Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

ikonka studia

Studia Lublin Kierunek Kosmetologia - 5 uczelni

Studia Kosmetologia w Lublinie

studia kierunek kosmetologia w Lublinie
studia kosmetologiczne w Lublinie
uczelnia w Lublinie z kierunkiem kosmetologia


Jeżeli nurtuje Cię pasja do pielęgnacji skóry, kosmetyki oraz urody, i zastanawiasz się nad studiami z zakresu kosmetologii, staramy się dostarczyć Ci kompletnych informacji, które mogą wesprzeć Cię w procesie decyzyjnym.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego kierunku studiów i uczelni może być trudny, dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł stanie się dla Ciebie cennym źródłem wiedzy, które wesprze Cię w podjęciu, tej trudnej decyzji dotyczącej studiów kosmetologicznych.

 

Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Lublinie

 

 

Uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Lublinie -
 

W Lublinie, znakomitym ośrodku akademickim w Polsce, studenci mają dostęp do różnorodnych programów edukacyjnych, zwłaszcza atrakcyjnych w obszarze kosmetologii. Wybór odpowiedniej uczelni w tym regionie może być wymagający.

Dlatego gorąco zachęcamy do uczestnictwa w dniach otwartych, które pozwolą na dokładniejsze zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni, dostępnymi programami studiów oraz wykwalifikowaną kadrą naukową specjalizującą się w kosmetologii. Istotnym krokiem jest także zbieranie opinii od obecnych studentów i absolwentów, co pomaga w lepszym zrozumieniu realiów studiowania kosmetologii w Lublinie.Czy warto studiować Kosmetologię?
 

Kosmetologia to obiecujący kierunek, ponieważ coraz więcej osób korzysta z różnorodnych zabiegów estetycznych i leczniczych. Społeczeństwo zaczyna coraz bardziej doceniać specjalistów takich jak podologowie i trycholodzy, zdając sobie sprawę, do kogo zwrócić się w przypadku problemów związanym z pielęgnacją stóp lub włosów.

Absolwenci kosmetologii mają szereg możliwości zatrudnienia, takie jak praca w klinikach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej czy centrach SPA. Inna opcją jest otwarcie własnej działalności gospodarczej i pozyskiwanie klientów na własną rękę. Kosmetologia to fascynujący kierunek, który oferuje perspektywy zatrudnienia.

.Więcej informacji: Czy kosmetologia to dobry kierunek studiów?
 


Ile zarabia osoba po Kosmetologii w Lublinie?
 

Średnie zarobki kosmetologa w Polsce są różnorodne i zależą od wielu czynników. Mediana miesięcznego wynagrodzenia wynosi około 3 500 złotych brutto, przy czym połowa kosmetologów zarabia między 2 870 a 4 490 złotych. Najwyższe zarobki, mogące sięgać około 6 tysięcy złotych, osiągają osoby prowadzące własną działalność i posiadające własny gabinet kosmetyczny.

Wysokość zarobków zależy głównie od umiejętności, doświadczenia oraz lokalizacji miejsca pracy. Dodatkowo, osoby rozwijające się zawodowo poprzez zdobywanie certyfikatów i kończenie kursów specjalizujących mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Zobacz więcej: Ile zarabia kosmetolog? Ile zarabia kosmetyczka?

 

Uczelnie w Lublinie - kierunek studiów Kosmetologia

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP) (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Biokosmetologia

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Chemia środków bioaktywnych i kosmetyków

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Kosmetologia w Lublinie

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie - Akademia Nauk Stosowanych 2700 zł/semestr 2500 zł/semestr

Studia Kosmetologia w Lublinie - pytania i odpowiedzi

 • Jak długo trwają studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie?

  Studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie można studiować zarówno na studiach pierwszego stopnia (inżynierskie lub licencjackie - w zależności od charakteru kierunku) trwających 3 lub 3,5 roku, jak i studiach II stopnia (magisterskie) trwających 2 lata.
   
  Niemniej jednak nie każda uczelnia posiada w swojej ofercie studia magisterskie. Po ukończeniu studiów I stopnia, absolwent kolejno otrzymuje tytuł inżyniera/licencjata, a następnie magistra (jeśli podejmie się studiów II stopnia).
   
  Kosmetologia w Lublinie jest możliwa do zrealizowania zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych.
 • Jakie są koszty studiów na kierunku Kosmetologia w Lublinie?  

  Kierunek Kosmetologia w Lublinie jest bezpłatny w przypadku studiowania dziennego na uczelniach państwowych. Są to przede wszystkim: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
   
  Z kolei studia podjęte w trybie niestacjonarnym, inaczej zaocznym, na powyższych uczelniach publicznych, są możliwe wyłącznie w formie odpłatnej. Natomiast uczelnie niepubliczne dysponują ofertą wyłącznie płatną, co przekłada się również na opłatę za studia dzienne.
   
  Przykładowo w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola, kwota czesnego w przypadku studiów stacjonarnych wynosi 590 zł za miesiąc, zaś niestacjonarnych – 2 440 zł za semestr nauki
   
  Jednak wybierając kierunek studiów nie należy kierować się wyłączne wysokością czesnego, a wziąć pod uwagę renomę danej uczelni, opinie obecnych studentów oraz absolwentów.
 • Na których uczelniach mogę studiować Kosmetologię stacjonarnie w Lublinie?

  Studia stacjonarne, czyli dzienne, to najczęściej wybierane studia wśród świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, które jeszcze nie podjęły się pracy zarobkowej na pełen etat. Dzięki temu dysponują odpowiednią ilością czasu w tygodniu, by uczęszczać na codzienne zajęcia uczelniane. Studia kosmetologiczne znajdują się na liście 3 lubelskich uczelni państwowych i są prowadzone stacjonarnie na każdej z nich.
   
  Do tych uczelni zaliczają się:
   
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, 
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, 
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
   
   
  Niemniej jednak studia stacjonarne na kierunku Kosmetologia są możliwe do podjęcia również na uczelniach niepublicznych, m.in. na:
   
  • Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola,
  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych (WSNS) z siedzibą w Lublinie.
   
   
  Jeżeli chcesz poznać pełną ofertę uczelni, na których znajdują się takie studia, zobacz Kosmetologia w Lublinie - 5 uczelni
 • Na których uczelniach mogę studiować Kosmetologię niestacjonarnie w Lublinie? 

  Studia niestacjonarne to forma studiowania skierowana do osób, które pracują w tygodniu i nie dysponują wystarczającą ilością czasu, aby podjąć się studiów stacjonarnych. Są to zarówno osoby młode, które chcą dopiero zdobyć wykształcenie, jak i te, które chcą je uzupełnić.
   
  Studia zaoczne zwykle odbywają się co drugi weekend lub w wybrane wieczory w tygodniu, dlatego taka forma nauczania najbardziej odpowiada aktywnym zawodowo. Kosmetologię niestacjonarnie można studiować na jednej uczelni publicznej, tj. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (UP).
   
  Szerszą ofertą studiów niestacjonarnych na tym kierunku mogą pochwalić się uczelnie prywatne, do których należą m.in.:
   
  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych (WSNS) z siedzibą w Lublinie,
  • Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola.
 • Jakie są specjalizacje na kierunku Kosmetologia w Lublinie? 

  Studenci Kosmetologii zdobywają ogólną wiedzę z zakresu nauk medycznych czy farmaceutycznych, potrzebnej do bycia kosmetologiem. Dodatkowo mają do dyspozycji szereg specjalizacji.Dzięki nim absolwenci mają więcej możliwości co do obrania konkretnej ścieżki zawodowej, która najbardziej ich interesuje.
   
  Do popularniejszych specjalizacji, które pojawiają się na listach uczelni zarówno publicznych, jak i prywatnych zalicza się, m.in.:
   
  • Chemia środków bioaktywnych i kosmetyków,
  • Kosmetologia estetyczna,
  • Odnowa biologiczna z elementami dietoterapii,
  • Kosmetologia stosowana,
  • Projektowanie produktów kosmetycznych.
   
   
  Powyżej wymienione specjalizacje mogą się różnić nazwą w zależności od uczelni
 • Jaką wiedzę zdobędę na kierunku Kosmetologia w Lublinie?

  Studia kosmetologiczne to kierunek interdyscyplinarny, skierowany do osób, które pasjonują się dbałością o wygląd, a także zdrowym stylem życia i medycyną estetyczną. Zajęcia praktyczne pozwolą przyszłym kosmetologom ugruntować wiedzę z zakresu nauk medycznych, przyrodniczych i społecznych. Jednak niezbędna jest również wiedza teoretyczna, która będzie uwzględniała zagadnienia z zakresu nauk biologicznych, medycznych, a także farmaceutycznych.
   
  Do przykładowych przedmiotów, jakie często pojawiają się na kierunku kosmetologicznym, należą, m.in.:
   
  • Podstawy anatomii i fizjologii człowieka,
  • Biologia i genetyka,
  • Chemia kosmetyczna,
  • Mikrobiologia,
  • Wizaż z elementami stylizacji.
   
   
  Absolwent Kosmetologii posiada odpowiednio zaawansowaną wiedzę w zakresie nauk medycznych i biologicznych, które pomogą mu przygotowywać się do pracy w charakterze kosmetologa. Studenci doskonale radzą sobie z diagnozowaniem stanu skóry pacjenta, rozróżniają defekty skórne, a także dysponują umiejętnością planowania i przeprowadzania zabiegów kosmetycznych z użyciem fachowej aparatury.
   
  Więcej na temat nauki na tym kierunku przeczytasz na stronie Czego nauczysz się na Kosmetologii.
 • Czy łatwo znajdę pracę po studiach na kierunku Kosmetologia w Lublinie? 

  Kosmetologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, która od absolwentów wymaga nieustannie doszkalania i uaktualniania swojej wiedzy. Kończąc taki kierunek studiów, student jest w pełni przygotowany do wybranego przez siebie zawodu.
   
  Oprócz stanowiska, jakim jest kosmetolog, absolwenci mogą również podjąć pracę w: ośrodkach odnowy biologicznej, hotelach, sektorach Spa Wellness, ośrodkach rekreacyjnych lub współpracować z gabinetami lekarskimi, a także pracować w laboratoriach kosmetycznych. Ponadto osoby po Kosmetologii mogą również czerpać zyski z własnej działalności gospodarczej
   
  Dodatkową, równie opłacalną opcją jest zostanie instruktorem nauki w wybranej dziedzinie kosmetologii, np. manicure, pedicure czy stylizacji i wizażu.
   
  Więcej informacji znajdziesz na stronie Praca po kosmetologii.
 • Jakie są plusy i minusy pracy na stanowisku Kosmetologa w Lublinie?

  Ukończenie studiów, bez względu na kierunek, zawsze wiąże się ze znalezieniu wymarzonej pracy w branży kosmetycznej. Rynek pracy dla kosmetologów stale pozostaje otwarty i wciąż niekompletnie zapełniony przez specjalistów, co przekłada się na sporą ilość miejsc pracy w tym zawodzie. Niemniej jednak, jak w każdej pracy - trzeba być świadomym jego zalet i wad, tak aby rozpoczynając pracę, nie być zawiedzionym zaistniałymi okolicznościami.
   
  Jeśli chodzi o zalety pracy kosmetologa, z pewnością należą do nich:
   
  • nieustanna możliwość rozwoju branży, co przekłada się na liczne szanse rozwojowe dla pracownika
  • możliwość testowania najnowszych, markowych kosmetyków,
  • czas pracy uzależniony od umówionych wizyt z klientami.
   
   
  Natomiast jeśli chodzi o wady pracy kosmetologa są to, m.in.:
   
  • praca niejednokrotnie z trudnym klientem, wymagająca cierpliwości i empatii,
  • brak klientów może skutkować brakiem wynagrodzenia,
  • wysoki poziom stresu.
   
   
  Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Zalety i wady pracy kosmetologów
 • Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie? 

  Aby dostać się na studia kosmetologiczne w Lublinie, kandydaci muszą być spełniać określone wymagania uczelni, na której chcą studiować. Każda uczelnia ma inne progi, lecz zazwyczaj wykaz przedmiotów jest taki sam. Oprócz dobrze zdanego egzaminu maturalnego, absolwenci szkół średnich muszą również mieć dobre wyniki z przedmiotów dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym.
   
  Przykładowe wymagania przedmiotowe to, m.in:
   
  • przedmiot obowiązkowy: język obcy nowożytny (współczynnik 1,3 x procent uzyskanych punktów z egzaminu na poziomie podstawowym, na rozszerzonym wynosi zaś 2,0),
  • jeden przedmiot do wyboru: biologia, chemia, informatyka, matematyka, geografia (waga 2,0 w przypadku poziomu podstawowego, zaś 4,0 z poziomu rozszerzonego)
   
   
  Więcej informacji o wymaganiach maturalnych znajdziesz na stronie Najważniejsze informacje dla maturzystów.

Studia na kierunku Kosmetologia w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Lublinie

Kosmetologia to ciekawy i coraz to popularniejszy kierunek studiów wybierany przez kandydatów. W Lublinie zainteresowani nauką na tym kierunku mogą wybrać spośród 5 uczelni wyższych: 3 publicznych (Uniwersytet Przyrodniczy, UMCS i Uniwersytet Medyczny w Lublinie) oraz 2 niepublicznych (np. WSNS).

1. Biokosmetologia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Forma studiów: studia I (inżynierskie) i II stopnia
Tryb studiów: stacjonarne/niestacjonarne
Czas trwania: 3,5 lub 4 lata (studia I stopnia niestacjonarne) i 2 lata (studia II stopnia)
Zdobyte umiejętności: projektowanie biokosmetyków, wiedza na temat pozyskiwania naturalnych surowców kosmetycznych, opracowywanie innowacyjnych receptur i wiele innych.
Więcej na temat procesu rekrutacji na ten kierunek znajdziesz na stronie Zasady rekrutacji - Biokosmetologia na UP.

2. Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie 

Forma studiów: studia I (licencjackie) i II stopnia
Tryb studiów: stacjonarne
Czas trwania: 3 lata i 2 lata
Zdobyte umiejętności: wiedza z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w stanach zdrowia i choroby, nauk o zdrowiu i wiele innych.

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat rekrutacji na ten kierunek sprawdź stronę Zasady rekrutacji - Kosmetologia na UMLub.

Zobacz uczelnie na mapie w Lublinie