszystkim nauka poprawnego diagnozowania pacjentów, dobierania i prowadzenie leczenia. To nie tylko wiedza medyczna, ale także farmakologiczna, związana z obsługą urządzeń diagnostycznych.

Podczas praktyk, studenci mają okazję pracować z najnowocześniejszą aparaturą. Po ukończeniu tego kierunku mogą pracować w przychodniach prywatnych, publicznych, a także poradniach, ośrodkach naukowo-badawczych, firmach farmaceutycznych. Warto później kontynuować studia, wybierają bardziej specjalistyczne studia.

 

3. Fizjoterapia - ponad 6 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Zawód fizjoterapeuty wciąż jest jednym z bardziej pożądanych. Dobrzy specjaliści nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia, a część z nich decyduje się na prowadzenie własnych gabinetów. Nauka na tym kierunku to wiedza z zakresu budowy człowieka, biochemii, biofizyki oraz fizjoterapii.

To przede wszystkim nacisk na umiejętności praktyczne jak: fizykoterapia, terapia manualna i inne. Absolwenci tego kierunku potrafią dobrać najlepsze formy do stanu zdrowia pacjenta oraz są w stanie kontrolować uzyskane dzięki temu efekty.

 

4. Analityka medyczna - ponad 6 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Analityka medyczna to dziedzina interdyscyplinarna. To połączenie wiedzy biologicznej, chemicznej, często też matematycznej. Pracy najlepszych analityków medycznych zawdzięczany nowe szczepionki, innowacyjne leczenia, czy także urządzenia diagnostyczne. Nauka wiąże się z umiejętnością prawidłowego badania tkanek pod kątem patologii, stosowanie algorytmów diagnostyki medycznej.

To też możliwość pracy w nowoczesnych laboratoriach, które dysponują doskonałym zapleczem technicznym. Po ukończeniu analityki medycznej można rozpocząć karierę w ośrodkach naukowo-diagnostycznych, laboratoriach.

Zobacz więcej: Analityka medyczna na UM w Lublinie.

 

5. Kosmetologia - ponad 6 kandydatów na 1 miejsce


Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: Studia I stopnia, Studia II stopnia

Kosmetologia to dziedzina, która łączy w sobie wiedzę medyczną, chemiczną, farmakologiczną. To nie tylko badanie składów kosmetyków, ale także samodzielne ich przyrządzenie. To wiedza z zakresu pielęgnacji skóry, a także znajomości jej chorób i dobieranie odpowiednich zabiegów.

Coraz większe zainteresowanie tematyką dbanie o siebie sprawia, że zapotrzebowanie na dobrych specjalistów jest duże. Pojawia się coraz więcej ośrodków spa, gabinetów odnowy biologicznej czy gabinetów kosmetycznych, gdzie mogą pracować absolwenci tego kierunku.

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni lubelskie