Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Medyczna (WSM) w Białymstoku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Karolina
  Kosmetologia

  Niektóre przedmioty, jak biochemia, są wyjątkowo trudne, podczas gdy chemia okazuje się prostsza dla osób z doświadczeniem w biolchemii, mimo szybkiego tempa. Zajęcia z podstaw makijażu są przyjemne, choć wymagają odrobienia zaległości. Atmosfera w grupie jest fantastyczna, dzięki wsparciu i pomocy między studentkami. Fajne pracy w grupach, w porządku naprawdę

  17-05-2024
 • Janek
  Fizjoterapia

  Jakość prowadzenia zajęć na mojej uczelni jest zmienna, wahając się od doskonale przygotowanych prezentacji po lekcje, gdzie prowadzący wydają się być niedostatecznie zorientowani w temacie. Mimo to, kierunek jest fascynujący i otwiera wiele możliwości. Atmosfera na uczelni generalnie jest pozytywna, choć dużo zależy od konkretnego środowiska studenckiego. polecam

  07-03-2024
 • julia
  Kosmetologia

  Studiowanie wymagało ode mnie sporo czasu na naukę, zwłaszcza podczas sesji, kiedy to uczyłam się do późnych godzin nocnych. Mimo to, udawało mi się łączyć naukę z pracą weekendową. Wykładowcy generalnie są kompetentni, a na niektóre wykłady chodziłam z przyjemnością. Atmosfera na roku zależała od grupy i osób, z którymi się stykałam. Z niektórymi wykładowcami łatwiej było się dogadać, inni wymagali więcej uwagi. Jestem zadowolona z wyboru kierunku, a uczelnia ogólnie jest w porządku.

  12-02-2024
 • Kuba
  Ratownictwo medyczne

  Na co dzień nauka nie zajmuje dużo czasu, chociaż przygotowania do egzaminu z anatomii były bardzo czasochłonne – porównywalne do przygotowań do matury. Wykładowcy przedmiotów kierunkowych są wymagający, ale świetnie tłumaczą. Zdecydowanie nie można narzekać na ich kompetencje i pasję. Nie zetknęłam się z żadnymi niemiłymi sytuacjami ze strony prowadzących. Co do minusów, na uczelni zdarzają się problemy organizacyjne, takie jak nagłe zmiany planów czy słaby przepływ informacji.

  05-02-2024
 • Michalina
  Pielęgniarstwo

  Pierwszy rok na studiach to duża zmiana w porównaniu do liceum, ze względu na większą ilość istotnych przedmiotów. Największe wyzwania to anatomia i biofizyka w pierwszym semestrze, oraz fizjologia i farmakologia w drugim. Studenci wspierają się nawzajem, dzieląc materiały i pomagając w przypadku nieobecności. Praktyki w szpitalu bywają zabawne ze względu na naszą niepewność i reakcje pacjentów. Polecam zarówno kierunek, jak i uczelnię. Studia mają swoje trudniejsze i łatwiejsze momenty, ale warto to przejść.

  14-12-2023
 • Robert T
  Fizjoterapia

  Program nauki jest dobrze zrównoważony. Pierwszy semestr obejmuje różne przedmioty, często nazywane "zapychaczami dziur", takie jak bioetyka, filozofia czy ekonomia. Drugi semestr skupia się bardziej na badaniach pacjenta i metodach diagnozy. Atmosfera jest pozytywna, a prowadzący są pomocni. Osoby pozytywne łatwo nawiązują kontakty. Nie spotkałem niemiłych prowadzących, a uczelnia jest w porządku.

  24-11-2023
 • Martyna
  Kosmetologia

  Studiuje kosmetologię na tej Uczelni. Jestem aktualnie na trzecim roku. Powiem w ten sposób nie jest żle, ale lepiej też mogłoby być. Jest sporo starszych wykładowców z Białorusi którzy zbyt rewelacyjni nie są. Natomiast jest też trochę młodszej kadry która jest zaangażowana i prezentuje o wiele lepszy poziom. Panie w dziekanacie są średnio ogarniętę i czasami udzielają sprzecznych odpowiedzi. Same studia wbrew pozorom nie są mega proste. Jest sporo przedmiotów ścisłych takich jak chemia, biologia, anatomia, biofizyka. Jest trochę przedmiotów mniej związanych z branżą jak marketing, zarządzanie czy socjologia. Z drugiej strony może to i dobrze, bo warto sobie trochę poszerzyć horyzont. Jeśli ktoś będzie chciał założyć własną firmę to może to mu się również przydać. Jest też trochę przedmiotów kierunkowych Zaletą uczelni jest to, że ma ofertę studiów drugiego stopnia także można na niej kontynuować naukę jeśli zależy komuś na tytule magistra. Sama kosmetologia interesuje mnie i podobno jest to zawód przyszłości. Jak będzię to się okaże J.

  08-02-2021
 • Justyna
  Pielęgniarstwo

  Skończyłam pielęgniarstwo na tej uczelni. Powiem tak ,uczelnia ma swoje plusy i minusy. Może zaczne od minusów. Panie w dziekanacie są mało kompetentne i rzadko kiedy udało mi się uzyskac jakąś konkretna informacje. Niektórzy wykładowcy traktują studentów jak dzieci, a w końcu to nie dzieci studiują pomijając fakt, że studenci są w różnym wieku. Są wykładowcy którym się trochę nie chce prowadzić praktyk. Sprzętu do praktyk jest trochę mało. Zdaża się, że coś jest zepsute i dłuższy czas nie naprawiane.  Trzeba jednak przyznać, że cześć kadry jest zarówno miła jak i kompetenta. Pracę w zawodzie znalazłam od razu i z tym jakiś większych problemów nie ma. Jeśli zależy Wam na jakiś większych pieniądzach to warto pomyśleć o języku obcym angielskim albo niemieckim. W Polsce też można zarobić, ale trzeba pracować dodatkowo. Podsumowując uczelnie zła nie jest, ale jeśli by chciała się podciągnąć to jest co zrobić. A sam zawód, może nie należy do najłatwiejszych ale na pewno pracy nie zabraknie.

  25-01-2021