Uczelnie, studia I i II stopnia - Zaangażowani ratownicy! - wywiad z Panią Anetą Binkowską

Uczelnie, studia I i II stopnia - Zaangażowani ratownicy! - wywiad z Panią Anetą Binkowską

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Zaangażowani ratownicy! - wywiad z Panią Anetą Binkowską

Zaangażowani ratownicy! - wywiad z Panią Anetą Binkowską

Fot. Michał Górny

Mgr Aneta Binkowska – zatrudniona w Studium Medycyny Katastrof Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współpracuje z Zakładem Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM w zakresie organizacji wydarzeń z udziałem studentów kierunku Ratownictwo Medyczne (WNoZ WUM)

1. Dominika Robak: Pani Aneto, czy studenci kierunku Ratownictwo Medyczne Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego chętnie biorą udział w wydarzeniach i akcjach związanych z edukacją w zakresie ratownictwa medycznego?

Aneta Binkowska:
Studenci Ratownictwa Medycznego bardzo chętnie biorą udział w wydarzeniach i akcjach dotyczących edukacji w dziedzinie ratownictwa medycznego. Bardzo angażują się w przygotowywanie takich spotkań, a także aktywnie w nich uczestniczą.

2. DR: W jakich przedsięwzięciach wzięli ostatnio udział studenci?

AB:
Studenci brali udział we wszystkich dotychczasowych Dniach Otwartych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prezentując kierunek Ratownictwo Medyczne. Wykonywali podczas nich pokaz zdarzenia masowego, co roku według innego scenariusza. Podczas ubiegłorocznego Dnia Otwartego WUM przedstawili pozorację akcji ratunkowej podczas zawalenia się domu weselnego w trakcie wesela. We wszystkich Piknikach WUM-u dla społeczności Warszawy obstawiali namiot, w którym uczyli, odwiedzające go osoby (w wieku od 2 do 102 lat), resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO). Studenci Ratownictwa Medycznego przygotowywali również pokazy przedstawiane na scenie. Podczas ubiegłorocznego Pikniku dla społeczności WUM-u prowadzili namiot nauki pierwszej pomocy dla dzieci naszych pracowników.

Studenci tego kierunku biorą też udział w licznych konferencjach dotyczących medycyny ratunkowej. Ostatnio natomiast, we współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (LPR), brali udział w dużej Akcji „Bezpieczne Wakacje”, w bazie Legionowskiego WOPR (Zalew Zegrzyński), w trakcie, której uczyli dzieci i ich rodziców zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Corocznie odwiedzamy przedszkola, szkoły podstawowe i licea, aby zorganizować w nich szkolenia z pierwszej pomocy.

3. DR: Jakie znaczące sukcesy, osiągnięcia mają na swoim koncie studenci Ratownictwa Medycznego?

AB:
Studenci, którzy podjęli naukę na tym kierunku biorą udział w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym, gdzie osiągają zazwyczaj miejsca w pierwszej dziesiątce. Najwyższa lokata to 4 miejsce. Uczestniczyli też w Wojewódzkich Zawodach w Ratownictwie Medycznym, podczas których konkurowali z ratownikami pracującymi w zawodzie. Studenci zajmowali tam wysokie lokaty i dostawali się do zawodów krajowych. Największym sukcesem było wygranie Mazowieckich Zawodów w Ratownictwie Medycznym, organizowanych w Siedlcach, na których nasi studenci wygrali z najwyższą punktacją od wielu lat, ponieważ suma punktów za wykonywane przez nich zadania nie spadała poniżej 97%. Ponadto, są bardzo doceniani przez współorganizatorów różnych eventów. Często słyszę, że bez moich studentów nie byłoby takich sukcesów.

4. DR: Co mogłaby polecić Pani kandydatom na studia na kierunek Ratownictwo Medyczne, prowadzony w Wydziale Nauki o Zdrowiu?

AB:
W pierwszej kolejności, aby dobrze się zastanowili nad wyborem kierunku. Ratownictwo medyczne jest specyficzną dziedziną w medycynie i niestety nie każdy ma do tego predyspozycje. Chodzi o dawanie sobie rady w warunkach silnego stresu, zmęczenia itp. Studia te są bardzo wartościowe dla studentów, podczas nich lepiej poznają siebie oraz wielu wspaniałych ludzi. Należy pamiętać jednak o samodzielnej pracy i rzetelnym przygotowywaniu się do zajęć.

Trzeba przywiązywać dużą wagę do nauki, która ratownikom medycznym towarzyszy już do końca pracy w tym zawodzie, ponieważ mamy obowiązek samokształcenia i śledzenia zmian w medycynie ratunkowej, w zakresie postępowania z pacjentem w różnych stanach nagłych.

5. DR: Jak, z Pani perspektywy, wyglądają studia w zakresie ratownictwa medycznego?

AB:
Z mojej perspektywy studia te są fascynujące i ciekawe, lecz wymagają sumiennej pracy własnej oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych, nietypowych. Niezwykle istotne jest panowanie nad swoimi emocjami i ciężka praca nad sobą. Studia na kierunku Ratownictwo Medyczne dają mnóstwo satysfakcji, kiedy przekraczasz swoje bariery oraz, gdy widzisz pacjentów wracających do zdrowia. Praktyczne zajęcia dają adrenalinę i budują relacje z kolegami ze studiów.

Wywiad przeprowadziła Dominika Robak – Specjalista ds. promocji Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

zdjecie
Fot. Michał Górny
Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawski Uniwersytet Medyczny – Warszawa
Lista wydziałów - kliknij tutaj,
Data publikacji: 11.02.2018

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

 

Z Ostatniej Chwili - Inne artykuły

Giełda dla amatora i nie tylko. Ruszają kolejne kursy w ramach Szkoły Giełdowej

Giełda dla amatora i nie tylko. Ruszają kolejne kursy w ramach Szkoły Giełdowej

Już w dniach 18 i 19 listopada na Wydziale Zarządzania UŁ ruszają kolejne kursy w ramach Szkoły Giełdowej prowadzonej we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Rekrutacja trwa, a zapisywać się można nie tyl ...

Laboratorium Nowoczesnych Środków Transportu w UTH

Laboratorium Nowoczesnych Środków Transportu w UTH

Miło nam poinformować, że Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej oddaje do dyspozycji studentów oraz dydaktyków nowe zaplecze dydaktyczno-badawcze - Laboratorium Nowoczesnych Środków Transportu.

„Nauka to Wolność” wystawa oraz konkurs

„Nauka to Wolność” wystawa oraz konkurs

Ambasada Polski w Tokio wraz z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje wystawę „Nauka to Wolność”, która zaprezentuje najważniejsze osiągnięcia polskich uczonych z ostatnich lat. Wystawa odbędzie się w gmachu amba ...

IX Konferencja Kół Naukowych w UTH już w kwietniu

IX Konferencja Kół Naukowych w UTH już w kwietniu

Władze akademickie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz studenci zrzeszeni w uczelnianych kołach naukowych mają zaszczyt zaprosić na IX Konferencję Kół Naukowych „Współczesne problemy nauk społe ...

Studia Podyplomowe Zamówienia Publiczne

Studia Podyplomowe Zamówienia Publiczne

Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie ogłasza nabór na kolejną edycję dwusemestralnych studiów na kierunku Zamówienia Publiczne.

Absolwenci WSZiB w Poznaniu wśród najlepiej zarabiających

Absolwenci WSZiB w Poznaniu wśród najlepiej zarabiających

Zgodnie z najnowszym zestawieniem przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, absolwenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu osiągają najwyższe zarobki spośród wszystkich studentów szkół wyżs ...

Konkurs Inkubatora Samsunga

Konkurs Inkubatora Samsunga

WSPiA zaprasza do udziału w konkursie “Stwórz rozwiązanie dla świata nauki” skierowanego do studentów i pracowników szkół wyższych. Wygrać można tablety, telefony i zegarki Samsunga. Należy zaproponować pomysł, który pozwoli usp ...

Konferencja na temat doradztwa w planowaniu kariery

Konferencja na temat doradztwa w planowaniu kariery

Wielowymiarowy pomiar predyspozycji zawodowych za pomocą narzędzia Career Tree

Dzień Promocyjny Kierunku Położnictwo WNoZ WUM

Serdecznie zapraszamy na Dzień Promocyjny Kierunku Położnictwo, który odbędzie się 17.02.2018 r. (sobota), w godz. 9.00-12.00 w Auli A,

Gimnazjalisto, Siódmoklasisto zostań Młodym Ekonomistą!

W poniedziałek 5 lutego ruszają zapisy na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Wydziału

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają studia na prawie; jakie masz przed sobą perspektywy zawodowe oraz – przede wszystkim – co zrobić, aby zdobyć upragniony indeks.

więcej

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Studia na dziennikarstwie i komunikacji społecznej to marzenie wielu maturzystów. ...

więcej

Gospodarka przestrzenna

Gospodarka przestrzenna

Gospodarka przestrzenna to studia dla przyszłych strategów – osób, które nierzadko ...

więcej

Filozofia

Filozofia

Jeżeli nigdy nie pomyślałeś o tym, że może warto by było studiować filozofię, koniecznie ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera i przedsiębiorcę w wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego kierowania firmą i zespołem pracowników. Już dziś dowiedz się więcej o tym kierunku!

więcej

Analityk finansowy

Analityk finansowy

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem studiów podyplomowych z zakresu analizy finansowej? ...

więcej

Filozofia i etyka

Filozofia i etyka

Studia podyplomowe z zakresu filozofii łączone są najczęściej ze studiami z etyki ...

więcej

Ubezpieczenia gospodarcze

Ubezpieczenia gospodarcze

Konieczność ciągłego rozwoju i zdobywania coraz to nowych kompetencji nie omija ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak zapanować nad czasem w pracy?

Jak zapanować nad czasem w pracy?

Polska należy do grupy najbardziej zapracowanych krajów na świecie. Mł ...

więcej

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Ranking najlepszych uczelni na świecie 2015

Organizowany corocznie ranking najlepszych uczelni na świecie opublikował l ...

więcej

Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy