Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na Politechnice Gdańskiej – rekrutacja na rok 2023/2024

Informatyka na Politechnice Gdańskiej – rekrutacja na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na PG na rok 2023/2024


Politechnika Gdańska to renomowana uczelnia techniczna. W swojej bogatej ofercie dydaktycznej proponuje przyszłym studentom kierunek informatyczny. Na stronie zasady rekrutacji PG można znaleźć wszystkie informacje o naborze. To również tam jako pierwsze pojawiają się wszelkie zmiany związane z terminami przyjęć. Szczegółowy harmonogram znajdziesz pod tym adresem.

Możliwość studiowania dostępna jest dla osób, które uzyskają odpowiednią liczbę punktów w trakcie rekrutacji.

BudynekPG
informatyk


Studia na kierunku informatyka na Politechnice Gdańskiej

 

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: studia I i II stopnia

Czas studiów: 3 lata studia I-ego stopnia lub 2 lata studia II-ego stopnia

Ocena kandydatów i przyjęcia realizowane są w oparciu o wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym. Punktowane przedmioty to: język obcy, matematyka, język polski i do wyboru informatyka lub fizyka. Zwiększenie szans na przyjęcie jest możliwe poprzez zdawanie przedmiotów obowiązkowych na poziomie rozszerzonym.


Opinie o Politechnice Gdańskiej


Rzetelne opinie na temat uczelni są nieocenione w podjęciu decyzji czy warto rozpocząć studiowanie na konkretnej szkole wyższej. Na stronie Politechnika Gdańska – opinie gromadzone są informacje o placówce edukacyjnej, które umożliwiają dokładne poznanie samego poziomu kształcenia, jak i atmosfery panującej na uczelni. Dla kandydatów strona jest zatem bardzo wartościowa, a wiele ocen jest wystawianych przez absolwentów informatyki.

studenci
zdjecie ze strony


Opis studiów na kierunku informatyka na Politechnice Gdańskiej


 Uczelnia znana jest z tego, że gwarantuje najwyższy poziom przekazywanej wiedzy jak i o odpowiednią do tego metodykę kształcenia. Studenci w trakcie edukacji mogą zdobyć wiele kompetencji niezbędnych podczas pracy w przedsiębiorstwach z branży IT. 

Politechnika Gdańska dodatkowo współpracuje z wieloma rozpoznawalnymi firmami takimi jak Amazon, Intel, Google, Microsoft czy FancyFon, co zwiększa udział praktycznych kompetencji w nauczaniu, a te są obecnie najbardziej pożądane na rynku pracy. Studenci informatyki na Politechnice Gdańskiej mogą być pewni, że po ukończeniu studiów będą w stanie znakomicie sobie radzić z wieloma problemami.

 

figma
bazadanych
 

Czego się nauczysz?


Absolwenci Politechniki Gdańskiej są niepodważalnymi ekspertami w budowie systemów informatycznych i sieci informatycznych. Bezproblemowo zarządzają bazami danych i  inżynierą oprogramowania. Ich kompetencje nie kończą się zatem na zwykłym programowaniu. Pełen zakres programu studiów znajdziesz pod adresem Program studiów na kierunku Informatyka na Politechnice Gdańskiej

 

Może to też zwróci twoją uwagę... ?

Informacje o kierunku Informatyka na 5 uczelniach w Gdańsku

Informacje o kierunku Grafika na 3 uczelniach w Gdańsku


Data publikacji: 26.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Gdańsku

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach