Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Medyczna (WSM) w Białymstoku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Martyna
  Kosmetologia

  Studiuje kosmetologię na tej Uczelni. Jestem aktualnie na trzecim roku. Powiem w ten sposób nie jest żle, ale lepiej też mogłoby być. Jest sporo starszych wykładowców z Białorusi którzy zbyt rewelacyjni nie są. Natomiast jest też trochę młodszej kadry która jest zaangażowana i prezentuje o wiele lepszy poziom. Panie w dziekanacie są średnio ogarniętę i czasami udzielają sprzecznych odpowiedzi. Same studia wbrew pozorom nie są mega proste. Jest sporo przedmiotów ścisłych takich jak chemia, biologia, anatomia, biofizyka. Jest trochę przedmiotów mniej związanych z branżą jak marketing, zarządzanie czy socjologia. Z drugiej strony może to i dobrze, bo warto sobie trochę poszerzyć horyzont. Jeśli ktoś będzie chciał założyć własną firmę to może to mu się również przydać. Jest też trochę przedmiotów kierunkowych Zaletą uczelni jest to, że ma ofertę studiów drugiego stopnia także można na niej kontynuować naukę jeśli zależy komuś na tytule magistra. Sama kosmetologia interesuje mnie i podobno jest to zawód przyszłości. Jak będzię to się okaże J.

  08-02-2021
 • Justyna
  Pielęgniarstwo

  Skończyłam pielęgniarstwo na tej uczelni. Powiem tak ,uczelnia ma swoje plusy i minusy. Może zaczne od minusów. Panie w dziekanacie są mało kompetentne i rzadko kiedy udało mi się uzyskac jakąś konkretna informacje. Niektórzy wykładowcy traktują studentów jak dzieci, a w końcu to nie dzieci studiują pomijając fakt, że studenci są w różnym wieku. Są wykładowcy którym się trochę nie chce prowadzić praktyk. Sprzętu do praktyk jest trochę mało. Zdaża się, że coś jest zepsute i dłuższy czas nie naprawiane.  Trzeba jednak przyznać, że cześć kadry jest zarówno miła jak i kompetenta. Pracę w zawodzie znalazłam od razu i z tym jakiś większych problemów nie ma. Jeśli zależy Wam na jakiś większych pieniądzach to warto pomyśleć o języku obcym angielskim albo niemieckim. W Polsce też można zarobić, ale trzeba pracować dodatkowo. Podsumowując uczelnie zła nie jest, ale jeśli by chciała się podciągnąć to jest co zrobić. A sam zawód, może nie należy do najłatwiejszych ale na pewno pracy nie zabraknie.

  25-01-2021